Gwiazdy

Ania Karwan zaprosiła nas na plan teledysku. Skąd pomysł na tak nietypową lokalizację?

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Mateusz Hładki
Nowa płyta, nowa ja
Nowa płyta, nowa ja Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Ania Karwan zaprosiła nas na siłownię, gdzie kręciła klipy do dwóch nowych utworów. Na planie wokalistkę odwiedził Mateusz Hładki. Co działo się na miejscu i skąd pomysł na tak nietypową lokalizację?

Ania Karwan na planie teledysku

Ania Karwan od kilku miesięcy pracuje nad singlami, które już jesienią przerodzą się w wyczekiwaną płytę. Aktualnie wokalistka skupia się jednak na tym, co tu i teraz, a dzieje się naprawdę dużo. Niedawno Ania kręciła teledyski do dwóch autorskich utworów. Metaforycznym miejsce, które najbardziej przypadło jej do gustu, była… siłownia. Dlaczego?

Ja na tej siłowni nie czuje się tak dobrze, jak kiedyś. Mówię to w sensie metaforycznym, chcemy pokazać zmagania z codziennością i różnymi rzeczami, ścigamy się sami ze sobą. Panowie wylewają siódme poty, żeby kształtować swoje sylwetki, a my czasami w życiu siłujemy się z własnymi myślami. Kiedyś i ja się siłowałam bardzo mocno ze sobą, a teraz zrzucam z siebie różne maski, które pozwalają mi swobodnie oddychać  

Wokalistka dodała także, że jej życie przewartościowała pandemia. W czasie lockdownu, gdy wszelkie koncerty i wydarzenia zostały odwołane, artystka zaczęła zastanawiać się nad sensem swojej pracy.

- W momencie, kiedy zdałam sobie sprawę, że nie mogę wyjść na scenę grać, zadałam sobie pytanie, kim ja w tym wszystkim jestem. Okazało się, że byłam więźniem własnej pasji. Jak to wszystko z siebie zrzuciłam i pokochałam Ankę, to ta Anka mogła sobie przypomnieć, że lubi grać, śpiewać, komponować, że jest mamą. To dopiero zaczęło się nadbudowywać na nowo – opowiadała.

Nowe oblicze Ani Karwan

Ania nie ukrywa, że na przestrzeni lat przeszła ogromną metamorfozę. Artystka odcięła się od przeszłości, zostawiła za sobą ból, przykre wspomnienia i postanowiła iść dalej. Czego nauczyła się o sobie?

- Mam kontakt ze swoimi emocjami. Mam odwagę na to, żeby popełnić błąd. Nauczyłam się, żeby nie trzymać w sobie gniewu za przeszłość, która była, tylko ją rozpuszczać, puścić ten bagaż i iść do przodu – dodała.

Zmiany życiowe zapoczątkowały także nowości muzyczne. Na jesień 2022 zaplanowana jest nowa płyta Ani Karwan. Artystka przyznaje jednak, że nie ma jeszcze pojęcia, jaki będzie nadchodzący krążek. Wszystkie pomysły budzą się spontanicznie i na bieżąco.

- Muzycznie jest to płyta bardzo rodzina. Mnie wyciągnął z domu za uszy mój gitarzysta i powiedział, że nie pozwoli mi się poddać podczas tego wszystkiego, co się działo, zrobimy tę płytę i piosenki. Zatrudniliśmy całe zespół i robimy to wszystko we własnym gronie, jest to przyjacielskie i rodzinne - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości