Gorące tematy

Napisała książkę, by pokazać jak wygląda życie pielęgniarki "Moja praca to narodziny i śmierć"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Christie Watson była pielęgniarką i chciała pokazać, jak wyglądała jej praca, dlatego też napisała książkę. Poznajcie sekrety zawodu pielęgniarki, które sytuacje są dla nich najtrudniejsze, a które najprzyjemniejsze? Z Christie Watson porozmawiała Anna Senkara.

Zobacz też: 

Zoperował rękę, wykorzystując protezę... stopy. Nowatorskie operacje w Elblągu

Kim jest Christie Watson?

Christie Watson przez dwadzieścia lat pracowała jako dyplomowana pielęgniarka dziecięcia. Większość tego czasu spędziła na dziecięcych oddziałach intensywnej opieki medycznej w rozmaitych szpitalach państwowej służby zdrowia, po czym została specjalistką medycyny ratunkowej i zajmowała się między innym szkoleniem personelu i pracą kliniczną w międzyoddziałowych zespołach ratunkowych.

Jak wygląda praca pielęgniarki?

W swojej nowej książce "Pielęgniarki. Sceny ze szpitalnego życia" zdradza największe tajemnice tego zawodu - prowadzi nas szpitalnymi korytarzami, poznaje z najbardziej niezapomnianymi pacjentami. Przedstawia historie wcześniaków, które walczą o życie, pacjentów onkologicznych, pacjentów otumanionych alkoholem i narkotykami...

To nie koniec, Christie w książce pokazuje wnętrze apteki szpitalnej oraz kostnicę. 

Christie w swojej książce chce pokazać, że ten najbardziej niedoceniany z zawodów - zawód pielęgniarki - to źródło podstawowej opieki i życzliwości. Zbyt rzadko słyszymy głos pielęgniarek, a Christie jest tak szczera, mądra i przenikliwa, że godnie oddaje im sprawiedliwość. To wspaniała opowieść o życiu w jego najkruchszej fazie.

Więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości