Szlachetna Paczka

  Pani Karina i Pan Sebastian postanowili pomóc znajdującej się w potrzebie rodzinie. Wynajęli jej swoje 70-metrowe mieszkanie i opłacili czynsz na pół roku. Lokatorzy zaczęli jednak sprawiać problemy.

  "Najważniejsza jest pomoc tym rodzinom, które są potrzebujące i też chcą przeżyć cudownie święta".

  Trwa weekend cudów, czyli wielki finał Szlachetnej Paczki. W tych dniach wolontariusze będą rozwozić do potrzebujących rodzin paczki od darczyńców

  "To jest bardzo niezwykła edycja. 17 010 rodzin otrzyma pomoc"

  Pan Grzegorz przez lata pracował w szkole jako woźny. Wspólnie z żoną wiódł skromne, ale szczęśliwe życie, które przerwała choroba i śmierć kobiety. Mężczyzna żyje w fatalnych warunkach, a jego jedynym towarzystwem są zwierzęta. Za sprawą Grzegorza Pacho los samotnego wdowca wkrótce może się odmienić.

  Szlachetna Paczka po raz kolejny pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Każdy z nas może się włączyć w akcję i wesprzeć osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Dlaczego warto to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Joanna Jabłczyńska.

  Opublikowano raport o biedzie, z które wynika, że każdego dnia ponad 2 miliony Polaków balansuje na granicy zaspokojenia i niezaspokojenia podstawowych potrzeb biologicznych i społecznych. Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna i organizatorka Szlachetnej Paczki opowiedziała nieco więcej o tych zatrważających danych.

  W sobotę 13 listopada nastąpiło otwarcie bazy rodzin potrzebujących Szlachetnej Paczki. Od tego momentu przez cztery tygodnie każdy może wybrać, komu chce pomóc. W akcje włączyli się także Andrzej Bargiel i Kinga Baranowska. Teraz opowiedzieli o tym w Dzień Dobry TVN.

  Po raz kolejny rusza Szlachetna Paczka, która pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Każdy z nas może się włączyć w akcję i wesprzeć osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Joanna Sadzik, Marta Mikliszańska oraz Jerzy Dudek.

  W tym roku odbyła się już 20. edycja Szlachetnej Paczki. Ze względu na COVID-19, tym razem była jeszcze potrzebniejsza i nieco inna niż zazwyczaj. Organizatorzy musieli zadbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, beneficjentów i pracowników. Zaraz po wybuchu pandemii, zaczęli też zajmować się samotnymi osobami starszymi oraz dziećmi wykluczonymi cyfrowo. Jak wyglądała realizacja tegorocznej pomocy?

  Już od blisko 20 lat "Szlachetna Paczka" pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Co roku tysiące rodzin czeka, aż wolontariusze i darczyńcy zrealizują ich marzenia. Ciepłe koce, łóżka czy środki higieniczne - to rzeczy, które mogą zapewnić im szczęście, a nas nie kosztują wiele. Właśnie teraz trwa "Weekend Cudów", podczas którego otrzymają swoją pomoc.

  W tym roku na pomoc wolontariuszy czeka 20 tysięcy rodzin. Jedną z nich jest pani Agata z córkami. Pracownicy banku BNP Paribas postanowili spełnić marzenia potrzebujących. Darczyńcy kolejny raz biorą udział w "Szlachetnej Paczce", by w "weekend cudów" zobaczyć uśmiech na twarzach wielu osób.

  W tym roku do akcji "Szlachetna paczka" dołączyła Kayah, która w rozmowie z Basią Pasek opowiedziała, dlaczego warto pomagać. Przy okazji zdradziła, co słychać u jej syna, który ostatnio świętował 22. urodziny.

  Zwyciężczyni tegorocznego French Open wspólnie ze swoim teamem dołączyła do drużyny Szlachetnej Paczki. Iga Świątek tym razem pomogła rodzinie pani Alicji, która ma czwórkę dzieci i wychowuje je zupełnie samotnie.

  Monika Szczepanik jako dziecko doświadczyła w domu przemocy i biedy. W dorosłym życiu również nie brakowało trudnych chwil. Jej rodzina skorzystała ze Szlachetnej Paczki, dlatego kobieta postanowiła, że będzie pomagać innym i zostanie wolontariuszką. Jak zapewnia, dzięki tej akcji w jej życiu pojawiła się magia.

  Ruszyła 20. Edycja Szlachetnej Paczki – w tym roku pomoc potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek. Do wspierania potrzebujących po raz kolejny dołączyła Ewa Chodakowska, która zamierza pomóc siedmiu rodzinom. O corocznej inicjatywie porozmawialiśmy z trenerką oraz Magdaleną Łukasik – współautorką Raportu o biedzie.

  W sobotę, 14 listopada rusza 20. edycja Szlachetnej Paczki. Tego dnia na stronie akcji pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski, które w tym wyjątkowo trudnym roku potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. O szczegółach opowiedziały nam Joanną Sadzik - szefowa Szlachetnej Paczki oraz Anna Siedlewska-Cieślińska - liderka Szlachetnej Paczki z Banku BNP Paribas.

  Aktorzy: Tomasz Kot i Wojciech Mecwaldowski wpierają Szlachetną Paczkę. Co jest szczególnego w tej akcji według tego pierwszego? Dlaczego warto ją wspierać? Zobaczcie!

  Siatkarze Politechniki Warszawskiej i Zaksy Kędzierzyn Koźle połączyli siły i razem przygotowali Szlachetną Paczkę. Kto jest jej adresatem? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN siatkarza Andrzeja Wronę. W jakie jeszcze akcje jest zaangażowany nasz gość?

  W akcję "Szlachetna Paczka" włączyli się także nasi piłkarze. Dlaczego się w nią angażują? Jakiej rodzinie postanowili pomóc w tym roku?

  Prezydent RP Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda ponownie wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Dlaczego się w nią angażują? Jakiej rodzinie postanowili pomóc w tym roku?

  Polskie biegaczki, które na ostatnich Mistrzostwach Europy zdobyły złoto w sztafecie 4x400: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Martyna Dąbrowska i Justyna Święty-Ersetic wsparły w tym roku Szlachetną Paczkę. Zrobiły to pierwszy raz? Dla kogo przygotowały prezenty? Z lekkoatletkami rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Marcin Sawicki: "Ponieważ są w Polsce rodziny, które na święta życzą sobie mąki, oleju, kawy i herbaty. Czyli sytuacja jest bardzo poważna. To jest taka inicjatywa, która daje tym rodzinom właśnie te rzeczy i dużo, dużo więcej". O akcji Szlachetna Paczka, naszemu reporterowi opowiedziały Magda Steczkowska, która wspiera tę akcje od 18 lat i Joanna Sadzik - prezes Stowarzyszenia Wiosna: "Dzisiaj otworzyliśmy bazę rodzin. To oznacza, że każdy z Państwa może wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę, która chwyci go za serce i przygotować właśnie szlachetna paczkę dla niej".

  Piotr Adamczyk wspiera Szlachetną Paczkę. W ramach akcji odwiedził Panią Elę, kobietę o wielkim sercu, która zaopiekowała się trójką rodzeństwa. Jak zareagowała na pomoc Szlachetnej Paczki i wizytę aktora? Zobaczcie!

  Pan Mirosław jest gitarzystą. Niestety z powodu utraty wzroku przestał grać. Ile przeszedł już operacji? Czy jest szansa, że odzyska wzrok? Pana Mirosława odwiedził ambasador Szlachetnej Paczki Tomasz Ciachorowski. Jaki prezent przyniósł muzykowi? Czy aktorowi udało się namówić Pana Mirosława do zagrania na gitarze?

  Tomasz Kot dołączył do Szlachetnej Paczki. Z jakiego powodu postanowił zaangażować się w tę akcję społeczną? Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, o co zaapelował do naszych widzów. Do naszego studia przyszła również dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Joanna Sadzik. Opowiedziała na czym polega praca wolontariuszy.

  W szkole podstawowej nr 132 w Warszawie, gdzie swój magazyn ma "Szlachetna Paczka", Robert Stockinger spotkał się z Agatą Kuleszą i Joanną Kulig, które aktywnie uczestniczą w tej akcji. Co zachęciło je do uczestnictwa i co włożyły do swojej paczki? Jak wyglądają świąteczne przygotowania w ich domach?

  Kiedy Jerzy Dudek grał w Realu Madryt, namówił Ronaldo i innych kolegów z drużyny do przygotowania Szlachetnej Paczki. Nagrano nawet spot reklamowy z tego wydarzenia. Jak powstawał? Co zachwyca byłego bramkarza reprezentacji Polski w Szlachetnej Paczce?

  Prezydent RP Andrzej Duda i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przygotowali Szlachetne Paczki. Jakie rodziny wsparli? Dlaczego akurat te?

  Jerzy Górski to były narkoman, który po wyjściu z nałogu został mistrzem świata w podwójnym Ironmanie. Na podstawie jego życia powstał film "Najlepszy". W postać wybitnego polskiego triathlonisty wcielił się Jakub Gierszał. Obu panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Jak - według Pana Jerzego - Jakub poradził sobie z rolą? Co dla młodego aktora było trudniejsze - granie narkomana czy granie triathlonisty? Czy to prawda, że przed filmem nie potrafił dobrze pływać? Kto Panu Jerzemu pomógł wyjść z narkomanii? Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy również o ich udziale w akcji Szlachetna Paczka.