Gorące tematy

Weterynarze walczyli o jego życie. Jak czuje się pies, który wykąpał się w zatrutej Odrze?

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Piotr Wojtasik
Jak się czuje pies, który wykąpał się w zatrutej Odrze?
Jak się czuje pies, który wykąpał się w zatrutej Odrze? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Pies Filer kilka dni temu trafił do przychodni weterynaryjnej po tym, jak dla ochłody wykąpał się w Odrze. Zwierzak był w bardzo złym stanie. Czy po kilku dniach czuje się lepiej? Z opiekunem czworonoga oraz z lekarzem, który go uratował rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.

Wrocław. Pies wykąpał się w Odrze. Weterynarze walczyli o jego życie

7 sierpnia opiekunowie Filera postanowili spędzić dzień na łódce. Zabrali ze sobą ukochanego pupila. W pewnym momencie piesek wskoczył do Odry, żeby się ochłodzić. Przebywał w niej około dwóch minut. Po powrocie do domu zwierzak poczuł się gorzej, a w ciągu kolejnych dni jego stan się pogarszał.

- Wtorek, środa zauważyłem lekką biegunkę, w czwartek biegunka była już bardzo mocna, a w piątek zauważyłem biegunkę z krwią i zaprowadziłem go od razu do doktora - powiedział opiekun czworonoga, Piotr Kotapka.

W piątek, 12 sierpnia Filer trafił do kliniki weterynaryjnej. - Praktycznie został przyniesiony na rękach przez właścicieli (...) w trybie nagłym. Z bardzo niską temperaturą, z silnym odwodnieniem, praktycznie umierał - powiedział weterynarz Mateusz Gola. I dodał: "wyprosiliśmy natychmiast wszystkich z gabinetu, którzy tutaj byli z innymi psami i zaczęliśmy ratować Filera. Cztery, pięć godzin próbowaliśmy go podgrzać, aż się udało".

Apel o nie wpuszczanie zwierząt do Odry

Weterynarze pobrali także próbki krwi psa do wykonania badań toksykologicznych. Zdecydowali się na to, ponieważ od kilkunastu dni informowano w mediach o skażeniu Odry. - Dostaliśmy dwa wyniki: wynik poziomu rtęci i ołowiu. Oba są ujemne, czyli ani rtęć ani ołów nie wywołały takich objawów u Filera - podkreślił weterynarz.

Na szczęście Filer czuje się już dobrze, ale Mateusz Gola zaapelował do opiekunów zwierząt, aby natychmiast zgłaszali się do przychodni weterynaryjnej, jeśli zauważą, że po kąpieli w Odrze ich pupile zaczynają mieć niepokojące objawy. A najlepiej w najbliższym czasie w ogóle nie zbliżać się do tej rzeki.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry Wakacje i Dzień Dobry TVN znajdziesz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości