Tom Justyniarski ma niezwykłe marzenie - zamierza otworzyć szkołę, w której dzieci będę uczyć się miłości do zwierząt. O swojej inicjatywie opowiedział w naszym programie. Na kanapie zasiadł z nowym kolegą - pieskiem Hugo, który szuka domu.
Taki widok w samym centrum Warszawy nie zdarza się często. W stolicy została zorganizowana parada psów szwajcarskich, która zebrała aż 85 przedstawicieli rasy wychowanych przez polskich hodowców.
Bartosz Warwas to prawdziwy pasjonat sztuki bonsai. Choć na co dzień jest aptekarzem, to miniaturyzacja roślin staje się jego drugim zawodem. O swoim hobby oraz o tym, jak krok po kroku uformować drzewko bonsai opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Nazewnictwo „pigwowiec” i „pigwa” używane jest w Polsce zamiennie, by określić krzewy dające cierpkie, małe „jabłuszka” bogate w witaminę C. Warto wiedzieć, jak odróżnić te dwa gatunki - wbrew pozorom nie jest to takie trudne.
Co zrobić, żeby z naszej szafy wydobywał się przyjemny zapach? Agnieszka Kałuża, blogerka, zdradziła kilka trików na to, jak utrzymać świeżość ubrań.
W swoich gospodarstwach domowych większość ludzi posiada psy, koty, chomiki lub rybki, a takie historie jak ta, opowiedziana w Dzień Dobry TVN, nie zdarzają się zbyt często. Polka mieszkająca w Australii podzieliła się poruszającą opowieścią. Wraz z mężem zajęła się porzuconym łabędziem i zyskała nowego członka rodziny.
Jednym kojarzy się z igloo, innym z science-fiction. Domy kopułowe w końcu trafiły do Polski. Agnieszka i Tomek Czerwińscy zdecydowali się wybudować takie lokum własnoręcznie. Odwiedziła ich nasza reporterka, Agata Zjawińska.
Wybór firan i zasłon obwarowany jest kilkoma zasadami. Zanim udasz się na zakupy, przeczytaj nasz poradnik. Nie wystarczy wybrać ładnych tkanin, by osiągnąć zachwycający efekt. Firany muszą jeszcze pasować do wnętrza.
W naszych domach i mieszkaniach z pewnością znajdzie się wiele, pozornie bezużytecznych przedmiotów. Tymczasem można z nich zrobić organizery, dzięki którym zapanujemy nad porządkiem dookoła siebie. Jak się za to zabrać? Dowiesz się z kolejnej odsłony cyklu "Sama to ogarniesz".
Multitasking, czyli wielozadaniowość, to cecha, którą posiadają miliony współczesnych kobiet. Wykazują się nią szczególnie teraz w czasach pandemii, gdy muszą dzielić swój czas równocześnie na pracę i opiekę nad dzieckiem. Jednak czy to nie przesada? Jak ogarnąć pracę, dom oraz pociechy i nie zwariować? A może warto czasem odpuścić? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy na ten temat z Tatianą Mindewicz–Puacz i Aleksandrą Radomską.
Czworonożni pupile towarzyszą nam w domu i podczas wielu aktywności na zewnątrz. Często można spotkać sportowych amatorów, którzy z psami biegają i jeżdżą na rowerze. Czy dla każdej rasy takie przebieżki będą dobre?
Osiedle kostek w Siemianowicach Śląskich - to właśnie tu wychowywała się Zuzia, która na naszej grupie "odpicowane mieszkanie" pochwaliła się wnętrzami rodzinnego domu. Kasia Jaroszyńska postanowiła odwiedzić z kamerami to klimatyczne miejsce.
Marek Lesiewicz ma 11 lat i kocha rośliny. Do tego stopnia, że przeznacza na nie każdą złotówkę z kieszonkowego. Może pochwalić się ogrodem tak dużym, że jego podlanie zajmuje aż trzy godziny. Jak zaczęła się jego pasja i skąd czerpie niezbędną wiedzę?
W 2021 roku podatek dla posiadaczy psów wzrośnie. Już od blisko 30 lat jego wysokość ustalają indywidualnie poszczególne gminy. Jakich zmian możemy się spodziewać?
We wtorkowy poranek doszło do dramatycznej w skutkach szarpaniny między psami. Według doniesień Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, dwa osobniki w typie amstaffa rozszarpały jamnika na krakowskich Plantach. Ich właściciel miał nie podjąć żadnej próby zapobiegnięcia sytuacji.
W czasie pandemii, gdy spora część osób decyduje się na zakup zwierzaka, my polecamy adopcje. W schroniskach w całej Polsce znajduje się wiele porzuconych kotów i psów, które czekają na kochający dom. Niestety nie wszystkim czworonogom dane jest przebywać w dogodnych warunkach, takich jak te, które stworzył im Dom Kota w Dobrej.
Nowe poszewki na poduszkach w łatwy sposób mogą nieco odmienić nasze mieszkanie. Jednak nie trzeba ich kupować, wystarczy zrobić samemu. Jak barwić tkaniny metodą shibari? W naszym cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała Magda Borowiak - Wróblewska, architekt wnętrz.
Świat zwierząt bywa zaskakujący, a bezwarunkowej przyjaźni właśnie od naszych „mniejszych braci” powinniśmy się uczyć. Poznajcie historię baranka Niunio, który porusza się na wózku i jego przyjaciółki – owcy Jadzi.
Początek września to doskonały moment, aby sprawdzić, jak się mają rośliny, które rosną w doniczkach postawionych na balkonie. O tym, które z nich wymagają przycięcia powiedział Łukasz Skop. Nasze ekspert pokazał również, jak przygotować poidełko dla ptaków.
Za nami suche i gorące lato. Łukasz Skop, po krótkiej przerwie, postanowił wrócić na swoją działkę, aby sprawdzić, co na niej wyrosło i jak rośliny poradziły sobie z upałami. Podzielił się także z widzami wiedzą na temat tego, co warto przyciąć na początku września.
Kompost to nieoceniony dla ogrodników nawóz organiczny, nazywany przez nich czarnych złotem. Można go kupić już w gotowej formie, ale też z powodzeniem zrobić w domu. Sposób na to pokazała Klaudia Sidorowicz. Do jakich roślin nie powinno się go używać?
Kurt Scheller jest opiekunem dwóch berneńskich psów pasterskich. Urocze stworzenia szefa kuchni i krytyka kulinarnego wabią się Beri i Juna. Za co Szwajcar pokochał tę rasę? Rozmawiała z nim nasza dziennikarka i wielbicielka psów, Gabi Drzewiecka.
Osiedle w Ostrołęce - to właśnie tu mieszka Iwona ze swoją rodziną. Kobieta, która zaledwie w ciągu roku urządziła piękne mieszkanie w stylu boho. Jego zdjęcia zamieściła na naszej grupie "Odpicowane mieszkanie" na Facebooku, a Kasia Jaroszyńska stawiła się na miejsce, aby dowiedzieć się nieco więcej o pięknych wnętrzach.
Magdalena Telecka to niedoszła pani inżynier, która obudziła w sobie artystyczną duszę. Jej stylizowane, niebanalne krzesła i fotele zdobywają fanów nie tylko w Polsce. - Tworzy coraz piękniejsze dzieła, ponieważ ona to robi z wielką pasją, z wielkim zaangażowaniem, oddaniem - powiedziała koleżanka designerki, Marta Dudek.
2300 gatunków na świecie i jeden żyjący w Polsce. Po latach powróciły i wprowadziły spore zamieszkanie. Modliszki, czyli najsłynniejsze owady-kanibale możemy spotkać już nie tylko w parkach, ale także w naszych domach. Co robić, kiedy staniemy z nimi "twarzą w twarz"? Na to pytanie odpowiedziała entomolog, Ewa Sady.
Jedni zbierają znaczki, monety czy płyty winylowe, natomiast Kamil Mączkowski kolekcjonuje rośliny. I to nie byle jakie, bo z całego świata, których ceny mogą zaskakiwać. Nam opowiedział o swojej niezwykłej pasji i związanych z nią obowiązkami.
Odpowiednia dieta kota jest ważna, aby zapewnić mu zdrowie i dobre samopoczucie. Produkty takie jak czekolada, szpinak, cebula nie tylko szkodzą zwierzęciu, ale są dla niego wręcz trujące. Kota nie należy również karmić resztkami z obiadu, a także podawać mu surowej wieprzowiny, od której pupil może zarazić się wirusem wywołującym wściekliznę rzekomą.
Nie od dziś wiemy, że pozory mogą mylić, zwłaszcza w świecie przyrody. Dowodzi tego lipthos, wyjątkowa roślina, która na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe kamienie. Nie jest to jednak jedyny przykład dziwnych tworów natury. Dowiedz się, jakie rośliny zasługują na miano dziwolągów.
W marcu tego roku w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym zmarła 35-letnia słonica Erna, przywódczyni stada. Wydarzenie to okazało się bolesne dla jej przyjaciółek z grupy. Zoo zdecydowało więc na zastosowanie terapii z użyciem oleju CBD. Doświadczenie pokaże, czy substancja pomoże zmniejszyć poziom stresu u zwierząt.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Ubezpieczenie nieruchomości leży w podstawowym interesie każdego właściciela mieszkania. Ubezpieczenie domu daje nam gwarancję i poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku zniszczenia otrzymamy pieniądze, które pozwolą nam na naprawę zniszczeń bądź jego odbudowę.