Mieszkanie w budynku wielorodzinnym wiąże się niejednokrotnie z różnymi niedogodnościami. Lokatorzy pytani, co im najbardziej przeszkadza, wskazują na hałasy dobiegające z sąsiednich mieszkań i klatki schodowej. Dlatego nie dziwi fakt, że często zadają oni sobie pytanie - jak wyciszyć mieszkanie?
Końcówka września, a zarazem początek jesieni, to czas największych prac w ogrodzie. To właśnie od tego zależy, jak będzie on wyglądał w następnym roku. Czego w takim razie należy się pozbyć, a co warto już zasiać? Z pomocą przychodzi Łukasz Skop.
Wszyscy wiemy, że kwiaty domowe i balkonowe rosną w ziemi, która znajduje się w doniczkach. Czy może być inaczej? Okazuje się, że tak. Istnieje japoński sposób nazwany kokedama, co tłumaczy się dosłownie jako kula z mchu. Łukasz Skop pokazał jak ją wykonać.
200 motyli mieszka przy Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu koło Bielska-Białej. W tamtejszej motylarni żyje wiele gatunków pochodzących z różnych zakątków świata. Jakie jeszcze stworzenia można tam spotkać? Sprawdziła to nasza reporterka.
Bardzo często w czasie remontu może czekać nas bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Po usunięciu tapety czy boazerii naszym oczom może ukazać się grzyb lub pleśń. Przed przystąpieniem do prac remontowych koniecznie trzeba skutecznie usunąć je ze ścian mieszkania.
Początek jesieni to doskonały moment na suszenie kwiatów i traw ozdobnych. Takie rośliny mogą stanowić piękną dekorację mieszkania. Które z nich nadają się do suszenia? Jak to zrobić w prawidłowy sposób? Zapytaliśmy o to specjalistkę.
Agnieszka Fleischer zgłosiła się do naszego cyklu, zamieszczając zdjęcia domu na facebookowej grupie "Odpicowane mieszkanie". Kasia Jaroszyńska postanowiła odwiedzić z kamerami rodzinę i sprawdzić, co kryją te niesamowite wnętrza.
Wybór idealnej pralki to nie lada wyzwanie. Chcemy, żeby była pojemna, wydajna i energooszczędna. Dzięki nowym technologiom zastosowanym przy produkcji, możesz mieć te wszystkie udogodnienia.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Ubezpieczenie domu i mieszkania umożliwia wypłatę odszkodowania w przypadku nieprzewidzianych i nagłych zdarzeń, do których zaliczamy pożar, zalanie, czy uderzenie pioruna. W jakich sytuacjach ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie?
Gdy Michał Torzecki był dzieckiem, rodzice uczyli go, że o bezbronne stworzenia należy dbać. Dziś miłość do zwierząt łączy z życiową pasją i tworzy niezwykłe portrety porzuconych psów. Robi to w niezwykłym celu.
Kolejne ekipy fachowców zawodziły, więc postanowił sam zaprojektować i wyremontować całe mieszkanie. Ekonomista Damian Jankowski zaczął od prostszych rzeczy w salonie i sypialni, a zachęcony sukcesami zabrał się za łazienkę. Wiedzę o tym, jak obsługiwać specjalistyczny sprzęt czerpał z instruktażowych filmów. Efekt jego starań jest imponujący.
Lato, lato, nie odchodź. A co, gdyby można było zatrzymać słoneczne dni? Magda Borowiak-Wróblewska, prowadząca cyklu "Sama to ogarniesz" przedstawiła patent na przemycenie wakacyjnej aury nawet w jesienne dni.
Juri to piesek, który przez wiele miesięcy błąkał się po ulicach z przestrzelonym pyskiem. Na szczęście dobrzy ludzie znaleźli mu kochający dom i opiekunkę, dla której jego wygląd nie ma znaczenia.
Ewa Zgrabczyńska to dyrektorka poznańskiego ogrodu zoologicznego i działaczka na rzecz praw zwierząt. Miejsce, którym kieruje od czterech lat, dało schronienie siedmiu tygrysom uratowanym na polsko-białoruskiej granicy w październiku 2019 r. Po kim odziedziczyła miłość do zwierząt? Jak wygląda jej praca? Ile ma w domu pupili? Postanowiliśmy to sprawdzić.
"Mimozami jesień się zaczyna" - śpiewał Czesław Niemen. Przyroda o tej porze roku zachwyca. Łukasz Skop postanowił ją zatrzymać i na naszej działce, z gałązek, przygotował sadzonki na letnie miesiące. Jak rozmnożyć rośliny?
W ostatnim czasie dotarły do nas informacje o dwóch atakach psów rasy amstaff. Oba wypadki zakończyły się tragicznie. Czy można było temu zaradzić? Czy istnieją "groźne" rasy? O tym porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z terapeutką zachowań zwierząt i behawiorystką Anetą Awtoniuk oraz Arturem Szpilką, pięściarzem i właścicielem dwóch psów w typie bull.
To już oficjalne - najpiękniejszy ogródek przy domu rodzinnym należy do Moniki i Witolda Zapaśników. To właśnie ich skrawek ziemi nagrodzono w prestiżowym konkursie "Warszawa w kwiatach i zieleni" organizowanym przez Urząd Miasta.
Monika i Łukasz wybudowali swój wymarzony dom w Inowrocławiu i urządzili go w stylu glamour. Ich córka Zuzia postanowiła natomiast zamieścić zdjęcia pięknych wnętrz na naszej facebookowej grupie „Odpicowane mieszkanie”. Elegancki styl docenili internauci, a Katarzyna Jaroszyńska zdecydowała się odwiedzić rodzinę z kamerami.
Właścicielka 8-letniego owczarka Fado została uznana winną "utrzymywania psa w sposób stwarzający uciążliwość dla otoczenia poprzez hałas". Sąd w Elblągu nałożył na nią naganę oraz obowiązek pokrycia kosztów procesowych w wysokości 3 tys. złotych. Z czego wynika długotrwałe wycie psa i jak pomóc mu zmienić to zachowanie? Zapytaliśmy o to behawiorystkę Sonię Maciuszek.
Tom Justyniarski ma niezwykłe marzenie - zamierza otworzyć szkołę, w której dzieci będę uczyć się miłości do zwierząt. O swojej inicjatywie opowiedział w naszym programie. Na kanapie zasiadł z nowym kolegą - pieskiem Hugo, który szuka domu.
Taki widok w samym centrum Warszawy nie zdarza się często. W stolicy została zorganizowana parada psów szwajcarskich, która zebrała aż 85 przedstawicieli rasy wychowanych przez polskich hodowców.
Bartosz Warwas to prawdziwy pasjonat sztuki bonsai. Choć na co dzień jest aptekarzem, to miniaturyzacja roślin staje się jego drugim zawodem. O swoim hobby oraz o tym, jak krok po kroku uformować drzewko bonsai opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Nazewnictwo „pigwowiec” i „pigwa” używane jest w Polsce zamiennie, by określić krzewy dające cierpkie, małe „jabłuszka” bogate w witaminę C. Warto wiedzieć, jak odróżnić te dwa gatunki - wbrew pozorom nie jest to takie trudne.
Co zrobić, żeby z naszej szafy wydobywał się przyjemny zapach? Agnieszka Kałuża, blogerka, zdradziła kilka trików na to, jak utrzymać świeżość ubrań.
W swoich gospodarstwach domowych większość ludzi posiada psy, koty, chomiki lub rybki, a takie historie jak ta, opowiedziana w Dzień Dobry TVN, nie zdarzają się zbyt często. Polka mieszkająca w Australii podzieliła się poruszającą opowieścią. Wraz z mężem zajęła się porzuconym łabędziem i zyskała nowego członka rodziny.
Jednym kojarzy się z igloo, innym z science-fiction. Domy kopułowe w końcu trafiły do Polski. Agnieszka i Tomek Czerwińscy zdecydowali się wybudować takie lokum własnoręcznie. Odwiedziła ich nasza reporterka, Agata Zjawińska.
Wybór firan i zasłon obwarowany jest kilkoma zasadami. Zanim udasz się na zakupy, przeczytaj nasz poradnik. Nie wystarczy wybrać ładnych tkanin, by osiągnąć zachwycający efekt. Firany muszą jeszcze pasować do wnętrza.
W naszych domach i mieszkaniach z pewnością znajdzie się wiele, pozornie bezużytecznych przedmiotów. Tymczasem można z nich zrobić organizery, dzięki którym zapanujemy nad porządkiem dookoła siebie. Jak się za to zabrać? Dowiesz się z kolejnej odsłony cyklu "Sama to ogarniesz".
Multitasking, czyli wielozadaniowość, to cecha, którą posiadają miliony współczesnych kobiet. Wykazują się nią szczególnie teraz w czasach pandemii, gdy muszą dzielić swój czas równocześnie na pracę i opiekę nad dzieckiem. Jednak czy to nie przesada? Jak ogarnąć pracę, dom oraz pociechy i nie zwariować? A może warto czasem odpuścić? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Tatianą Mindewicz–Puacz i Aleksandrą Radomską.
Czworonożni pupile towarzyszą nam w domu i podczas wielu aktywności na zewnątrz. Często można spotkać sportowych amatorów, którzy z psami biegają i jeżdżą na rowerze. Czy dla każdej rasy takie przebieżki będą dobre?