Gorące tematy

Byliśmy na premierze serialu "Ród smoka" - sprawdź, co czeka widzów

Gorące tematy

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Relacja z premiery serialu "Ród smoka"

18 sierpnia w jednym z warszawskich kin odbył się przedpremierowy pokaz nowego serialu "Ród smoka". Twórcy serii HBO Max zabiorą widzów w podróż w czasie, dwa wieki przed narodzinami Daenerys, matki smoków, by pokazać, jakie mocarstwo utracili jej przodkowie.

"Ród smoka" już od 22 sierpnia w HBO Max

Fani "Gry o tron" słyszeli legendy o rodzie Targeryanów opowiadane ustami ich ulubionych bohaterów. Wszyscy ci, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o srebrnowłosych władcach i rządzonym przez nich Westeros będą mieli okazję to zrobić już 22 sierpnia, kiedy nastąpi emisja pierwszego odcinka serialu "Ród smoka". Akcja prequela "Gry o tron" dzieje się ok. 200 lat przed narodzinami Daenerys Targeryan.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Na premierze zebrały się gwiazdy i fani kultowego serialu, a w rozmowie z redaktorką serwisu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, jak bardzo są podekscytowani nową produkcją HBO Max. 

- Fajne jest to, że nie trzeba być fanem "Gry o tron", żeby zobaczyć "Ród smoka" i to jest bardzo ważna informacja, więc jestem bardzo ciekawa. Mam dobre przeczucia. (...) To jest super, że takie seriale odrywają nas od tej naszej rzeczywistości. To jest dobry pomysł na najbliższe jesienne wieczory - stwierdziła Ada Fijał.

"Ród smoka" - o czym jest serial i kto w nim wystąpi?

Pierwszy sezon "Rodu Smoka" będzie się składał z dziesięciu odcinków. Za reżyserię pierwszego z nich odpowiada Miguel Sapochnik. Kolejne wyreżyserują Greg Yaitanes, Clare Kilner i Geeta V. Patel. Natomiast w obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke czy Emma D’Arcy.

Warto dodać, że serial kręcony był w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, a także w Portugalii.

Produkcja - podobnie, jak sama "Gra o tron" oparta jest o książki George'a R.R. Martina. Tym razem filmowcy przenieśli na mały ekran historię opisaną w dwutomowym dziele "Ogień i krew". Powieść opowiada o rodzie Targaryenów, którzy władali stworzoną przez Martina krainą Westeros.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości