trzęsienie ziemi

    trzęsienie ziemi

    Blogerka kulinarna Daria Ładocha chętnie próbuje nowych rzeczy. Podczas swoich, trwających sześć tygodni wakacji na Bali postanowiła zmierzyć się z tamtejszymi falami na desce surfingowej. Musiała się też niestety zmierzyć z żywiołem, jakim jest trzęsienie ziemi. Ona i jej rodzina doświadczyli tego podczas wyprawy aż trzykrotnie. O swojej podróży, doświadczeniach i trzęsieniu ziemi opowiedziała nam wraz z córką w studiu Dzień Dobry Wakacje.

    "To wspaniałe uczucie, gdy wydobywa się żywych ludzi spod zawalonych domów. Jest to prawdziwy cud" - powiedział ratownik Rafael Rocha, na którego oczach zawalił się jeden z budynków. Bez zastanowienia ruszył na pomoc potrzebującym. To tylko jeden z ratowników ochotników, którzy ratowali ofiary trzęsienia ziemi, które miało miejsce 19 września w Meksyku. Poznajcie niezwykłych ludzi, którzy postanowili poświęcić życie potrzebującym.

    Ostatnie trzęsienie ziemi w Nepalu było największym w tym kraju. Pochłonęło bardzo wiele istnień ludzkich oraz zniszczyło tysiące domów i zabytków. Jak Nepalczycy radzą sobie w tej trudnej dla nich sytuacji? Jak można im pomóc? Miesiąc po trzęsieniu ziemi do Nepalu pojechała Dominika Kulczyk, by pokazać widzom Dzień Dobry TVN ogrom zniszczeń.

    Trzęsienie ziemi z 25 kwietnia br. o sile 7,9 w skali Richtera było najtragiczniejsze w historii Nepalu od ponad 80 lat. Jedną z grup ratowniczych, które poleciały do Nepalu była Ekipa Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Z czym ratownicy musieli się zmierzyć w Nepalu? Co było dla nich największym wyzwaniem? Jak jeszcze można pomóc mieszkańcom Nepalu? Gościem Dzień Dobry TVN byli: ratownik PCPM Wojciech Wilk oraz reporter TVN24 Wojciech Bojanowski.