Jesień i zima to czas kiedy rzadziej wietrzymy mieszkania, a grzejące kaloryfery dodatkowo wysuszają powietrze w naszych domach. To właśnie wtedy warto wspomóc się naturalnymi filtrami powietrza jakimi mogą być domowe rośliny. O tym jakie rośliny warto hodować w domu i jakie są ich właściwości opowiedziała nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Klaudyna Hebda.

  W Wawrze mieszka polsko-francuskie małżeństwo: Monika i Philippe Le Felic. W ich 120-metrowym mieszkaniu widać i Polskę, i Francję. A jak konkretnie? Odwiedziła ich reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. W którym pomieszczeniu rodzina najczęściej spędza czas?

  Do Wieśka Skiby zadzwoniła właściciela piekarnika, w którym - nawet po włączeniu - panuje absolutna ciemność. Okazało się, że wypaliła się żarówka. Zobaczcie, jak nasza Złota Rączka poradziła sobie z tym zadaniem.

  Wiele osób uważa, że małe mieszkanie to mało pomieszczeń. Innego zdania są kolejni bohaterowie cyklu Odpicowane mieszkanie: Sylwia Sowińska i Bartosz Janusz, którzy na 43 m kw. wyodrębnili aż sześć pomieszczeń. Jak im się to udało? Jakich kolorów użyli? Parę odwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Czym są lampy funkcyjne, z czego powinny być wykonane i jak prawidłowo je zamontować? Jak przy użyciu odpowiednio dostosowanego oświetlenia ożywić nasz dom? Skorzystajcie z porad Katarzyny Jaros-Puzio - projektantki wnętrz Ikea.

  Ula Chincz nie dała dziś plamom żadnych szans! "Przy jakichkolwiek plamach najważniejsze jest to, żebyśmy działali natychmiast. Jeżeli damy plamie wyschnąć, to przepadło". Zobaczcie, jak skutecznie usunąć plamy po długopisie, z pomidorów lub buraków i plamy z podkładu kosmetycznego. Macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na odplamianie? Napiszcie!

  To niezwykle istotne, czym karmimy swojego psa. Dlatego warto się zastanowić, czy zdrowa jest karma kupowana w sklepach, czy może jednak lepiej przygotowywać jedzenie dla pupila w domu? Tematem zajęła się prowadząca cykl "(Ro)zważmy to..." Katarzyna Bosacka, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Przed wystawieniem na sprzedaż mieszkania, należy je wycenić. Czy potrzebny jest do tego ekspert od nieruchomości? Co należy brać pod uwagę przy wycenie? Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, aby jego wartość była wyższa? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: dziennikarza ekonomicznego TVN24 BIS Pawła Blajera.

  Jak i czym bawić się z psem w domu? Z jakich gadżetów twój pupil będzie najbardziej zadowolony? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego i hodowcę psów Aleksandrę Łupińską. Przyszli razem ze swoimi czworonogami.

  Artur Sokołowski i Michał Stelmaszyk zainspirowali się operacją, o której mówiliśmy w Dzień Dobry TVN kilka miesięcy temu. W legionowskiej klinice weterynaryjnej, w miejsce amputowanej łapy, lekarze wszczepili psu bioniczną protezę. Nasi goście poszli o krok dalej - Shila, bohaterka naszego reportażu, dostała dwie nowe łapki! W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli nam o endo- i egzoprotezach. Czy, z czasem, trzeba je wymieniać? Jak radzą sobie ich pacjenci po operacjach? Zobaczcie!

  Bezpańskie psy spotykamy zarówno w mieście jak i poza nim. Te miejskie zazwyczaj nie są agresywne, gdyż na co dzień mają kontakt z ludźmi. A co gdy podczas spaceru w lesie albo biwaku zaatakuje nas dzika wataha? Uciekać czy zastygnąć w jednej pozie? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Ivanem Komarenko, który na wakacjach doświadczył takiego ataku i terapeutką zachowań psów Anetą Awtoniuk.

  W kolejnym odcinku cyklu Odpicowane mieszkanie reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska zabrała nas do mieszkania, w którym podobno wakacje trwają cały rok. Zobaczcie, jak zgrabnie połączono w nim różne wzory i kolory.

  Pod Krakowem, w klasycznej PRL-owskiej kostce znajduje się zupełnie nieklasyczne mieszkanie. Jego właścicielami są Katarzyna i Sławomir Mokrzyszewscy. Dlaczego urządzili je w stylu industrialnym i do tego na czarno? Małżeństwo odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Sacha Dench jest szefową działu medialnego WWT - brytyjskiej organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. Tej jesieni, fanka latania i nurkowania na wstrzymanym oddechu, wyruszyła motoparalotnią z Rosji do Anglii. Dlaczego? Z miłości do natury! Sacha leci razem z łabędziami czarnodziobymi, których populacja w ciągu ostatnich 20 lat zmniejszyła się o połowę. Brytyjscy naukowcy postanowili prześledzić ich szlak, aby sprawdzić dlaczego liczba tych ptaków spada w tak zastraszająco szybkim tempie. Z latającą kobietą-ekolog szybki wywiad przeprowadził reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Z okazji "Dnia jeża" Bartek Jędrzejak wybrał się, z kamerą Dzień Dobry TVN, do schroniska dla jeży. Zobaczcie jak przygotowują się one do snu zimowego.

