Martyna Wojciechowska poruszyła w sieci temat zdrowia psychicznego. "Depresja coraz częściej dotyka dzieci i młodzież"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
instagram.com
Nastoletnia depresja - niewidzialny wróg
Nastoletnia depresja - niewidzialny wróg Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

23 lutego to Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Nie umknęło to uwadze Martyny Wojciechowskiej, która postanowiła pochylić się nad tematem zdrowia psychicznego w mediach społecznościowych. Znana podróżniczka zwróciła uwagę na niepokojące statystyki dotyczące samobójstw i opowiedziała o wyjątkowym projekcie społecznym, który jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA.

Martyna Wojciechowska o depresji

Martyna Wojciechowska regularnie porusza w mediach społecznościowych ważne społecznie tematy. Jej ostatni wpis został poświęcony zdrowiu psychicznemu. Dziennikarka zamieściła w nim garść informacji dotyczących depresji.

- To bardzo niebezpieczna choroba i, jak każdą inną, trzeba ją leczyć! Każdego roku 1 MILION osób na świecie popełnia samobójstwo. Co 40 SEKUND ktoś na świecie odbiera sobie życie. W Polsce KAŻDEGO DNIA rezygnuje z życia 16 osób - napisała znana podróżniczka, jednocześnie zwracając uwagę na wzrost zachorowalności wśród najmłodszych. - Depresja coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. Stan psychiczny młodzieży w Polsce jest alarmujący! Jako mama widzę jak poważny jest to problem - czytamy w poście.

Martyna Wojciechowska o projekcie "Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym"

W rozległym wpisie Martyny Wojciechowskiej znalazło się również miejsce na wzmiankę o projekcie społecznym, obejmującym największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kampanię edukacyjną skierowaną do młodych, rodziców i nauczycieli. Dziennikarka przyznała, że stanowi on odpowiedź na zatrważające statystyki dotyczące diagnozowania zaburzeń psychicznych u małoletnich pacjentów.

- Jako założycielka Fundacji UNAWEZA chcę działać! Dlatego powstał projekt "MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym". Chcemy pomóc i usłyszeć, z czym mierzą się dzisiaj młodzi ludzie - podkreśliła gwiazda.

Myśli samobójcze - gdzie szukać pomocy?

Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Więcej informacji o pomocy dla osób w kryzysie znajdziesz TUTAJ.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: instagram.com

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości