Dostarczanie ziemi mikro- i makroelementów jest niezbędne, by rośliny rodziły dorodne plony. Warto do tego wykorzystać organiczny nawóz z łusek kawy. O jego zaletach mówił ogrodnik Łukasz Skop.
Działki wyszły z mody? Nic bardziej mylnego! Od pewnego czasu folgujemy powrotowi do natury, a działka stanowi idealne rozwiązanie, jeśli chcemy spędzić trochę czasu na zewnątrz. Jak swoje kawałki ziemi wykorzystują Polacy? Zapytaliśmy samych zainteresowanych.
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w mieszkaniu oprócz gatunków typowo ozdobnych, ma również rośliny o właściwościach leczniczych. Warto wykorzystać je jako naturalne środki wspomagające walkę z chorobami. Zobacz, jakie rośliny doniczkowe lecznicze mogą być uprawiane w domu.
W domu spędzamy teraz sporo czasu. Może warto więc pomyśleć o niewielkiej zmianie wystroju? Dekorowanie ścian wcale nie jest trudne, a bardzo efektowne. Jak się za to zabrać, aby nadać naszym wnętrzom przytulnego i indywidualnego klimatu? O tym opowiedziała nam Ewa Mierzejewska.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu urodziło się w tym roku wyjątkowo dużo baranków, co zdaniem ekspertów jest zasługą ciepłej jesieni oraz dobrej trawy. Wśród młodych znalazł się wyjątkowy okaz, który po narodzeniu ważył aż 7 kg. Zobacz, jak radzi sobie to urocze jagnię.
Wiosna budzi się do życia, a to jest idealny moment za założenie małego ogródka. Skorzystaj z rad blogerki Joanny Wróblewskiej - wyhoduj zioła i warzywa w swoim domu.
Magnolia to niesamowicie urokliwy krzew. Kiedy zaczyna ozdabiać okoliczne parki swoimi bujnymi kwiatami, możemy mieć pewność, że wiosna już na stałe zagościła wśród nas. Wbrew pozorom magnolia nie jest trudna w uprawie, wystarczy spełnić podstawowe warunki, aby krzew był zdrowy i okazały. Kilku wskazówek udzielił ogrodnik Dominik Strzelec.
Pozytywnym efektem przymusowej kwarantanny i pracy w domu jest to, że odkrywamy w sobie nowe talenty i rozwijamy umiejętności. Do takich należy nauka szycia, do której zachęca Jan Leśniak, projektant i autor książek. Nam pokazał, jak w prosty sposób wykonać poduszki na taras, wykorzystując stare dżinsy. Do dzieła!
Od kiedy na rynku fotowoltaiki rozwiązania zaczęły stawać się coraz bardziej dostępne dla odbiorców, zainteresowanie tym Odnawialnym Źródłem Energii wzrosło bardzo zauważalnie. I tendencja ta nie zatraca zwyżkowego charakteru. Każdy, kto pragnie głębiej wniknąć w zagadnienie, zadaje sobie mnóstwo pytań. Wszak powszechnie temat fotowoltaiki ciągle pozostaje nie do końca oczywisty. Wśród nich z pewnością pojawi się to podstawowe: ile energii jest w stanie wyprodukować instalacja fotowoltaiczna? Poznajmy więc odpowiedź.
Kwiaty sprawiają, że ogród nie tylko pięknie wygląda, ale także zachwycająco pachnie. Na naszej działce postanowiliśmy uporządkować rabaty kwiatowe, żeby taki efekt uzyskać tej wiosny.
Pomidory wyhodowane we własnym ogródku są bardzo aromatyczne i smaczniejsze od tych kupowanych w sklepie. Ale - aby ich uprawa się udała - należy wykonać pikowanie. Na czym polega? Jak to zrobić prawidłowo? O tym mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.
Agnieszka i Sławek Łyczko są założycielami ośrodka rehabilitacyjnego dla poszkodowanych dzikich zwierząt, w którym mogą one dojść do zdrowia. - Jest niewielki, dlatego nazwaliśmy go "Mysikrólik", bo to jest najmniejszy ptak w Europie - powiedział kobieta. Zobaczcie, jak działa to wyjątkowe miejsce.
W czasie, kiedy z powodu pandemii koronawirusa w Tatrach nie ma turystów. Niegdyś mocno oblegane miejsca przez ludzi - dziś bierze w posiadanie natura. - Mamy wiele ciekawych obserwacji - powiedział Jan Krzeptowski-Sabała.
Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie zetknęłaby się z tą popularną rośliną. Pelargonia, bo o niej mowa, zdobi niemal co drugi polski ogród, balkon czy taras. Przedstawiamy najczęściej spotykane odmiany pelargonii oraz kilka przydatnych wskazówek, jak dbać o tę wdzięczną roślinę. Maja Popielarska zdradza, jak stworzyć kompozycje z pelargoniami, które sprawdzą się nawet w najnowocześniejszych wnętrzach.
Jak podają amerykańskie media, w nowojorskich schroniskach zaczyna brakować psów i kotów do adopcji lub opieki zastępczej. Wszystkie zwierzaki zostały przygarnięte przez ludzi, którym z powodu przymusowej izolacji brakowało towarzystwa. A jak sytuacja przedstawia się na warszawskim Paluchu? Jak obecnie wygląda proces adopcji?
Obecnie coraz więcej osób decyduje się na adopcję zwierząt. Dziennikarka Kasia Olubińska-Godlewska od dawna marzyła o psie. Teraz to marzenie udało się jej zrealizować. w Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak trafił do niej mały Flipek.
Od kilku tygodni zostajemy w domach, więcej gotujemy, a co za tym idzie - brudzimy więcej naczyń. Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników doradza jak prawidłowo załadować zmywarkę i zdradza przepis na domowy środek do mycia w zmywarkach.
Dużo czasu spędzamy teraz na naszych balkonach i w ogródkach, korzystając z pięknej pogody. To doskonały moment, by ubogacić je pięknymi roślinami, które będą cieszyły oko. Jakie sprawdzą się idealnie podczas panującej suszy? Oto porady naszej specjalistki.
Sampo i Kalev, dwa psy rasy husky i ich właściciele zaopatrują mieszkańców wsi Borowice w niezbędne do życia produkty. Czworonogi noszą na swoich grzbietach specjalne torby w których dwa razy w tygodniu dostarczają potrzebującym leki i jedzenie.
W trudnym dla nas czasie, zamiast się zamartwiać zróbmy coś, co poprawi nam humor. Zajęciem, które ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, jest zabawa w ogrodnika. W glebie znajdują się związki, które przenikając przez skórę, powodują uwalnianie hormonu szczęścia. Gotowi na nowe wyzwanie? O tym, jak wysiać łąkę kwietną opowiedział nam ogrodnik, Karol Podyma.
Decoupage to kolejna umiejętność, której możemy poświęcić trochę czasu, dopóki zostajemy w domu. Samodzielnie ozdobione pudełka, skrzynki, doniczki czy inne bibeloty uzyskają świeży i niepowtarzalny wygląd, a my będziemy mieć pewność, że nasze ozdoby są jedyne w swoim rodzaju. Gotowi do podjęcia wyzwania? Sekrety tej techniki zdradziła nam Anna Lamparska.
Grzyb na ścianie pojawia się ze względu na usterki budowlane, wilgoć kondensacyjną i kapilarną. Należy dołożyć wszelkich starań, aby zlikwidować powstawanie grzyba w pomieszczeniach. Jak zlikwidować grzyb na ścianie?
Rośliny na taras to świetna dekoracja przestrzeni. Zazwyczaj uprawiane są w pojemnikach i często osiągają mniejsze rozmiary niż rośliny sadzone w gruncie. Warto poznać je bliżej.
Podczas brania prysznica po ścianach kabiny spływa nie sama woda, lecz z dodatkiem mydła, żeli do mycia i szamponów. Powstałe w ten sposób zacieki wyglądają nieestetycznie i są trudne do usunięcia. Najlepiej wypróbować sprawdzone sposoby na skuteczne mycie kabiny prysznicowej.
Z powodu koronawirusa cały czas spędzamy w domu, przez co bardziej niż kiedykolwiek doceniamy balkony. Kwarantanna to dobra okazja do zaaranżowania nastrojowej oazy spokoju. Problem pojawia się, gdy nasz balkon nie jest tak ustawny, jakbyśmy sobie tego życzyli. Zobacz, jak maksymalnie wykorzystać małą i wąską przestrzeń.
Historie jak ta udowadniają, że nie brakuje ludzi pełnych empatii. Piotr Zatorski i jego żona Barbara podczas spaceru natrafili na gniazdo z małymi wiewiórkami, które spadło z drzewa. Gdy okazało się, że zwierzęta żyją, małżeństwo postanowiło je uratować i tymczasowo się nimi zaopiekować. Jaki był ciąg dalszy tej historii?
Jedni podczas koniecznego odosobnienia sprzątają, inni ćwiczą formę lub oddają się błogiemu lenistwu. Tomasz Michalski i Zuza Przybylska na kwarantannie postanowili zrobić prawdziwy dom na kółkach. Jak to zrobili? O swoim pomyśle opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Własny kąt to marzenie wielu osób. Trenerka Lilia udowadnia, że żyć można nawet na najmniejszej powierzchni. Zobaczcie, jak jej się to udaje. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy także o tym, jak koronawirus wpłynął na sytuację na rynku nieruchomości.
Obecna sytuacja zmusza nas do ciągłego przesiadywania w domu. Część Polaków zdecydowała się na remont. Druga część musi znosić uciążliwe hałasy spowodowane tymi pracami. Zobacz co zrobić, kiedy sąsiad zaburza Twój spokój.
- Mimo że na dworze mamy taka piękną aurę, przyroda budzi się do życia, to dla alergików na pewno nie jest to nic dobrego– zauważył Konrad Koterba, Pan Gadżet. Ekspert przygotował propozycje kilku urządzeń i rozwiązań, które ułatwią życie osobom cierpiącym na alergie.