Dom

Wyjątkowy dom z niczego, który zachwyca internautów. "Kosztował nas 6 tysięcy złotych"

Dom

Budowa domu to dla wielu życiowa inwestycja. Postawienie od podstaw wymarzonego lokum wymaga zazwyczaj ogromnych nakładów finansowych. Karolina i Janusz udowodnili jednak, że można tego dokonać w inny sposób. Wybudowali piękny dom za niespełna 6 tys. złotych.

Marzenie o własnym domku

Karolina i Janusz dla wielu osób mogą być ogromną inspiracją. Pokazali, że niewielkim kosztem można spełnić swoje marzenia. Od czego to się zaczęło?

- Mieliśmy działkę i chcieliśmy mieć takie miejsce, gdzie będziemy mogli spędzać weekendy - opowiadała Karolina w Dzień Dobry TVN.

Wówczas postanowili wybudować domek w Brzezowej, który mimo małych wydatków zachwyca internautów niezwykłymi wnętrzami.

- Praktycznie w całości powstał z materiałów przeznaczonych do utylizacji, dlatego go tak nazwaliśmy - dom z niczego - dodała.

Tani dom. Jak go wybudować za 6 tysięcy złotych?

Swoje wymarzone lokum wybudowali z rzeczy od znajomych, rodziny, a także życzliwych ludzi, którzy chcieli się pozbyć jakichś elementów wyposażenia. Z odzysku mieli nawet fundamenty.

- Mieliśmy gotowe betonowe elementy. Przywiozłem od kolegi, wpuściłem je w ziemię i na tym zrobiliśmy całą konstrukcję - mówił Janusz.

Konstrukcja domu jest zrobiona ze starej wiaty ich rodziców. Z kolei meble znajdujące się we wnętrzach pozyskali praktycznie za darmo z różnych portali ogłoszeniowych . Najwięcej kosztowała ich elektryka, bo aż 800 złotych. Resztę wykonywali samodzielnie.

- Cały projekt domku powstał pod szyby , bo takiego były kształtu, takiej wielkości i do tego wszystko powstało - opowiadała Karolina w naszym programie.

Dom ma powierzchnię 32m2, natomiast wraz z niezależną antresolą, gdzie Karolina i Janusz mają sypialnię, jest to około 50m2. Wybudowanie go i urządzenie kosztowało ich niespełna 6 tys. złotych , co mają udokumentowane w swoim notesie, w którym zapisywali wszystkie wydatki. Nie mają skończonej toalety, bo brak im podłączenia wody i kanalizacji, ale wierzą, że już niedługo się to zmieni.

Jak wygląda dom za 6 tysięcy złotych? Koniecznie zobacz materiał wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Piotr Wojtasik

Pozostałe wiadomości