Home office, to wyzwanie dla każdego rodzica. Wykonywanie obowiązków i jednoczesne poświęcanie uwagi dzieciom jest nie lada wyzwaniem. Jak zorganizować czas najmłodszym, aby się nie nudziły? Wiedzą coś o tym Alina i Solbon Daribazaron, rodzice, którzy tworzą domowe place zabaw dla dzieci.
Dzikie zwierzęta wchodzą do miast. Sarny czy dziki coraz częściej można spotkać na ulicach i między domami. To niezwykły i niecodzienny widok. Skąd taka zmiana? O tym opowiedział nam przyrodnik Marcin Kostrzyński.
113 zwierząt znajduje się w Rogatym Ranczu w Bojanie. Odzyskują tam zdrowie i wiarę w ludzi. Aby nie zostały bez opieki, na czas epidemii ich opiekunowie zamieszkali na terenie gospodarstwa. Sytuacja jest trudna, ranczo odczuwa już skutki kryzysu. Jak można pomóc zwierzętom?
Z każdym dniem robi się coraz cieplej i chociaż nie możemy wychodzić na zewnątrz, to możemy spędzać czas na balkonie lub chociaż przy oknie. Zakupy nie są wskazane, ale nawet domowymi zasobami możemy sprawić, by nasz balkon czy parapet był piękniejszy na wiosnę. Jak pomalować i ozdobić stare doniczki, żeby zyskały nowe życie? Kilka sprytnych sposobów pokazała nam Kasia Pietraszewicz, która zajmuje się metamorfozami mebli.
Przez pandemię koronawirusa bardzo dużo czasu spędzamy w domu i możemy zająć się pielęgnacją roślin pokojowych, np. rozmnożyć fiołki afrykańskie albo posadzić ananasa. O tym, jak to się robi, ppowiedział prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie?", ogrodnik Łukasz Skop.
Kwiecień to doskonały moment, aby założyć warzywnik, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się zdrowymi i świeżymi warzywami przez cały sezon. O tym, jak go przygotować mówił prowadzący cykl "Co z tego wyrośnie", ogrodnik Łukasz Skop.
Urządzanie domu wcale nie musi oznaczać katalogowych mebli i gotowych rozwiązań. Wystarczy trochę cierpliwości i kreatywności, a nasze wnętrza nabiorą niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru. Trudne czasy? To nie przeszkoda. Teraz mamy sporo wolnych chwil, aby tworzyć rękodzieło. Jak się za to zabrać - opowiedziała nam Ewa Mierzejewska.
Malowanie mebli nie jest trudne, aby zabrać się do zmiany koloru szafki na biel czy inną modną barwę, wystarczy wybrać odpowiednią farbę i przygotować powierzchnię mebla. Wiesiek Skiba opowiedział w Dzień Dobry TVN, jak się zabrać do renowacji. Sprawdź, jak pomalować na biało meble drewniane lakierowane, okleinowane i pokryte lakierobejcą.
Urządzanie mieszkania to wielkie wyzwanie dla każdego, kto marzy o estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu. Wiele uwagi przykładamy do wyboru mebli i kolorystyki wnętrza. Jednak trzeba też pamiętać o odpowiednio dobranych dodatkach, które pozwolą na uzyskanie unikatowego wystroju oraz podkreślenie charakteru pomieszczenia. Jednym z ciekawszych dodatków jest lustro. Można je wykorzystać w aranżacji dowolnego pomieszczenia. Wiele możliwości daje lustro w salonie – będzie nie tylko dekoracją, ale pozwoli także na uzyskanie ciekawych możliwości aranżacyjnych, takich jak optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza.
Marcin Kamiński od kilku lat opiekuje się ostronosami rudymi - Ostrym i Harrym, mimo że posiadanie ich wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i poświęceniem. - To są stadne i hierarchiczne zwierzęta o masie społecznych odruchów, które mogą przekazywać, ale też wymagać - stwierdził mężczyzna. Jak zatem wygląda życie z tymi ssakami?
Świeczniki ze słoików to efektowne dekoracje świąteczne – zarówno na Boże Narodzenie, Wielkanoc, jak i na Halloween. Mogą stać się także uniwersalną ozdobą pokoju. Wszystko zależy od twojej inwencji i wybranego motywu. Sprawdź najpiękniejsze pomysły na świecznik ze słoika – z użyciem sznurka, serwetek, kamyków, koronki. Jako źródło światła najlepiej sprawdzą się świeczki typu tealight.
Na drzwiach schroniska w Korabiewicach pojawiła się napisana na kartonie wiadomość: „Mamy 0 zł na leczenie i karmienie”. Z powodu epidemii koronawirusa przyszłość żyjących tam zwierząt jest zagrożona. Pracownicy schroniska apelują o pomoc. Dowiedz się, jak wesprzeć zwierzęta nie wychodząc z domu.
Mogłoby się wydawać, że czas kwarantanny przysparza naszym pupilom wiele radości. Ale czy na pewno? Koty są prawdopodobnie szczęśliwe, ale z psami może być gorzej. Razem z Sonią Maciuszek z "Myśli wyszczekanych" odpowiadamy, jak zorganizować im czas w domu, by rozładować ich energię.
Nie od dziś wiadomo, jak ważny jest wypoczynek po dniu wypełnionym przeróżnymi obowiązkami. Idealnie do tego będą nadawały się wszelkie kanapy czy fotele, na których usiądziemy z książką. Odwiedzając wiele mieszkań, Katarzyna Jaroszyńska trafiała na meble idealnie spełniające funkcję relaksacyjną. Oto niektóre ich przykłady.
Są mało wymagające, kolorowe i przede wszystkim - pięknie ozdobią nie tylko ogrody, ale także tarasy i balkony. Mowa o uroczych bratkach, które są idealne do posadzenia już teraz. Jak to prawidłowo zrobić?
Wielkanoc już za kilka dni. Warto więc pomyśleć o świątecznym wieńcu i dekoracjach, które ozdobią nasze domy i mieszkania. Jak je zrobić? Krok po kroku pokazała to w naszym studiu Marta Chrzanowska. Co nam będzie potrzebne do ich wykonania?
Jesteśmy zamknięci w domach i tęsknimy za wiosną, która jest za oknem. Możemy ją zaprosić do naszego wnętrza i zrobić proste, ale piękne stroiki z kwiatów cebulkowych. Jak je wykonać, a przy okazji pomóc polskiej branży ogrodniczej? Kilka kompozycji pokazała w naszym studiu florystka Anna Wojtala.
Ogrody zoologiczne zamknęły się obecnie na zwiedzających i w miejscach tych przebywają jedynie zwierzęta i opiekujący się nimi na zmianę pracownicy. Podobnie jednak jak muzea placówki umożliwiają podglądanie życie swoich podopiecznych przez internet. Jak stworzenia reagują na nową dla siebie sytuację? Opowiedział o tym Marcin Kostrzyński.
Przesadzanie kwiatów jest konieczne ze względu na to, że rosnące rośliny zużywają substancje pokarmowe z podłoża, pojawia się też więcej korzeni, które mają coraz mniej miejsca w donicy. O tym, jak przesadzać kwiaty mówiła w Dzień Dobry TVN dziennikarka Maja Popielarska.
Bożenka jest świnką miniaturką. Według hodowcy miała osiągnąć wagę 15 kg, a waży 54. Zwierzak uwielbia wygrzewać się na słońcu, a wakacje najchętniej spędza na kąpielach w Bałtyku.
„Co z tego wyrośnie” to najnowszy cykl ogrodniczy Dzień Dobry TVN. W ostatnim odcinku serii Łukasz Skop pokazał, jak dbać i przycinać róże, by były chlubą naszej działki. Zobaczcie sami!
Dzieci spędzają teraz ogromną ilość czasu w domu, przez co rozpiera je energia i częściej korzystają z zabawek. Bałaganią, rozrzucają je, zostawiają w różnych miejscach. Spora część rodziców pracuje zdalnie i nie ma czasu na nieustanne sprzątanie po swoich pociechach. W programie zademonstrowaliśmy kilka pomysłów, które pomogą w zachowaniu porządku.
Kwiecień to dobry moment, aby zasiać rzeżuchę oraz przygotować ziemniaki do wysadzenia w maju. Ogrodnik Łukasz Skop pokazał, jak przy tej okazji wykonać ciekawe eksperymenty dla dzieci.
Kwiaty cebulowe to prawdziwy ogrodowy glamour, nie wyobrażamy sobie wiosennych i letnich rabat bez najpiękniejszych przedstawicieli tego gatunku - tulipanów, narcyzów, krokusów, mieczyków, lilii.
Chociaż w tym roku nie jest nam dane korzystać z pięknej pogody i wiosny za oknem, nikt nie powiedział, że nie może ona zagościć w naszych domach. Kwiatowe dekoracje z pewnością poprawią nam nastój i wprowadzą iście wiosenny klimat. O tym, jakie miksy będą wyglądać najlepiej, opowiedziała nam Marta Kondzielnik, wiceprezes Stowarzyszenia Florystów Polskich.
W obecnych czasach dominują wywiady przeprowadzane online. Nie odbywają się w studiu, gdzie jest profesjonalny sprzęt, ale w domowym zaciszu. W tej sytuacji też trzeba jakoś sobie poradzić i wybrać odpowiednie tło. Oto przegląd najmodniejszych tapet do wywiadów online.
Michał Dąbrowski jest behawiorystą i doktorantem uniwersytetu w Sydney, skończył wydział nauk weterynaryjnych oraz inżynierii i technologii informacyjnych. Dziś pracuje nad aplikacją, która pomoże właścicielom psów w komunikacji ze zwierzęciem. Kiedy będzie gotowa?
Wiele osób marzy o domowym ogródku, w którym będą rosły nie tylko nasze rodzime rośliny, ale także te egzotyczne. Jak sadzić pestki cytrusów i awokado? Ile trzeba czekać na owoce? Opowiadał w naszym studiu ogrodnik, Tomasz Kok.
Obecna sytuacja sprawiła, że ku uciesze zwierząt możemy spędzać z nimi dużo więcej czasu niż dotychczas. Można więc kilka chwil poświęcić na sesję zdjęciową. Co zrobić, gdy nasz pupil niechętnie staje przed obiektywem? Kilku cennych wskazówek udzieliła fotografka Wiktoria Kurek.
Z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii COVID-19 ogrody zoologiczne są również zamknięte. Niestety prywatne ZOO Safari w Borysewie nie kwalifikuje się do pomocy w ramach rządowego pakietu gospodarczego, ponieważ prowadzi działalność sezonową. Co teraz?