Gorące tematy

Jak Wojciech Nowicki uczcił zdobycie złotego medalu w Tokio? "Zachowałem olimpijski spokój"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Wojciech Nowicki w Tokio był bezkonkurencyjny. Zdobył złoto w rzucie młotem i pobił życiowy rekord! Drugi Polak – Paweł Fajdek zdobył brązowy medal. Jakie nastroje panują w wiosce? Czy uczcili już sukces? Prosto z Japonii połączył się z nami mistrz olimpijski.

Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 i zdobył złoty medal w Tokio. Brąz wywalczył Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53. Mistrz olimpijski w Dzień Dobry TVN przyznał, że zdawał sobie sprawę, że podium jest w jego zasięgu, ale nie przypuszczał, że będzie pierwszy!

Wojciech Nowicki o walce o złoto

Sportowiec w rozmowie z Gosią Ohme i Filipem Chajzerem zdradził, jakie emocje mu towarzyszyły, gdy walczył o medal. – Po raz pierwszy w swojej karierze, jak nigdy, wszedłem pewnie do koła. Wiedziałem od samego początku, co mam robić. Można powiedzieć, że zachowałem ten olimpijski spokój i robiłem to, co przez ostatnie lata na treningu . Wszystko fajnie się złożyło. Trafiłem idealnie z formą, samopoczuciem, dyspozycją. Byłem więc pewny siebie, pewny tego, co robię . Nie miałem żadnych wątpliwości, tylko wszedłem i mechanicznie zrobiłem to, co miałem zrobić i cieszę się, że z takim skutkiem. Najbardziej cieszy mnie pobity rekord życiowy , bo marzyłem od poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro, żeby na igrzyskach lub mistrzostwach świata poprawić rekord życiowy - wyjawił złoty medalista z Tokio w rzucie młotem.

Jak wygląda świętowanie w wiosce olimpijskiej?

- Jest spokojnie. Wypiliśmy po jednym drinku, by celebrować dwa medale nasze olimpijskie. Tak naprawdę świętowanie chyba będzie w domu razem z rodziną, przyjaciółmi. Na spokojnie, gdy wszystkie emocje już opadną. Wtedy będzie prawdziwe świętowanie i celebrowanie. Na to w sumie czekam, na ten powrót do domu. Wracamy 8 sierpnia i już nie mogę się doczekać. Nie będę ukrywał, że tęsknię za rodziną, bo długo nie było nas w domu. Były te ostatnie przygotowania, wyjazd do Japonii, ale jak widać z sukcesami. I bardzo mnie to cieszy - powiedział Wojciech Nowicki.

- Dzisiaj też kolejny złoty medal. Można powiedzieć niespodziewanie, ale takie niespodzianki cieszą najbardziej. Gratulacje dla kolegi kolejnego mistrza – dodał, wspominając o Dawidzie Tomali, który został mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym na 50 km.

Przypominamy, że zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio można oglądać na kanałach Eurosportu oraz w Player.pl.

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości