Nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu swojego domu lub mieszkania, by odmienić jego wnętrze. Czasami wystarczą nowe dodatki, dzięki którym pomieszczenie nabierze innego charakteru. Krzysztof Miruć opowiedział w programie, na jakie 3 style wnętrzarskie warto postawić w nadchodzącym sezonie.
Radosław Rzemiński jest nie tylko fotografem. Serca wielu osób podbił robionymi przez siebie meblami, które często powstają z części samochodowych i swoim wyglądem nawiązują do aut. Oto historia jego nietypowego zajęcia.
Praca w ogrodzie to niezwykle ciężkie, ale i satysfakcjonujące zajęcie. Warto dołożyć wszelkich starań, aby pielęgnowane przez nas rośliny miały jak najlepsze i najbezpieczniejsze warunki rozwoju. W tym celu Łukasz Skop zademonstrował, na czym polega ściółkowanie.
W swoim ogródku nie musisz stosować sztucznych nawozów i chemicznych środków do chronienia ukochanych roślin przed szkodnikami. Postaw na naturalne substancje, które zrobisz dzięki wskazówkom Łukasza Skopa.
Zbliża się lato, a wraz z nim długie i ciepłe wieczory. Najlepiej spędzić je na balkonie lub w ogródku. Jakie gadżety upiększą każdy taras? Swoje propozycje przedstawiła EwaMierzejewska, ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz.
Ostatnio w jednej z lisich rodzin doszło do naprawdę wyjątkowej sytuacji - na świat przyszło aż 12 szczeniąt. Jak się okazuje, podział obowiązków w przypadku tak licznej familii jest jasny - to na samicy spoczywa rola głównej opiekunki młodych, zaś samiec zapewnia swoim bliskimi pokarm i bezpieczeństwo. Jakie jeszcze ciekawe modele rodzin wyróżniamy w świecie zwierząt?
Armatura łazienkowa marki Steinberg to prawdziwa harmonia kształtów, kolorów i różnorodności. Wybierając produkty tej marki, masz pewność, że baterie do umywalki, wanny i prysznica będą służyły przez lata. Wszystko to bez przeciekania, rdzy czy usterek. Poznaj lidera w branży sanitarnej specjalizującego się w eleganckim wykończeniu baterii.
Surfinie to niezwykle efektowna roślina, bez której trudno wyobrazić sobie letni balkon. Kwiaty te dostępne są w wielu kolorach, a także różnią się miedzy sobą wielkością pąków, formą wzrostu i odpornością na chłód. Jaki rodzaj wybrać? O odmianach, uprawie i wymaganiach tych kwiatów opowiedziała nam florystka Anna Wojtala.
Owczarek niemiecki to pies nieufny wobec obcych, czujny i przywiązany do swoich właścicieli. Ten niezwykle lojalny, podporządkowany właścicielowi pies zawsze jest w gotowości, by nieść pomoc swoim opiekunom.
Mimo że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, papugi to bez wątpienia najlepsi partnerzy do rozmowy. Zobacz, jak wygląda codzienne życie z tak gadatliwymi pupilami.
Ilona Krzykała i Tomasz Pluta to osoby, które jeszcze kilkanaście lat temu nie interesowały się roślinami, a teraz są właścicielami pięknych ogrodów, które stworzyli sami. Zobaczcie, jak niezwykłe są to miejsca.
Robienie zdjęć dzikim zwierzętom - to pasja Magdaleny Bazyluk i Pawła Krefta. O swoim nietypowym hobby opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Ile czasu wymaga zrobienie idealnej fotografii? Co może stanąć na przeszkodzie?
Piękny ogród to marzenie każdego. Należy jednak pamiętać o tym, że niektóre rośliny mają swoje toksyczne właściwości. Jeśli zdarza nam się podjeść prosto „z krzaczka”, musimy dysponować odpowiednią wiedzą na temat tego, które gatunki mogą być dla nas nie tylko niebezpieczne, ale nawet śmiercionośne. To wiedza szczególnie istotna również jeśli posiadamy dzieci. O pospolitych, toksycznych roślinach w Dzień Dobry TVN opowiedział Dominik Strzelec, ogrodnik, prowadzący program „Polowanie na ogród”.
Bobry są obecnie uważane przez większość osób za szkodniki. W rzeczywistości jednak ich rola w ekosystemie jest nieoceniona i swoim działaniami naprawiają to, co zostało zepsute przez człowieka.
Maj to najlepszy czas na sadzenie kwiatów. Ogrodnik Łukasz Skop przygotował kompozycje roślin, z których jedna doskonale sprawdzi się na balkonie południowym, a druga - na północnym. Sprawdź, które z nich możesz wykorzystać u siebie.
Kilka dni temu Aleksandra Prykowska została pogryziona przez swojego psa. W wyniku tego zdarzenia aktorka prawie straciła oko. O swojej dramatycznej historii opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Jak postępować z przygarniętymi pupilami, by nie doszło do podobnej sytuacji? Czego unikać? Kilku rad udzielił nam behawiorysta Radek Ekwiński.
Zimna Zośka już za nami, a wraz z nią ryzyko ostatnich przymrozków. Śmiało możemy więc przystępować do wszelkich prac ogrodniczych. Maj to świetna pora zwłaszcza na sadzenie warzyw. Łukasz Skop, czyli prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” pokazał nam, jak w łatwy sposób stworzyć własny ogródek warzywny.
Wnętrze bez dodatków jest niepełne, to ozdoby je ożywiają i nadają charakter. Lustro zawieszone w odpowiednim miejscu odbije światło i powiększy optycznie przestrzeń. Odpowiednie lampy nie tylko oświetlą, ale także wprowadzą przytulny klimat. Kasia Jaroszyńska odwiedziła niesamowite domy, które właśnie dzięki charakterystycznym dodatkom są jedyne w swoim rodzaju.
Niedoróbki i fuszerki budowlane to zmora wielu z nas, a jedną z najczęstszych są odpadające listwy. Pozornie niewielka usterka, ale potrafi nieźle zirytować. W naszym Wiesiek Skiba zademonstrował, jak skutecznie samemu rozwiązać problemy z listwami.
Balkon może być wspaniałym miejscem wypoczynku i relaksu, a kwiaty dodają mu szczególnego uroku. W programie rozmawialiśmy o roślinach pnących i zwisających, które pięknie się prezentują i kwitną przez całe lato. Mogą nas też ochronić przed wzrokiem wścibskich sąsiadów.
Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, jednak czasami trzeba go przeszkolić, żeby nie sprawiał kłopotów. O tym jak w prosty sposób nauczyć naszego pupila komend „siad” i „waruj” opowiedział nam Radosław Ekwiński, instruktor szkolenia psów.
Karczownik ziemnowodny to szkodnik ogrodowy, który potrafi zniszczyć całą działkę. Nawet jeśli nie masz na niej wielu gatunków uprawnych, trawnik w krótkim czasie pokryje się całą masą kopców, a pojedyncze rośliny zaczną usychać i obumierać. Poznaj skuteczne sposoby na wytępienie karczownika.
Miododajne drzewo, krzew lub kwiat pomagają zwiększyć populację pszczół, bez których ludzkość nie mogłaby przetrwać. Zobacz, jakie gatunki roślin warto mieć w swoim ogrodzie i jak dzięki nim pomaga się tym owadom.
Rośliny jednoroczne i dwuletnie nie różnią się zbytnio pod względem uprawy, dlatego warto rozważyć posadzenie w ogrodzie różnych gatunków kwiatów, aby zwiększyć jego atrakcyjność. Zobacz, jak dbać o rośliny dwuletnie i jakie warto mieć na swojej działce
440 lat temu Mikołaj Rej napisał „Żywot człowieka poczciwego”. W 2020 roku jego daleki potomek, Mikołay Rey, udowadania, że wciąż przyświecają nam te same wartości - prostota i życie w zgodzie z naturą dają prawdziwe szczęście. Żywy dowód? Rodzina Rolników, która prowadzi gospodarstwo ekologiczne.
Nie ma niczego wspanialszego niż natura - powiedziała dziś w Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Tym wstępem wprowadziła nas w temat dzików, na które od lat są w Polsce urządzane polowania, co również zmieniło ich naturalne nawyki. Szczegóły na temat ich życia zdradził ekspert, Marcin Kostrzyński.
Jeśli chcemy cieszyć się smakiem warzyw i ziół z własnego ogródka, wcale nie musimy być działkowcami. Do założenia małej plantacji wystarczy balkon albo nawet parapet. Łukasz Skop prowadzący cykl „Co z tego wyrośnie?” opowiedział nam, jak założyć domowy warzywnik.
Lubisz majsterkowanie i twórcze zajęcia? To zadanie może Ci się spodobać. Przygotuj własnoręcznie lampę UFO. Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński prowadzący program „Para w remont” pokazali, jak krok po kroku wykonać ją w domowym warsztacie.
Wpływ koronawirusa zauważalny jest wszędzie, także w ogrodach zoologicznych. Postanowiliśmy sprawdzić, jak w dobie pandemii miewają się podopieczni polskich ZOO. Zwłaszcza, że wielu z nich... zostało rodzicami. Przykładem jest 24-letnia lemurzyca z ogrodu w Zamościu, która niedawno urodziła potomka. To ewenement na skalę światową, ponieważ w przeliczeniu na ludzki wiek samica liczy sobie 100 lat.
W maju jak w raju. Pięknie zakwitły już konwalie i niezapominajki, na kasztanowcach pojawiły się wspaniałe białe kwiatostany, a bzy przybrały wyraziste barwy. Łukasz Skop postanowił natomiast zasiać na swojej działce łąkę kwietną, która będzie idealnym pokarmem dla pszczół. Jak to zrobić? Zobaczcie sami.