Beata Tadla uratowała życie mężczyzny. "Stał po drugiej stronie barierki, twarzą do Wisły"

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
se.pl
Magdalena Chorzewska o samobójstwach wśród dzieci
Magdalena Chorzewska o samobójstwach wśród dzieci
wideo 2/6

Beata Tadla ma za sobą wstrząsające doświadczenie. Dziennikarka wracała z pracy do domu i kiedy przejeżdżała przez most Siekierkowski w Warszawie zauważyła mężczyznę, który chciał skoczyć do Wisły. Tadla zareagowała natychmiast.

Beata Tadla uratowała człowieka

Beata Tadla opowiedziała całą sytuację ze szczegółami. Wracała z pracy i na moście Siekierkowskim zauważyła elegancko ubranego mężczyznę. - Stał po drugiej stronie barierki, twarzą do Wisły, trzymając się z tyłu. Zatrzymałam się. Myślę sobie: "Jezu, trzeba mu pomóc". Facet ubrany w garnitur, młody człowiek - opowiedziała w programie "NieZŁY pacjent".

I dodała: - Stanęłam tam, gdzie nie powinnam, bo nie można zatrzymywać się w tym miejscu na moście Siekierkowskim. Wyskoczyłam z tego samochodu. "Co pan robi?!" - nie wiedziałam, co mam mu mówić. "Dlaczego pan się tak ubrał? Skąd ten garnitur?" - zaczęłam na niego wrzeszczeć, jak jakaś potłuczona.

Służby zjawiły się błyskawicznie

Zanim dziennikarka podeszła do mężczyzny, zadzwoniła po pomoc. Służby natychmiast zareagowały. - Błyskawicznie pojawiły się na moście i pod nim. Przyjechali górą, na moście zaraz pojawił się radiowóz, ale też bardzo szybko przypłynął ponton policyjny. Uratowali go. Byłam w szoku. To był na szczęście niedoszły samobójca. Udało się - wspomina Tadla.

I dodała poruszona: "Wiem, że myśli samobójczych i trudnych spraw - po Covidzie, z którego wskoczyliśmy bez żadnego oddechu w stan wojny i kumulację kryzysów, w których teraz jesteśmy - jest cała masa".

Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc. 

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Pomoc dla osób w kryzysie – gdzie i jak jej szukać? -> Telefony, adresy, wskazówki

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: se.pl

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości