"Nikt nie chciał się przyznać, że nie mieli środków".
Katastrofa śmigłowca, na którego pokładzie był prezydent Iranu wstrząsnęła światem. Czy śmierć najwyższego przywódcy może mieć wpływ na dalsze losy kraju?
Był 28 stycznia 2006 roku. O godzinie 17:15 zawalił się dach hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Odbywała się tam wystawa gołębi pocztowych.
"Ludzkość w dalszym ciągu stoi w obliczu bezprecedensowego poziomu zagrożenia"
Krew na chodnikach, ludzie z pourywanymi kończynami - to tylko niektóre relacje świadków tragedii, do której doszło 56 lat temu w Szczecinie. Osoby, które były na miejscu zdarzenia i widziały wykolejony tramwaj, mówią, że nigdy tego nie zapomną. - To była straszna masakra - wspominała jedna z nich w materiale Dzień Dobry TVN.
Jak to możliwe, że kobieta ze wszystkich tych wydarzeń wychodziła niemal bez szwanku? Miała szczęście, a może potężnego pecha, że przytrafiały jej się takie okropności?
Co to jest implozja?
Pięcioosobowa załoga łodzi podwodnej zginęła.
Dzieci, które po wypadku awionetki, przez 40 dni błąkały się po amazońskiej dżungli, czują się znacznie lepiej i powoli wracają do siebie. Takie informacje podają kolumbijskie władze. Maluchy narysowały również psa, który pomógł ich odnaleźć, a sam zaginął. Szczegóły na Dzień Dobry TVN.
Dla wielu Polaków to najbardziej znany unijny polityk. W swoim zapełnionym kalendarzu znalazł chwilę, aby porozmawiać z dziennikarką Dzień Dobry TVN Bianką Zalewską.
"To więź, której nie da się już przerwać".
Od wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu (obecnie Ukraina) minęło 37 lat. Skażony promieniowaniem obszar został niemal całkowicie wyludniony i w większości taki pozostaje do dziś. Miejsce nienadające się do życia dla ludzi stało się przysłowiowym "rajem" dla dzikich zwierząt.
Dzieci są już bezpieczne, pod opieką organizacji rządowej w Ankarze.
Polscy strażacy ruszają z pomocą.
Organizacja The Bulletin of the Atomic Scientists, która zajmuje się nauką i kwestiami bezpieczeństwa globalnego ogłosiła, że jeszcze nigdy ludzkość nie była tak blisko samozagłady.
"Mamusiu, my zginiemy, ratuj".
Fani spektakularnych zaręczyn mogą obniżyć swoje standardy po obejrzeniu tego nagrania.
Podczas tragicznego rejsu do Ameryki w 1912 roku, statek zderzył się z górą lodową.
Służby ratunkowe wciąż poszukują siedmiu zaginionych.
W niedzielę 10 kwietnia przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W wyniku zdarzenia zginął prezydent Rzeczpospolitej Lech Kaczyński z żoną Marią oraz 94 inne osoby, w tym pełniące funkcję urzędników państwowych i dowódców wojskowych. Z tej okazji zaplanowano liczne obchody. Wezmą w nich udział prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
Wulkan Cumbre Vieja zbudził się po 50 latach ciszy. Dla mieszkańców wyspy La Palma oznacza to codzienne życie w strachu o dobytek, zdrowie i życie. Wśród nich jest Polka - Karolina Bazydło, która opowiedziała o codzienności z gorącą lawą w tle.
Dokładnie 37 lat temu w nocy z 25 na 26 kwietnia doszło do najpoważniejszej w dziejach ludzkości awarii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W wyniku przegrzania się rdzenia reaktora doszło do wybuchu wodoru, pożaru i rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych. 30 osób zmarło w wyniku napromieniowania, a ponad 130 zachorowało na chorobę popromienną. Ponad 350 tys. osób zostało ewakuowanych. Jednak skutki katastrofy wciąż są różnie oceniane i do dziś budzą emocje.
W poniedziałek, 26 kwietnia mija dokładnie 36 lat od wybuchu reaktora w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Tego dnia warto obejrzeć dwie pozycje poświęcone wydarzeniu, które na zawsze zapisało się w dziejach ludzkości. Sprawdź, jakie to filmy i gdzie je zobaczyć online.
Łącznie 100 grindwali i delfinów butlonosych zmarło po utknięciu na mieliźnie na wybrzeżu wysp Chatham należących do Nowej Zelandii - poinformowały w środę nowozelandzkie władze.
26 czerwca 1971 r. nad Czechowicami przeszła silna burza. To wtedy piorun uderzył w zbiornik ropy naftowej okolicznej rafinerii, wskutek czego kilka tysięcy ton czarnego złota wybuchło. Nafta zapalała ludzi i samochody oraz zalewała wszystko, co było w jej zasięgu. Ostatni żyjący świadkowie tych wydarzeń opowiedzieli w programie "Największe polskie katastrofy", co pamiętają z tego makabrycznego dnia.
2 maja 1994 roku doszło do największej katastrofy drogowej w Polsce. W Kokoszkach autobus uderzył w drzewo - zginęły 32 osoby, a 43 zostały ranne. Dramat sprzed 26 lat wspominał ocalały ze zdarzenia Arkadiusz Murawski oraz Tadeusz Diupero, który badał przyczyny wypadku.
13 stycznia 1993 roku z portu w Świnoujściu wypłynął prom Jan Heweliusz. Nie dotarł do miejsca docelowego. To była największa katastrofa polskiej żeglugi handlowej. Minęło prawie 30 lat, a sprawa wciąż budzi wiele pytań. W programie gościem był kapitan Mirosław Lewko, który uczestniczył w akcji ratowniczej.
Gerard Butler właśnie zagrał w katastroficznym obrazie "Greenland". W wywiadzie z Anią Wendzikowską zdradził, jak osobiście wyobraża sobie koniec świata i czy chciałby założyć rodzinę.
W studiu Dzień Dobry TVN, o raporcie ekspertów na temat katastrofy smoleńskiej rozmawialiśmy z Piotrem Świerczkiem - reporterem magazynu „Czarno na białym” TVN24: "Jeśli oddzielimy fakty, dowody od świata polityki, to wszystko staje się przejrzyste".
W Świebodzicach trwa trzydniowa żałoba, po tym, jak w sobotę pod gruzami zawalonej kamienicy zginęło sześć osób. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiał z rodziną, która w niedzielę miała wprowadzić się do tego właśnie domu. Okazało się, że w dniu katastrofy Pan Maciej miał zajrzeć do nowego mieszkania, ale dzięki przedłużającej się rozmowie z kolegą nie dotarł tam przed wybuchem. Czy rodzina powoli wraca do normalności? Czy będą chcieli tam kiedykolwiek wrócić?