Mamy kolejny medal w Tokio. Patryk Dobek stanął na podium

Igrzyska Olimpijskie Tokio
PeskyMonkey/ Getty Images
Źródło: iStockphoto
Patryk Dobek kolejnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polak zaliczył wspaniały występ w finałowym biegu na 800 metrów i stanie na podium.

Tokio 2020. Patryk Dobek zdobył medal

Patryk Dobek zaliczył wspaniały debiut na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dobiegł na metę trzeci i zdobył brązowy medal na dystansie 800 metrów.

To wielkie zaskoczenie, nie tylko dlatego, że jest to pierwszy występ Dobka na Igrzyskach. Wcześniej sportowiec rywalizował w biegu na 400 metrów przez płotki. Zmiana specjalności, nad którą myślał od pewnego czasu, okazała się strzałem w dziesiątkę.

Polak uzyskał czas 1:45.39 sek. Oprócz Patryka Dobka na podium stanęli Kenijczycy: Emmanuelowi Korir (1:45.06), który wywalczył złoto i Ferguson Rotich (1:45.23) ze srebrnym medalem.

Polskie medale w Tokio

To ósmy w kolejności medal wywalczony przez polskich sportowców w Tokio. Po Patryku medale zdobyli jeszcze Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, którzy wywalczyli złoto i brąz w rzucie młotem. Łącznie Polska ma już 10 medali i zajmuje 19. miejsce w generalnej klasyfikacji.

Przypomnijmy, że zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio można oglądać na kanałach Eurosportu oraz w Player.pl.

Zobacz także: Polskie wioślarki zdobyły srebro w Tokio i wróciły do Polski! "Tylu kibiców dawno nie widziałyśmy i bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli"