Ludzie gór wspierają Szlachetną Paczkę. "Czujemy satysfakcję, poczucie sensu"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Ludzie gór spieszą z pomocą
Ludzie gór spieszą z pomocą
“Szlachetna Paczka” zmieniła jego życie
“Szlachetna Paczka” zmieniła jego życie
Szlachetna Paczka od Dzień Dobry TVN
Szlachetna Paczka od Dzień Dobry TVN
Szlachetna Paczka od redakcji Dzień Dobry TVN
Szlachetna Paczka od redakcji Dzień Dobry TVN
Pectus pomaga razem ze Szlachetną Paczką
Pectus pomaga razem ze Szlachetną Paczką
To już ostanie dni, gdy możemy jeszcze pomóc potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki. W tym roku do akcji włączyli się nie tylko sportowcy i artyści, ale także ludzie gór, czyli himalaistka Kinga Baranowska i himalaista oraz alpinista Krzysztof Wielicki. Na naszych kanapach opowiedzieli o swoich doświadczeniach i potrzebie pomagania, zwłaszcza w święta.

Ludzie gór i pomoc w ramach Szlachetnej Paczki

Akcja Szlachetna Paczka z roku na rok przyciąga coraz więcej wolontariuszy i ludzi o dobrych sercach. Tuż przed świętami zaangażowani dokładają wszelkich starań, by pomóc potrzebującym rodzinom. Co skłoniło do tego Krzysztofa Wielickiego? Jak przyznał himalaista, wyznaje filozofię, że lepiej być, niż mieć i lepiej dawać, niż brać. Z pomocy czerpie radość i buduje się, wiedząc, że zrobił coś dobrego dla drugiego człowieka. Uśmiech na twarzach obdarowanych to wielka satysfakcja.

Co więcej, pomaganie i alpinizm mają ze sobą wiele wspólnego. Zdaniem Krzysztofa wspinanie się po górach opiera się na partnerstwie i wzajemnej pomocy. Tego samego zdania jest Kinga Baranowska. Jak twierdzi, pomoc ludziom gór jest bardzo bliska. Po raz piąty więc ludzie gór włączają się w akcję i chcą robić to nadal.

- W tym roku pomagamy panu Tadeuszowi, jest to osoba samotną i schorowaną. Czujemy satysfakcję, poczucie sensu. Robimy to w grupie – powiedziała alpinistka.

64-latek mieszka na Podhalu. Od kilku lat przebywa na rencie. Wcześniej ciężko pracował. Teraz jego codziennością są wizyty u lekarzy i specjalistów, a jedyną radość sprawiają mu wycieczki do lasu. Tam zawsze długo spaceruje, obcuje z przyrodą. Las to jego drugie życie i jak sam mówi, jego codzienna ucieczka. By dorobić do renty, sezonie zbiera grzyby czy borówki. Pan Tadeusz jako najważniejsze potrzeby wymienił: obuwie, żywność i zimową kurtkę.

- Zachęcamy do tego, żeby wchodzić na stronę Szlachetnej Paczki do 15 grudnia. Tam jest lista osób potrzebujących. Warto przygotowywać paczki w szerszym gronie, szczególnie z dziećmi. To wyrabia wrażliwość i empatie u młodych ludzi – wskazał Krzysztof Wielicki.

Szlachetna Paczka – Ty też możesz pomóc

Jeszcze do piątku, 15 grudnia, na pomoc czekają potrzebujące rodziny ze Szlachetnej Paczki. Razem ze znajomymi, rodziną, współpracownikami można przygotować dla nich mądrą pomoc. Taką, która zdejmie z nich choć cześć ciężaru i pozwoli pokonać część trudności, da nadzieję i spokojniejsze święta. W większości Szlachetnych Paczek są produkty pierwszej potrzeby, które można kupić w pobliskim sklepie i dostarczyć w Weekend Cudów, czyli 16 i 17 grudnia. Najbliższa niedziela jest handlowa, to również może pomóc w przygotowaniu paczki. Wejdź na szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę.

Jak przygotowuje się Szlachetną Paczkę?

Szlachetną Paczkę najlepiej przygotować w grupie – z bliskimi, rodziną, znajomymi z pracy czy szkoły. Jak krok po kroku ją przygotować? Wybierzcie rodzinę, upewniając się, że jesteście w stanie odpowiedzieć na kluczowe potrzeby opisane w internetowej Bazie Rodzin. Zapoznajcie się z dokładną listą potrzeb, którą otrzymacie mailowo wraz z potwierdzeniem wyboru. Macie pytania? Chcecie poznać bliżej wybraną rodzinę? Na każdym etapie przygotowywania Paczki Darczyńca może skontaktować się z Wolontariuszem, który opiekuje się rodziną. Co dalej? Zróbcie potrzebne zakupy, by skompletować Paczkę, a następnie zawieźcie zapakowane produkty do wskazanego w mailu magazynu Szlachetnej Paczki. Dokładny termin i godzinę dostarczenia Paczki umówicie z wolontariuszem. Stąd przygotowana Paczka, za pośrednictwem wolontariuszy, trafi do potrzebujących w Weekend Cudów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rafał Collins o ostatnich chwilach Tomka Komendy. "Trudna sytuacja ciągnęła się już od grudnia"

Rafał Collins o ostatnich chwilach Tomka Komendy. "Trudna sytuacja ciągnęła się już od grudnia"

Grzegorz Głuszak ze łzami w oczach wspomina Komendę. "Wygrał z systemem, ale przegrał z chorobą"

Grzegorz Głuszak ze łzami w oczach wspomina Komendę. "Wygrał z systemem, ale przegrał z chorobą"

Tomasz Komenda nie żyje, spekulacje na temat ciąży księżnej Kate i miliony dolarów syna Alicji Bachledy-Curuś

Tomasz Komenda nie żyje, spekulacje na temat ciąży księżnej Kate i miliony dolarów syna Alicji Bachledy-Curuś

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Ostatnia wizyta Tomasza Komendy w Dzień Dobry TVN. Cieszył się, że zostanie ojcem

Znamy przyczynę śmierci Tomasza Komendy. "Walczył od pewnego czasu"

Znamy przyczynę śmierci Tomasza Komendy. "Walczył od pewnego czasu"

Jak zrobić domowy ogródek z resztek warzyw? To prostsze niż myślisz

Jak zrobić domowy ogródek z resztek warzyw? To prostsze niż myślisz

Od dzieciństwa zmagał się z drżeniem rąk. "Przez 18 lat tak żyłem"

Od dzieciństwa zmagał się z drżeniem rąk. "Przez 18 lat tak żyłem"

Ralph Kamiński o współpracy z Eweliną Adamską-Porczyk. "Dwa miesiące zbierałem się, żeby do niej zadzwonić"

Ralph Kamiński o współpracy z Eweliną Adamską-Porczyk. "Dwa miesiące zbierałem się, żeby do niej zadzwonić"

Czy oglądanie filmów dla dorosłych przez nastolatków to grzech? "Każdy dojrzewa w indywidualnym tempie"

Czy oglądanie filmów dla dorosłych przez nastolatków to grzech? "Każdy dojrzewa w indywidualnym tempie"

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi