Materiał promocyjny

Szlachetna Paczka od ponad 20 lat niesie pomoc potrzebującym. Jak dołączyć do akcji?

Szlachetna paczka otwiera bazę rodzin, którym można pomagać
Źródło: Dzień Dobry TVN
Szlachetna Paczka to niezwykły projekt społeczny, który od ponad 20 lat organizowany jest przez Stowarzyszenie Wiosna. Celem akcji jest niesienie pomocy materialnej rodzinom czy osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Gdzie szukać listy potrzebujących? Jak zostać wolontariuszem? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Szlachetna Paczka. Jak to działa?

Szlachetna Paczka to inicjatywa, która od 22 lat niesie pomoc potrzebującym. Od 12 listopada można zapoznać się z listą rodzin (obecnie liczy ona prawie 4 tysiące nazwisk) i wybrać tę, której chcemy okazać wsparcie. - Rodziny są zgłaszane przez bardzo różne osoby. Sąsiad, sąsiadka, pielęgniarka środowiskowa, pani w warzywniaku, pani w aptece, która widzi, że ktoś starszy nie wykupuje leków - zgłaszają rodziny - powiedziała w Dzień Dobry TVN Joanna Sadzik, prezeska zarządu Szlachetnej Paczki.

Warto dodać, że osoby, które potrzebują pomocy, odwiedzają również wolontariusze. - Ponad 7 tysięcy wolontariuszy wciąż jest w akcji. Rodzinę można wybrać nie tylko dziś, ale także przez kolejne tygodnie. Codziennie wolontariusze odwiedzają ok. tysiąca rodzin i codziennie kilkaset rodzin będzie wędrowało na naszą stronę internetową, (tam - przyp. red.) można poznać ich historię i wybrać - dodała nasza rozmówczyni.

Jak zostać wolontariuszem?

Osoby, które chcą zostać wolontariuszami i nieść pomoc wszystkie niezbędne informacje znajdą na stronie internetowej Szlachetnej Paczki. Jedyny warunek, jaki należy spełnić to mieć ukończone 17 lat.

Wolontariuszem, a zarazem ambasadorem Szlachetnej Paczki jest aktor Mateusz Janicki. Artysta wyznał, że w taką formę pomagania zaangażowany jest od wielu lat. - Ze znajomymi z mojego liceum robiliśmy paczkę wspólnie. Robiliśmy takie imprezy paczkowe. Umawialiśmy się, wybieraliśmy rodzinę, a później wspólnie pakowaliśmy paczkę - powiedział aktor.

Inicjatywę wspiera również firma Allegro. - Od ponad 20 lat angażujemy się w akcje charytatywne, pomocowe. Oprócz tego, że mamy fantastyczną energię naszych pracowników, którzy chcą się angażować. W zeszłym roku mieliśmy ponad 700 osób [...], które ze swoimi rodzinami, przyjaciółmi angażowali się w przygotowanie paczek. Drugą formą pomocy, do której zachęcamy [...] klientów jest możliwość skorzystania z tzw. cegiełki przy zakupach. Robiąc codzienne zakupy na Allegro [...] można wybrać taką cegiełkę po to, żeby wesprzeć Stowarzyszenie Wiosna - powiedziała Marta Mikliszańska z Allegro.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Magda Bober

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości