Wojciech Przybysz z wykształcenia jest geologiem, przez lata prowadził własny biznes. W pewnym momencie postanowił jednak zmieniać swoje życie i został streetworkerem.
W jaki sposób Krystyna Kofta i Joanna Brodzik zaangażowały się w kolejny finał WOŚP?
O problemach, z jakimi borykają się na co dzień rodzice chorych dzieci oraz o tym, w jaki sposób można im pomóc, opowiedział w Dzień Dobry TVN Przemek Kossakowski.
Podopieczni fundacji na co dzień zmagają z poważną chorobą.
Dlaczego Wiktoria Maciejewicz oraz Natalia Gruszczyńska zdecydowały się uczynić wspieranie innych jednym z najważniejszych celów swojej codzienności?
19 października odbędzie się uroczysta gala "Gwiazdy Dobroczynności". Jedną z osób, która może otrzymać wyróżnienie na ceremonii, jest Czesław Mozil. Skąd w artyście wzięła się potrzeba pomagania? Dlaczego to robi? O tym muzyk opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Krzysztof Gruszczyński jest artystą, muzykiem i filozofem. Od pewnego czasu zajmuje się również arteterapią. W ramach tej ostatniej swojej działalności organizuje w Poznaniu niezwykłe happeningi.
Max choruje na zespół Westa. Choroba wywołuje trudne do opanowania napady padaczki. Dzięki determinacji rodziców chłopiec otrzymuje medyczną marihuanę, która praktycznie wyeliminowała napady padaczki. Postawę Doroty Gudaniec, mamy Maxa docenili nasi widzowie. To właśnie do niej trafiła Pozytywka Dzień Dobry TVN.
14 kwietnia zakończyła się kadencja dotychczasowego zarządu Fundacji TVN. W związku z tym podjęto decyzję o mianowaniu nowych członków zarządu.
Antek Jastrzębski ma 15 lat. Nastolatek stworzył niezwykłą grę komputerową, dla swojej siostry Tereski, która jest osobą z niepełnosprawnością. Jego postawę docenili widzowie Dzień Dobry TVN i to właśnie do niego powędrowała "Pozytywka Dzień Dobry TVN". Jak chłopiec zareagował na to wyróżnienie?
Przedstawiamy nominowanych do Pozytywki Dzień Dobry TVN za luty 2024. Oddaj głos na osobę, która według ciebie zasługuje na to wyjątkowe wyróżnienie. Zobacz, kto ma szansę i weź udział w głosowaniu.
Wręczyliśmy kolejną "Pozytywkę". Tym razem to wyjątkowe wyróżnienie trafiło do Barbary Król ze Środy Wielkopolskiej. Pani Basia jest inicjatorką pomysłu budowy tamtejszego Hospicjum im. Piotra Króla.
Maja Kotala to modelka, która porzuciła wybiegi na rzecz niesienia pomocy.
„Fundraising” oznacza „zbierać fundusze”. Słowo pochodzi z języka angielskiego, w Polsce zaczyna być coraz bardziej znane. Fundraising jest procesem, który prowadzi do pozyskania funduszy na różne cele społeczne i umożliwia działalność organizacjom pozarządowym.
Grzegorz Neumann jest policjantem. Po pracy także stara się nieść pomoc innym. Jak to się stało, że zainteresował się problemami młodych ludzi? Jak podchodzą do niego nastolatkowie?
Krew to lek, którego nie da się wyprodukować i nie da się go zastąpić niczym innym. Kim są osoby, które oddają krew? Jak wygląda cała procedura i kto może zostać krwiodawcą?
Wręczyliśmy kolejną "Pozytywkę". Tym razem to wyjątkowe wyróżnienie powędrowało do Ewy Rzepy, która samotnie prowadzi Rodzinny Dom Dziecka w Żyrardowie. Kobieta z potrzeby serca stworzyła to wyjątkowe miejsce, w którym ciepło i rodzinną atmosferę mogą znaleźć dzieci z całej Polski.
Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki, które uda się zebrać w tym roku zostaną przeznaczone na zakup sprzętu mającego pomóc w leczeniu osób, których płuca ucierpiały w czasie pandemii. Co sprawia, że tak chętnie angażujemy się w pomaganie? Skąd bierze się fenomen WOŚP?
- Cieszymy się, że możemy przekazać ten czek - mówiła Kasia Kieli, dyrektor zarządzająca Warner Bros. Discovery w Polsce.
Pozytywka to wyjątkowa nagroda. Widzowie Dzień Dobry TVN przyznają ją osobie, która nie jest obojętna na krzywdy innych. Do kogo może powędrować wyróżnienie za grudzień?
Osób potrzebujących, które nie mogą sobie pozwolić na ciepły posiłek jest coraz więcej. Na przeciw tym, którzy potrzebują takiego wsparcia wyszło Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Do akcji przyłączył się również urząd miasta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
"Kolacja marzeń" to akcja organizowana m.in. przez Fundację Mam Marzenie. Osoba, która wygra licytację, będzie miała możliwość zjeść kolację w towarzystwie gwiazdy, a przede wszystkim wspomóc działania organizacji. Jak jeszcze można pomóc? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały aktorki Magdalena Kumorek i Magdalena Różczka, a także Marcin Czerwiński, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie.
Przynieś stary telefon i pomóż podopiecznym akcji.
Sylwia Bomba i Greg Collins są parą. Połączyło ich nie tylko uczucie, ale także chęć niesienia pomocy młodzieży, która znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. W jaki sposób wspierają młodych ludzi?
Brian Howard
Magdalena Różczka to ambasadorka Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Aktorka każdego roku udowadnia, że ma wielkie serce, przepełnione chęcią do pomagania. Tym razem gwiazda zaprosiła swoich przyjaciół, żeby wspólnie promować wyjątkową inicjatywę - charytatywny kalendarz. O szczegółach akcji nasza reporterka Kinga Burzyńska porozmawiała nie tylko z główną inicjatorką, ale także z Mikołajem Roznerskim i Magdaleną Lamparską.
Już pod koniec stycznia 2024 roku, Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra po raz 32. Tym razem głównym celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W studiu Dzień Dobry TVN Jurek Owsiak przybliżył nam szczegóły nadchodzącej zbiórki.
Akcje polegające na zbieraniu nakrętek cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim ktoś mógł otrzymać niezbędną pomoc. Tymczasem tego rodzaju inicjatywy już niedługo odejdą do lamusa. Dlaczego? Co je zastąpi? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Emilia Piotrowska ze Stowarzyszenia Polski Recykling.
Pozytywki Dzień Dobry TVN to konkurs, w którym widzowie programu decydują o tym, do kogo powędruje to niezwykłe wyróżnienie. Kto otrzymał nominację w listopadzie i do kogo powędrowała nagroda?