Gwiazdy

Michał Szpak z Bursztynowym Słowikiem. "Dziękuję wszystkim, którzy mają odwagę, żeby zmieniać świat"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Michał Szpak

Top of the Top Sopot Festival 2022 to prawdziwe święto muzyki. 17 sierpnia, czyli drugiego dnia festiwalu, najlepsi polscy artyści walczyli o prestiżową statuetkę Bursztynowego Słowika. W tym roku nagroda powędrowała do Michała Szpaka.

Top of the Top Sopot Festival. Kto walczył o Bursztynowego Słowika?

Top of the Top Sopot Festival potrwa cztery dni: od 16 do 19 sierpnia. W tych dniach na scenie w Operze Leśnej zaprezentują się najlepsi i najpopularniejsi artyści polskiej sceny muzycznej. Tradycją festiwalu jest konkurs o statuetkę Bursztynowego Słowika.

Sopot

Natasza Urbańska zaśpiewa w Sopocie
Natasza Urbańska zaśpiewa w SopocieDzień Dobry TVN
wideo 2/7

O nagrodę walczyli ci artyści, których nowe utwory można było usłyszeć w radiu i Internecie w ciągu ostatniego roku oraz wykonawcy, którzy na sopockiej scenie zaprezentowali swoje premierowe utwory. W tym roku szansę na nagrodę mieli Natalia Przybysz, Wiktor Dyduła, Natasza Urbańska, Martin Lange, Ania Karwan, BeMy i Michał Szpak.

Bursztynowy Słowik dla Michała Szpaka

Bursztynowego Słowika po raz pierwszy przyznano w 1984 roku. Początkowo o tym, do kogo powędruje wyróżnienie decydowało siedmioosobowe jury konkursowe. Poza statuetką, zwycięzca otrzymywał również nagrodą pieniężna w wysokości 40 tysięcy złotych. Od kilku lat laureata Bursztynowego Słowika - poprzez głosowanie SMS-owe - wybierają widzowie.

W tym roku postawili na Michała Szpaka i jego utwór "24 na 7". Artyście statuetkę wręczył prezydent Sopotu, Jacek Karnowski

- Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy mają odwagę, żeby zmieniać świat - przekazał ze sceny Michał Szpak. Dodał również, że we wrześniu pojawi się jego nowa płyta - "Nadwiślański mrok".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości