Wzruszające zdjęcia po trzęsieniu ziemi. Samolot pożyczył sam prezydent Turcji

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
dailymail.co.uk
Trzęsienie ziemi w Turcji

Do wyjątkowej akcji ratowniczej doszło w Turcji, tuż po tragicznym trzęsieniu ziemi. Na pokładzie prezydenckiego samolotu pojawiło się 16 niemowląt, będących pod opieką ratowników medycznych. Dzieci są już bezpieczne w Ankarze. Jak wyglądał transport niemowląt?

Ewakuacja niemowląt w Turcji

Trzęsienie ziemi na granicy turecko-syryjskiej poruszyło cały świat. Zniszczenia pochłonęły nie tylko miejską infrastrukturę, ale przede wszystkim – zginęły tysiące osób, wiele zostało poszkodowanych. Służby ratunkowe od kilku dni próbują wydobyć z gruzów dzieci i dorosłych, którzy zostali uwięzieni pod zawalonymi budynkami.

Wczoraj do sieci trafiły wyjątkowe zdjęcia, jak prezydencki samolot Recepa Tayyipa Erdogana przewiózł 16 malutkich dzieci z Kahramanmars do Ankary. 

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Niemowlęta zostały uratowane z gruzów po katastrofalnym trzęsieniu ziemi. Jak podało DailyMail, szczelnie opatulone w koce dzieci zostały przetransportowane do stolicy kraju, gdzie trafiły pod opiekę organizacji związanej z Ministerstwem Rodziny i Opieki Społecznej. Czternaścioro z dzieci było już leczonych w szpitalu, a kontakt z ich rodzinami nadal jest niemożliwy. Żona prezydenta Turcji, Emine Erdogan, odwiedziła wczoraj (8 lutego) niemowlęta w szpitalu miejskim Etlik.

Ewakuacja niemowląt Źródło: Anadolu / Getty Images

Samolot prezydenta Erdogana został postawiony w stan gotowości, by udzielać pomocy najbardziej poszkodowanym. Poza przewozem dzieci zajmuje się transportem zespołów medycznych oraz ciężko rannych mieszkańców Turcji.

Ewakuacja niemowląt Źródło: Anadolu / Getty Images

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Jak pomóc?

W poniedziałek (6 lutego) na terenie południowo wschodniej Turcji i północnej Syrii doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Na skutek katastrofy zawaliły się setki budynków, a tysiące osób straciło życie. Według tvn24.pl w wyniku tragedii w obu państwach mogło zginąć niemal 16 tysięcy osób, a wielu z nich nadal znajduje się pod gruzami zawalonej infrastruktury.

Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii niepokojąco rośnie, a media regularnie informują o kolejnych konsekwencjach katastrofy. Ofiarom można pomóc poprzez wpłatę na rzecz poniższych fundacji:

Polska Akcja Humanitarna (PAH) rozpoczęła zbiórkę, którą można wesprzeć pod linkiem: www.pah.org.pl/wplac/?form=wplacam-na-pomoc-ofiarom-trzesienia-ziemi-w-turcji-i-syrii lub: www.siepomaga.pl/pah-turcjasyria W akcję zaangażowało się również Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCM): www.pcpm.org.pl/pomoc

Zobacz także:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency / Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości