Gorące tematy

Po osiemdziesiątce została modelką. "Wróciła mi energia"

Gorące tematy

Źródło:
"Uwaga! TVN"
Uwaga! TVN: Po osiemdziesiątce została modelką
Uwaga! TVN: Po osiemdziesiątce została modelkąUwaga! TVN
wideo 2/20

Blisko pół wieku grała w teatrze. Niespodziewanie, po osiemdziesiątce została modelką. - Okazało się, że Helena ma ogromny potencjał i talent – mówi aktorka Aleksandra Popławska, która pomogła na nowo odkryć Helenę Norowicz. Więcej w materiale "Uwagi! TVN".

Wszystko zaczęło się od filmu "Ederly"

- Na planie poznałam Helenę. Wiedziałam, że kiedyś, dawno temu była aktorką Teatru Studio i wszystko w niej krzyczało: fotografuj mnie. Zrobiłam jej sporo zdjęć, wrzuciłam je w media społecznościowe. Okazało się, że Helena ma ogromny potencjał i talent, którego wcześniej nie odkryła i sam ją zaskoczył, bo została modelką w wieku około 80 lat – wspomina aktorka Aleksandra Popławska.

Kariera modelki

Helena Norowicz po raz pierwszy pracowała jako modelka-seniorka dla jednej z polskich marek odzieżowych. Pokazy mody i sesje zdjęciowe dla kolejnych firm sprawiły, że aktorka zyskała popularność. Nie doświadczyła tego pracując przez blisko 50 lat w teatrze i grając w filmach głównie role drugoplanowe, m.in. w "Dekalogu" Krzysztofa Kieślowskiego. 

- Nie mam żalu, że usłyszano o mnie tak późno. Szczęście widocznie czekało na mnie za długo, ale w końcu przyszło – śmieje się Norowicz.

- Ta decyzja przywróciła mi energię i nawet jakaś fantazję – wspomina pierwszą sesję zdjęciową aktorka.

Kolejne filmy

Okazało się też, że udział w sesjach zdjęciowych ośmielił twórców filmowych, by angażować Helenę Norowicz do nowych projektów. Zagrała m.in. w "Człowieku z magicznym pudełkiem", "Bożym Ciele" i "Ciemno, prawie noc".

Wcześniej, przez 48 lat Helena Norowicz była aktorką Teatru Klasycznego w Warszawie, który potem zmienił się w Teatr Studio. Artystka zagrała w ponad 50 sztukach. Od lat 70. repertuar Teatru Studio oceniano jako awangardowy, a w przypadku niektórych spektakli kontrowersyjny. - Helena była bardzo odważna – podkreśla aktorka Irena Jun.

88. urodziny Helena Norowicz uczciła sesją zdjęciową zorganizowaną przez uczniów technikum fotograficznego w Warszawie. Dla młodzieży była to pierwsza i jedyna jak do tej pory okazja fotografowania modelki-seniorki.

- Upływ czasu jest jednak bezwzględny, ale wiara w to, że póki można, trzeba dawać siebie i brać. To podstawa naszego istnienia – mówi aktorka i modelka.

Doświadczenie i poczucie humoru

Dla fotografki gwiazd Olgi Majrowskiej seniorzy są znacznie ciekawszymi osobami do fotografowania niż młode modelki.

- Kiedy pojawia się starsza osoba na planie, mówimy o wieku 70-80 lat, to pracuje się ciekawiej. Taki człowiek jest wyzwaniem. Za nim stoi historia i to jest w przypadku fotografa kręcące – mówi Majrowska. I dodaje: - Helena taka właśnie jest. To przepiękna kobieta, a to piękno to nie jest tylko piękno fizyczne, ale piękno wynikające ze świadomości wieku, tego, co się przechodzi. Ona była otwarta, jest niesamowicie doświadczona i ma niesamowite poczucie humoru, to powoduje, że te wszystkie, wydawałoby się bariery wiekowe, przestają istnieć.

Cały reportaż można obejrzeć na stronie Uwaga! TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło: "Uwaga! TVN"

Źródło zdjęcia głównego: Uwaga! TVN

Pozostałe wiadomości