W studiu Dzień Dobry TVN Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała sprzęty kuchenne, które wytłaczają owoce i warzywa na zdrowe i pyszne soki. Czy wiedzieliście, że produkty spożywane pod taką postacią przyswajają się w aż 65 procentach?

  Poprosiliśmy Wieśka "Złotą rączkę" Skibę o naprawienie zepsutej pralki. Jakich narzędzi potrzebował Wiesiek Skiba? Czy uporał się z awarią? Na ile Wiesiek wycenił swoją usługę?

  9-letnia dziewczynka została pogryziona przez psa. Dziecko ma poważne obrażenia i obecnie przebywa w szpitalu. Jak goją się rany kąsane? Czy dziecko ma szansę na całkowite wyleczenie? Co grozi właścicielowi agresywnego psa? Jak reagować, gdy jesteśmy świadkami takiej sytuacji? Jak się bronić? Zapytaliśmy o to naszych gości. Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: dr Janusz Greese Łyko, chirurg plastyczny, Marcin Szyndler z Komendy Główej Policji i Radek Ekwiński, instruktor szkolenia psów.

  Obecny rząd ma zamiar wprowadzić program Mieszkanie Plus. Jego założenia przedstawił w Dzień Dobry TVN ekonomista Marek Zuber. Wyjaśnił nam również, jakie są różnice między tym programem a programem Mieszkanie dla Młodych. Zobaczcie, co jeszcze szykuje rząd w ramach gospodarki mieszkaniowej.

  Według Wieśka Skiby nie warto naprawiać starej baterii, lepiej ją wymienić. I właśnie tym ostatnim zajął się nas spec od napraw. Patrząc na niego, wszystko wydaje się takie proste :)

  Wiele już powiedziano o zasadach dzielenia śmieci, niestety nadal wielu z nas ma z tym problemy. W Dzień Dobry TVN Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz pokazała gadżety, które ułatwiają segregowanie śmieci. Wśród nich znalazły się: kosz obrotowy z trzema kolorowymi pojemnikami, worki na odpady, kosz z filtrem pochłaniającym zapachy i sortownik odpadów.

  Przygotowania do Wielkanocy to nie tylko wielkie sprzątanie i pichcenie w kuchni. To także dekoracje. Jak przystroić dom, by było w nim czuć wiosnę? Czy to czasochłonne zajęcie? Swoimi pomysłami na świąteczne stroiki podzieliła się z nami - i Kasią Olubińską - blogerka Katarzyna Ogórek.

  Przygotowaliście już wielkanocny stroik? Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to skorzystajcie z rad Wieśka "złotej rączki" Skiby.

  "Każdy może mieć własną kurę". Na czym polega "kurza adopcja", co zyskują osoby, które zdecydują się na wzięcie kury pod swoje skrzydła i czy kury dobrze się czują w nowej sytuacji? ;)

  Poprosiliśmy naszą Złotą Rączkę o naprawę listew w mieszkaniu. Dlaczego listwy odpadają? Czy Wiesiek poradził sobie z usterką? Jakich potrzebował do tego narzędzi?

  Koty słyną z tego, że chadzają własnymi drogami i dają się pogłaskać tylko wtedy, kiedy same tego chcą. Czy zatem tak niezależne zwierzę można wychować? Jak odczytywać sygnały dawane przez kota? I po ilu tygodniach można zabrać małego kotka z hodowli? Zapytaliśmy o to, goszczącą w Dzień Dobry TVN, zoopsychologa i behawiorystę lek. wet. Jolantę Łapińską.

  Wiele rodzin, aby mieć własne lokum, korzystało z programu Mieszkanie dla Młodych, który - według założeń - miał trwać do 2018 r. Chodzą jednak słuchy, że na wyczerpaniu są pieniądze z tegorocznej puli na dopłaty do kredytów w programie, a już teraz wiele banków nie chce przyjmować wniosków o tego typu dofinansowanie. O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN dziennikarkę TVN24 Biznes i Świat Katarzynę Karpę-Świderek.

  Nadszedł czas na wiosenne porządki, dlatego w Dzień Dobry TVN Pani Gadżet Anna Nowak-Ibisz pokazała zestaw przyrządów i płynów do mycia okien, gąbki do mycia ściany, szczoteczki do kurzu i kuleczki do "odkłaczania" swetrów. Zobaczcie, jak działa odkurzacz do okien i magiczny mop.

  Tym razem na Wieśka Złotą Rączkę czekała gruba robota - musiał naprawić obluzowane mocowanie karnisza. Zobaczcie, jakich narzędzi potrzebował i ile czasu zajęła mu naprawa.

  Według badań dra George Murrey'a Levicka pingwiny Adeli znęcają się seksualnie nad swoimi pobratymcami. Bardziej szokujące jest to, że do zaspokojenia swoich chuci wykorzystują również ciała zmarłych pingwinów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza Wojciecha Mikołuszko i dra Szymona Drobniaka, aby powiedzieli nam o przyczynach takich zachowań.

  My, Polacy kochamy psy, ale nie oznacza to, że potrafimy się nimi prawidłowo zająć. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktora szkolenia psów Radka Ekwińskiego, aby wyjaśnił nam, jak spacerować z naszym czworonożnym, szczekającym przyjacielem, aby ten był szczęśliwy. Dowiedzieliśmy się również, jak wygląda spacer pary bez przyszłości, przedszkola na wycieczce, reprezentacji polski w piłce nożnej, oddziału terrorystycznego i w końcu - Indianina na ścieżce :)

  Tym razem Wiesiek "złota rączka" Skiba zajął się naprawą spłuczki w toalecie. Trochę się przy tym napracował. Zobaczcie, krok po kroku, jak to zrobić samemu.

  Pierwszy marca to pierwszy dzień meteorologicznej wiosny. Niestety za oknem na razie jej nie widać. Dlatego warto "zrobić ją sobie" w domu. Będą do tego potrzebne rośliny cebulowe np. hiacynty, krokusy i żonkile. Zobaczcie, jak można przygotować mini ogródek.

  Na życzenie widzów Dzień Dobry TVN nasza ekspertka od gadżetów Anna Nowak-Ibisz przyniosła do studia lampki na biurka. Była wśród nich taka, która nie tylko ma regulację temperatury barw, ale również jest w stanie naładować różnego rodzaju telefony. Pani Gadżet powiedziała również, jaki kolor światła nie jest męczący dla wzroku i z której strony należy stawiać lampkę, aby dobrze oświetlała to co robimy na biurku. Zobaczcie, jak wygląda królik ledowy, który powstrzymuje demony pojawiające się w nocy.

  160 zawodników i 260 koni z całego świata. Bartek Jędrzejak zabrał nas dziś na Cavaliadę - Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, największe tego typu wydarzenie w Polsce. Obok sportowej rywalizacji znalazło się tam też miejsce na sztukę! Zobaczcie!

  Akcja 500 zł plus przekroczyła granice gatunku. Można je dostać już nie tylko na dziecko, ale także na psa. Na ten pomysł wpadła gmina Goszczanów. Pojechał tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Sprawdził, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać tę kwotę.

  Tym razem nieustraszony Wiesiek "złota rączka" Skiba ruszył na spotkanie z niepokorną pralką! Czy i tym razem wyjdzie zwycięsko z konfrontacji z niesfornym AGD? Na ile wyceni swoje usługi? Zobaczcie!

  Z badań Eurostatu wynika, że tylko ok. 4% Polaków decyduje się na wynajem mieszkania. Pozostali wolą się zadłużyć i kupić własne M. O to, z czego to wynika i czy ten trend może się zmienić zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN ekonomistę Marka Zubera i ekspertkę rynku nieruchomości Marię Semczyszyn.

  Zablokowanie filtra w pralce może prowadzić do gromadzenia się wody i brudu, a nawet do uszkodzenia samej pralki. Dlatego filtr należy regularnie czyścić. Wiesiek "złota rączka" Skiba rdzi, by robić to co 6 miesięcy. Zobaczcie, jak czyścić filtr pralki.

  Sobotni poranek Bartek Jędrzejak spędził w towarzystwie foczej rodziny, która, już za dwa miesiące, znacznie się powiększy! :) Zobaczcie jak wygląda focze USG i zaproponujcie imiona dla 4 młodych foczek! Imiona muszą być związane z morzem i zaczynać się na literę "O"! Do dzieła!

  Internet obiegła wiadomość, że na początku tego roku u wybrzeży Nowej Zelandii, w zatoce Bay of Islands na Wyspie Północnej, znaleziono rybę z nogami. Swoją popularnością przebiła nawet Nemo z bajki Disneya. O wyjątkowości tej ryby reporter Dzień Dobry TVN Michał Malinowski rozmawiał z Andrew Stewardem z Muzeum Te Papa Tongarewa w Nowej Zelandii. Czy jej niezwykły wygląd ma związek z zatruciem środowiska?

  Wiesiek "Złota Rączka" Skiba zabrał się za pękniętą w drzwiach szybę. Patrząc na niego wszystko wydaje się takie proste. Zobaczcie, ile sobie za tę wymianę "zaśpiewał".

  Nad polskimi miastami zalega smog. Dopuszczalne normy zanieczyszczenia już dawno zostały przekroczone. Co jest przyczyną smogu i w jaki sposób można go zwalczyć? Czy alternatywą dla tradycyjnego węgla opałowego może być węgiel błękitny? W jaki sposób powstaje i ile kosztuje? Zapytaliśmy o to fizyka Tomasza Rożka.