  Jaka rolę odgrywa, w naszych mieszkaniach oświetlenie? Jak prawidłowo doświetlić pomieszczenie? Jak dobrze zaplanować ilość punktów świetlnych? Na wszystkie te pytania odpowiedziała nam Katarzyna Jaros-Puzio - projektant wnętrz Ikea.

  Brak kotary prysznicowej sprawiał, że po każdej kąpieli łazienka stawała się mokra, śliska i przez to niebezpieczna. Wiesiek "Złota rączka" Skiba postanowił rozwiązać ten problem. Zobaczcie jak mu poszło.

  Jesień i zima to dobry moment na ciepły sweter. Jak go odświeżyć po miesiącach leżenia w szufladzie? W czym go wyprać, aby się nie zmechacił? Czy należy wyciskać z niego wodę? Jak go wieszać, żeby się nie wyciągnął? O tym gość Dzień Dobry TVN blogerka Anna Leganza.

  Bezdomność to problem, który dotyka Polaków znajdujących się nie tylko w naszym kraju. Jak ludzie, którzy wyjechali za granicę trafili na ulice? O tym, jak łatwo znaleźć się w beznadziejnej sytuacji będąc "na dorobku" rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Ryszardem Nowickim, który przez rok mieszkał na ulicach Amsterdamu, Dagmarą Szalandrowicz z Fundacji Pomocy Wzajemnej "Barka" oraz Michałem Łebskim z Human Lex Instytut.

  Jesień to czas gdy zawijamy się w koce i w domowym zaciszu czytamy książki. Najlepiej przed kominkiem. A co z osobami, które mieszkają w blokach i go nie mają? Odpowiedzią jest biokominek. Złota rączka Dzień Dobry TVN Wiesław Skiba pokazał nam jak w szybki i bezpieczny sposób zainstalować go w salonie.

  Media społecznościowe szturmem zdobywa wyzwanie, które ma na celu uświadomienie użytkownikom tragiczną sytuację pszczół. Na czym polega #pszczelendż, czy nasi goście Joanna Krupa i Robert Biedroń sprostali wyzwaniu? O sposobach na ratowane pszczół opowiedział, w studiu Dzień Dobry TVN , Robert Cyglicki z Greenpeace Polska.

  Rusza rządowy program "Mieszkanie Plus". Na czym ma polegać ten projekt, kto może wziąć w nim udział i kiedy możemy spodziewać się pierwszych mieszkań? Na wszystkie pytania odpowiedział, w Dzień Dobry TVN, Robert Stanilewicz z TVN 24 Biznes i Świat.

  Wiertarka, obcęgi i młotek nie są mu obce. Studio Dzień Dobry TVN odwiedził Wiesiek "złota rączka" Skiba, który radzi sobie z każdą usterką. Co tym razem zmajstrował? Czy oswoił Anię Kalczyńską z wiertarką? I jak poprawił samopoczucie pewnemu wężowi... ogrodowemu? :-)

  Właściciele psów doskonale wiedzą, że to właśnie ich podopieczny jest najmądrzejszy i najpiękniejszy na świecie. Nie liczy się rasa wielkość czy umiejętności. Liczy się bezgraniczna miłość, którą psy obdarzają swoich opiekunów. W Dzień Dobry TVN z prof. Wiesławem Bogdanowiczem rozmawialiśmy dziś o psiej "superrasie" - czyli o kundlach! Co je wyróżnia, co sprawia że są tak wyjątkowe?

  Zanieczyszczenia powietrza nie są obojętne dla naszego zdrowia. Smog, czyli unosząca się nad miastem "chmura" zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, powstaje także wskutek spalania śmieci w piecach. Przyczynia się on do zawałów, wpływa na zaburzenia w funkcjonowania układu krążenia. Czego nie wolno palić w piecu? I jak zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Piotrem Siergiejem z Polskiego Alarmu Smogowego i Joanną Szubierajską, redaktor portalu ekologia.pl.

  W kolejnym odcinku Wiesiek "złota rączka" Skiba demonstruje, jak zrobić tapicerowany zagłówek do łóżka w sypialni. Naszego fachowca zaprosiła do... swojej sypialni Pani Paulina. Zobaczcie, co Wiesiek tam zmajstrował i, na ile wycenił koszt zagłówka i swoją pracę.

  Tym razem Wiesiek "Złota Rączka" Skiba pojawił się w domu Pani Ani, aby naprawić jej dzwonek. Zobaczcie, jakich narzędzi potrzebował do wykonania tego zadania. Czy sprawnie wykonał tę robotę?