Ukrainka doznała ataku paniki na korcie. Winne mają być słowa szefa WTA

Autor:
Michalina
Kobla
Źródło:
macz/twis/rozniat/po/eurosport.pl
Iga Świątek prywatnie
Iga Świątek prywatnie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Łesia Curenko miała zmierzyć się z Białorusinką Aryną Sabalenką w trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Ukrainka nie wyszła jednak na kort ze względu na atak paniki. Teraz tenisistka ujawniła, że do uniemożliwiającego grę stanu doprowadziły ją słowa Steva Simona, szefa organizacji.

Łesia Curenko w Indian Wells 2023

Ukrainka oddała walkowerem mecz, w którym zmierzyć się miała z Białorusinką Aryną Sabalenką. Wstępne informacje, które pojawiły się w mediach, w lakoniczny sposób wskazywały na "powody osobiste" stojące za decyzją Curenko.

Teraz głos zabrała sama zainteresowana. Okazało się, że powodem jej pogorszonej kondycji psychicznej miały być słowa, które usłyszała od szefa WTA kilka dni temu. Steve Simon, jak wynika z relacji Curenko, poparł starania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o dopuszczenie do rywalizacji sportowców z Rosji i Białorusi, choć zaznaczył zarazem, że nie popiera agresji na Ukrainę.

- Powiedział, że stanie się dokładnie tak samo, jak teraz dzieje się w tenisie - cytuje jej słowa eurosport.tvn24.pl. - Dodał też, że nie zostały naruszone zasady fair play ani Karta Olimpijska, a nawet wprost przeciwnie. Zapytany, czy rozumie, co do mnie mówi w trakcie trwającej rosyjskiej agresji na mój kraj, odpowiedział, że tak i taka właśnie jest jego opinia - poinformowała Curenko.

- Byłam całkowicie zszokowana tą rozmową i już w ostatnim meczu było mi niesamowicie ciężko grać. Trudno mi było sobie to poukładać, a kiedy nadszedł czas, aby wyjść na kort w trzeciej rundzie, to dostałam ataku paniki - dodała Curenko.

To nie był pierwszy poddany w ten sposób przez Ukrainkę mecz. Od ubiegłego Indian Wells zrezygnowała z gry w 9 na 18 zawodów.

Oświadczenie WTA

Ukraińcy domagali się zorganizowania telekonferencji z zarządem WTA. Organizacja wydała oświadczenie i zarazem nie zaprzeczyła, że cytowane przez Curenko słowa padły z ust jej szefa.

- Przede wszystkim szanujemy emocje, jakie Łesia i wszystkie nasze ukraińskie zawodniczki przeżywają i z jakimi muszą sobie radzić w tym bardzo trudnym czasie. Jesteśmy świadkami przerażającej wojny, która wciąż przynosi daleko idące konsekwencje dla świata, ale również dla WTA i jej członków - czytamy. - WTA konsekwentnie zapewnia o pełnym poparciu dla Ukrainy i zdecydowanie potępia działania podjęte przez rosyjski rząd - przekazała organizacja.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie Eurosport.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło: macz/twis/rozniat/po/eurosport.pl

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/ Marc Debnam

Pozostałe wiadomości