Płyny sklepowe mają w sobie detergenty, dzięki którym skutecznie możemy umyć naczynia. Niestety detergenty podrażniają też naszą skórę. W kolejnym odcinku cyklu "(Ro)zważmy to..." Katarzyna Bosacka postanowiła sprawdzić, czy w warunkach domowych da się stworzyć produkt bez konserwantów i sztucznych barwników, który nie będzie podrażniał naszych dłoni, ale przede wszystkim dokładnie umyje naczynia.

  Tym razem Wiesiek Skiba, nasza "złota rączka", musi sobie poradzić z uszkodzoną kabiną prysznicową. Zobaczcie krok po kroku, jak naprawić drzwi w kabinie prysznicowej, by - jak mówi Wiesiek - śmigały jak tramwaj po szynach!

  Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie pod względem liczby pokoi przypadających na osobę. Filip Chajzer postanowił sprawdzić jak sytuacja wygląda w rzeczywistości. A nasi goście: Rafał Brzozowski, Michał Kempa i Jan Kuroń opowiedzieli o swoich perypetiach mieszkaniowych. Jak sytuacja wygląda u Was? Ile pokoi przypada na osobę w waszym mieszkaniu?

  Za oknem piękna pogoda, a to sprzyja chodzeniu po górach. Jak odpowiednio ubrać się i w co wyposażyć, kiedy planujemy wyjście w Tatry? Jak zachować się, kiedy na drodze pojawi się niedźwiedź? Z Naczelnikiem TOPR-u w Zakopanem Janem Krzysztofem rozmawiał Filip Chajzer. Zobaczcie, czym na końcu rozmowy podpadł dziennikarz Dzień Dobry TVN? ;)

  Są osoby, którym nie przeszkadzają latające w domu owady, ale są i tacy, którzy tego nie znoszą. I właśnie tym ostatnim Wiesiek "Złota rączka" Skiba pokazał, jak montuje się w oknie moskitierę.

  Zdaniem Marcina Prokopa, "są małe, wszędobylskie, mnożą się jak króliki, bzyczą wszędzie i roznoszą zarazki". O czym mowa? O muszkach owocówkach, które lubią gościć w naszym domach. O tym, jak się ich pozbyć rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z blogerką Kingą Petrus.

  Przez kilkanaście tygodni dziesięć par budowało pod Warszawą swój wymarzony dom. O tym, która z par przejdzie do następnego odcinka decydowali sami uczestnicy. Przed nami finałowy odcinek programu "Dom Marzeń". Która para wygra ten program - Marzena i Richard Mitan-Abel czy może Patrycja Parzych i Robert Grabowski? Finalistów gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje, razem z prowadzącą program Ulą Chincz. Za kogo trzymacie kciuki?

  Na planie programu "Dom Marzeń" Bartek Jędrzejak spotkał się z Wieśkiem Skibą oraz z architektem Hernanem Gomezem. Zobaczcie jak dziś wygląda dom, który wspólnymi siłami budują uczestnicy programu.

  Wakacje to, niestety, czas wzmożonego działania złodziei. Nasz gość „Fryzjer” jeszcze kilka lat temu był złodziejem, teraz wspólnie z policjantem, który kiedyś wsadził go za kratki prowadzą program na TVN Turbo - „Złodzieje". W studiu Dzień Dobry Wakacje zdradził nam kilka tajników "pracy" złodzieja oraz kilka sposobów na zabezpieczenie mieszkanie przed włamaniem.

  Wraz z rozpoczęciem urlopów wzrasta liczba psów porzuconych przez swoich właścicieli. Co zrobić ze zwierzakiem w czasie wakacji? Pupila można zostawić np. w specjalnym psim hotelu lub zabrać go ze sobą. Gościem Dzień Dobry Wakacje była dziennikarka Katarzyna Świerczyńska, która zawsze podróżuje ze swoim psiakiem. Jak zaplanować wakacje z psem? Jakim środkiem transportu najlepiej jest podróżować? I co jest niezbędne w czasie takiego wyjazdu?

  Naszym gościem był Tadeusz Kuźmiński, który postanowił ... odbudować przedwojenny Biłgoraj! Co sprawiło, że postanowił podjąć się tego ogromnego wyzwania i ile może potrwać odbudowa całego miasta? Co sprawia mu najwięcej problemów i skąd, pan Tadeusz, wie jak wyglądało to miasto przed wojną?

  Na jednej ze szkół na warszawskiej woli zawisła kartka z ostrzeżeniem o atakujących wronach. Jak tłumaczy strażnik miejski Piotr Mostowski, ma to związek z obecnym okresem lęgowym ptactwa. Wrony bardzo pilnują swoich piskląt. Jak wygląda atak wron? Jak go uniknąć? I jak powinniśmy się zachować, gdy spotkamy inne dzikie zwierzęta na swojej drodze? Ze strażnikiem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Masz problem z nieszczelnym kokiem i kapiącym syfonem? Od ręki naprawi je Wiesiek Skiba, nasza "złota rączka". Zobaczcie jak, w prosty sposób, uporać się z tymi usterkami i ile mogą kosztować prace wykonane przez specjalistę.

  Wiesiek "Złota rączka" Skiba poradzi sobie z każdą usterką. Tym razem musiał wymienić prowadnicę w szufladzie. Krok po kroku pokazuje, jak to zrobić i jakich narzędzi będziecie do tego potrzebować. Powodzenia!

  Roślinność w domu przynosi wiele korzyści. Takie uprawy jak bazylia, pomidorki koktajlowe możemy uprawiać na oświetlonym parapecie. Swoimi pomysłami na domowe uprawy podzieliła się z nami Katarzyna Dulko-Gaszyna, ekspert IKEA.

  Tym razem Wiesiek Skiba, nasza "złota rączka" radzi, jak zamocować listwę LED. Zobaczcie, jak to robi nasz ekspert i sami spróbujcie!

  O to, dlaczego warto sadzić drzewa i, dlaczego posadzono ich aż tyle w Beskidzie Żywieckim zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: Sławomira Brzózka, partnera programu "Po stronie natury" i prezesa Fundacji Nasza Ziemia oraz prof. Jacka Borowskiego – dendrologa i prezesa Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, a także partnera programu "Po stronie natury". Zobaczcie, jak drzewa wpływają na człowieka i ekosystem.

  Żeby produktów z recyklingu było więcej, warto segregować odpady już w domu - radzi Katarzyna Dulko-Gaszyna, ekspert Ikea. Oto pięć sposobów na segregację odpadów.

  Tym razem Wiesiek "złota rączka" Skiba zajął się wymianą klamki w balkonowych drzwiach. Zobaczcie, jak to zrobić, by zabezpieczyć drzwi i wyjście na balkon przed dzieckiem, a przy okazji przed niechcianymi gośćmi.

  "Ocena konia opiera się na jego wyglądzie"! W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak przygotować, do wystawy, konia wartego milion dolarów! Jak wygląda jego trening i dlaczego ludzie z całego świata przyjeżdżają do Polski by podziwiać zwierzęta wyhodowane w naszych stadninach? Gościem Kingi i Piotra był trener i prezenter koni Mariusz Liśkiewicz.

  Zastanawialiście się czasami, co zrobić z białą torebką napakowaną kuleczkami, którą dostajemy razem z butami? Wyrzuć ją? Otóż nie! Ta niepozorna torebka to pochłaniacz wilgoci, który może się jeszcze Wam przydać. Zobaczcie, do czego.

  Tym razem, Wiesiek "Złota Rączka" Skiba pokazał, jak zamontować uchwyt rowerowy. Zobaczcie, jakich narzędzi potrzebował do wykonania tej pracy i ile by za nią wziął.

  Większość z nas zużywa aż 150 litrów wody dziennie. Jak podczas domowych obowiązków oszczędzać wodę? Jest na to kilka prostych rozwiązań. Swoimi sposobami podzieliła się z nami Katarzyna Dulko-Gaszyna, ekspert IKEA.

  Wydawałoby się, że lodówka może przedłużyć życie każdemu produktowi. Okazuje się jednak, że nie jest to prawda i wielu produktom lodówka nie służy. Jakim? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dietetyk Anetę Łańcuchowską. A Marcin Prokop wytłumaczył, dlaczego warto trzymać w lodówce... jeansy :)

  Już za chwilę maj, czyli czas na piknikowanie. W Dzień Dobry TVN nasza ekspertka Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które przydadzą się podczas majowych weekendów. Były wśród nich: "kapturki" do naczyń, urządzenie, dzięki któremu będziemy niewidzialni dla kleszczy i komarów, niepokojący kwiat z wąsami, karty ogrodowe dla wielkoluda i "cicha taca dla księdza" ;)