Wiosna w pełni, więc to najwyższy czas, by zadbać o ogród i zagospodarować balkon. Nie każdy jednak ma rękę do kwiatów i jest zaawansowanym ogrodnikiem, dlatego Maja Popielarska w rozmowie z Agatą Młynarską i Magdą Psiuk doradziła, jakie rośliny sprawdzą się u tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rabatami ogrodowymi.
Popyt na kredyty mieszkaniowe zaczął rosnąć w listopadzie i po pół roku ten trend nadal się rozwija. W kwietniu złożono szczególnie dużo wniosków, więcej niż rok temu. Dlaczego Polacy teraz tak chętnie inwestują w nieruchomości?
Wiosna to czas pszczół. Zaczynają obecnie podróżować po różnych kwiatach i zbierać pyłek, z którego następnie tworzą miód. Mimo że przez przymrozki ich praca jest opóźniona, już zaczęły produkować nektar. Jak to robią? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział miejski pszczelarz, Tomasz Petryka.
Ogród w stylu angielskim łączy w sobie dzikość natury i romantyzm. Z jednej strony znajdują się w nim kolorowe kwiaty, z drugiej - wszędzie powinien panować delikatny chaos. Miłośnicy naturalnych ogrodowych aranżacji, którzy źle czują się pośród równo przystrzyżonej trawy i perfekcyjnie okrągłych klombów, z pewnością odnajdą się w ogrodzie angielskim.
Remont mieszkania znajdującego się w przedwojennym domu wymaga sporego nakładu pracy. A problemów jest sporo, w tym: krzywe ściany, stare podłogi i wiekowa instalacja. Ale można sobie z tym wszystkim poradzić. Udowodnił to architekt Krzysztof Miruś w programie "Zgłoś remont".
Niepełnosprawność zwierzęca nadal jest tematem tabu, a potencjalni właściciele zazwyczaj szukają do adopcji zdrowych szczeniąt. Schemat ten doprowadza do tego, że bezdomne kaleki pozostają w schroniskach do końca swoich dni. Jak się okazuje, opieka nad niepełnosprawnym pupilem wcale nie jest trudna. W dzisiejszych czasach istnieje wiele rozwiązań, które ułatwiają nie tylko psu, ale i jego opiekunowi łatwiejsze funkcjonowanie. O tym opowiedziały nam Honorata Wolska – opiekunka sparaliżowanego Piksela oraz Joanna Wojciechowska – zoofizjoterapeutka, producent sprzętu rehabilitacyjnego dla zwierząt
Monikę i Marcina Krasoniów połączyła miłość do zwierząt. W Nowym Węgorzynku założyli azyl dla świnek, drugi taki w Polsce. Znajdują w nim schronienie zarówno świnki domowe, jak i hodowlane, które potrzebują pomocy.
Maj to najlepszy miesiąc na założenie warzywnika, bo dopiero kiedy nasiona trafiają do rozgrzanej ziemi mamy gwarancję, że coś z nich wyrośnie. Jak stworzyć urozmaiconą rabatkę na niewielkiej przestrzeni? Kilku porad udzielił ogrodnik Łukasz Skop.
Kury to ptaki, które hodowane są przede wszystkim dla jajek czy mięsa. Tymczasem kontakt z nimi może stanowić formę terapii. Kto może z niej korzystać? Co daje? Kiedy się ją stosuje? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Agatą Michalską, hodowczynią kur.
Sokoły wędrowne to dzikie ptaki, które można spotkać także w miastach. Jedno z sokolich gniazd znajduje się m.in. pod iglicą Pałacu Kultury i Nauki. Kilka dni temu sokolej parze, która tam mieszka wykluły się cztery maluchy. Jak się mają pisklęta?
W naszej szerokości geograficznej drewno od wieków było obowiązkowym elementem wystroju wnętrz, a niejednokrotnie jedynym dostępnym budulcem. I choć samo w sobie pozostaje niezwykle pożądanym elementem wnętrz, to już zupełnie inaczej do niego podchodzimy. O najsilniejszych trendach opowiedziała dekoratorka wnętrz Ewa Mierzejewska.
Najbielszą farbę w historii stworzyli naukowcy z Purdue University. Odbija ona aż 98 proc. światła słonecznego, a także emituje ciepło podczerwone z atmosfery w przestrzeń kosmiczną. Jakie jeszcze są jej zalety? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział psycholog koloru, dr Marek Borowiński.
Kamil Skoczeń od dziecka pasjonuje się bażantami. Obecnie ma ich 60 sztuk - 30 rozmaitych gatunków z różnych części świata. Skąd wzięła się w nim miłość do tych ptaków? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Jak obciąć kotu pazury? Czy trzeba to robić? Jeśli tak, to jak często? Oto kwestie, które nurtują niemal każdego, kto wziął kota pod swój dach, zwłaszcza wówczas, gdy problemem stają się podrapane dłonie czy meble. Na powyższe pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Storczyki królują na parapetach milionów Polaków. To jeden z ulubionych kwiatów, choćby ze względu na to, że jest niezwykle barwny i potrafi zachwycić liczebnością kwiatów. Wiele osób jednak narzeka, że bardzo szybko usychają. Dlaczego tak się dzieje?
Ośrodek Psychoterapeutyczny dla Dzieci i Młodzieży Koparka, który prowadzi m.in. alpakoterapię w Warszawie apeluje o wsparcie. Pandemia koronawirusa pozbawiła ich możliwości prowadzenia regularnej działalności. Dlaczego warto pomóc? Co dają spacery z alpakami?
Wśród farb do malowania ścian można odnaleźć różne odmiany. Na rynku dostępne są farby akrylowe, winylowe, lateksowe czy też akrylowo-lateksowe. Farby lateksowe i akrylowe to produkty wodorozcieńczalne. Różnica między tymi rodzajami farb kryje się w ilości żywicy syntetycznej. W farbach lateksowych dodaje się więcej żywicy, dzięki czemu tego typu farby cechują się wyższą odpornością na szorowanie. Malowanie farbą lateksową różni się więc od malowania farbami innego rodzaju.
Częstą praktyką jest projektowanie wnętrz w taki sposób, by pasowały do osobowości właściciela. Nowością jest natomiast ich zgodność z typem urody. Na czym polega ten zabieg? W Dzień Dobry TVN opowiedziały o nim kreator wizerunku, Elżbieta Lepianka oraz architektka wnętrz, Agnieszka Balicka.
Kot i trawa to z pozoru niedorzeczne połączenie. Jednak nasi mięsożercy lubią czasami skubnąć sobie odrobinę zielska. Ma ono zbawienny wpływ nie tylko na koci układ pokarmowy, ale i cały organizm. Jeżeli jeszcze nie wiesz, dlaczego trawa dla kota jest tak bardzo ważna, przeczytaj nasz artykuł. A później zabierz się za wysiew i stwórz wspaniały ziołowy kącik dla swojego mruczącego przyjaciela.
Gdy remonty dobiegają końca, przychodzi czas na aranżację. Według wielu osób to właśnie elementy wystroju wnętrza decydują o charakterze danego pomieszczenia. Kluczową rolę pełnią zasłony. Jak jednak dobrać te idealne? Poznaj sprawdzone sposoby specjalisty.
Sylwia Majcher jest dziennikarką i propagatorką stylu życia w duchu zero waste. W studiu Dzień Dobry TVN podzieliła się wiedzą na temat uprawy awokado, mango i cytryn. Co trzeba zrobić, by z pestek tych owoców w domowych warunkach wyrosły dorodne rośliny?
Julek Guentzel ma niecodzienne hobby. 10-latek w swoim pokoju stworzył pokaźną plantację awokado. Jaki cel przyświeca małemu miłośnikowi egzotycznego owocu?
Początek maja to idealny czas, by zabrać się za aranżację balkonu czy tarasu, którym będziemy się cieszyć przez najbliższe miesiące. Jak zatem wygodnie go urządzić, by stworzyć strefę wypoczynku i relaksu? Na te pytania odpowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Nowak–Ibisz, znana jako Pani Gadżet.
Słowaccy przyrodnicy zastrzelili dwa niedźwiedzie, ponieważ te podchodziły zbyt blisko pod popularny hotel w Dolinie Wielickiej pod Gerlachem. Pozostałe zwierzęta z grupy uciekły do lasu. Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 maja.
Pandemia sprawiła, że zapragnęliśmy posiadać skrawek własnej ziemi. Rynek nie pozostał na to obojętny i ceny rodzinnych ogródków działkowych poszybowały w górę. O tym, z czym należy się liczyć, decydując się na zakup tego typu nieruchomości mówił ekspert Maciej Mindak.
Kto jak kto, ale Dorota Szelągowska wie, w jaki sposób najlepiej urządzić mieszkanie lub dom. Prowadząca "Totalne remonty Szelągowskiej" zdradziła nam, jakie trendy skradły jej serce w ostatnim czasie oraz, co zrobić, aby zrobić "coś z niczego".
Wyróżnia się około 16 podgatunków niedźwiedzia czarnego, jednak wszystkie osobniki charakteryzuje taki sam tryb życia, a także sposób rozmnażania się i zdobywania pokarmu. Baribal jest ssakiem drapieżnym, który może być niezwykle niebezpieczny w kontakcie z człowiekiem.
Psi fitness raczej kojarzy się z bieganiem po parku czy lesie i aportowaniem patyka. Tymczasem np. w Warszawie są specjalne miejsca, w których pupil może zrobić porządny trening. Jak wyglądają zajęcia fitness dla psów i dlaczego zwierzak powinien na nie chodzić? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Justyną Piesiewicz, szkoleniowcem i instruktorką psiego fitnessu.
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan opiekują się kilkoma psami. Choć każdy ze zwierzaków jest buldogiem, mają zupełnie odmienne charaktery. Jakie dokładnie są? O tym para opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Morza i oceany skrywają wiele ciekawych gatunków zwierząt. Jednym z nich jest kotik – ssak, drapieżnik, który wyglądem przypomina nieco fokę z uszami. Kotiki cenione były niegdyś za futro, przez co padały łupem kłusowników. Do dziś duże zagrożenie stanowią dla nich sieci rybackie i zanieczyszczenia wód.