Materiał promocyjny

Meble na taras. Jak zaaranżować balkon?

Projekt bez tytułu - 2020-08-13T093526.402.jpg
Projekt bez tytułu - 2020-08-13T093526.402.jpg
W tym sezonie szczególnie dużo czasu spędzamy na balkonach i tarasach. Zdarza się, że przy urządzaniu wnętrz, o tej przestrzeni zapominamy. Warto poświęcić jej trochę czasu i zaaranżować ją na nowo.

Aranżacja balkonu

Dla niektórych „remont” tarasu może być prawdziwym wyzwaniem. Jedni mają zbyt dużo tej przestrzeni, inni zbyt mało. Szczególnie kiedy mieszka się w bloku, gdzie balkony są przeważnie wąskie i nieustawne. Jednak nie ma sytuacji, z której nie da się wyjść, a każdy balkon da się ciekawie zaaranżować i to wcale nie musi być trudne. Doradzamy, jak to zrobić.

Meble na balkon – jakie wybrać?

To meble w ogromnej mierze odpowiedzialne są za wygląd naszego balkonu. Najlepiej wybrać te drewniane, które pasują do każdej przestrzeni. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie, drewno wpisuje się w najnowsze trendy. Co więcej, ten ponadczasowy klasyk jest bardzo trwały. Jednak o tę długą żywotność warto zadbać.

Drewniane meble

Żeby meble posłużyły nam jak najdłużej, konieczna jest impregnacja. Pielęgnacja drewna jest niezbędna, aby materiał zachował wszystkie swoje właściwości i nie tracił piękna. Impregnaty dodatkowo zabezpieczają meble przed wchłanianiem wody oraz działaniem grzybów i pleśni.

mat. prasowe Tikkurila

Jak zaimpregnować meble?

Specjalne środki ochronne na drewniane meble powinniśmy stosować zarówno po zakupie, jak i przed każdym sezonem wiosenno-letnim. Marka Tikkurila w swojej ofercie ma idealnie nadające się do tego lakierobejce, impregnaty i oleje, np.: Tikkurila Valtti Plus Complete czy Tikkurila Valtti Wood Oil Akva. Produkty tej marki dają gwarancję jakości i trwałości.

Malowanie mebli balkonowych z farbami Tikkurila

Stare balkonowe meble już się znudziły? A może chcesz nadać wyjątkowy kolor tym drewnianym? Nic prostszego. Tikkurila oferuje specjalne farby przeznaczone do malowania mebli tarasowych i balkonowych. Dzięki szerokiej gamie kolorów podarujesz drugie życie swojej przestrzeni. Zarówno wielbiciele pastelowych barw, jak i zwolennicy tych bardziej tradycyjnych znajdą dla siebie rozwiązanie.

Zobacz też:

Latem taras i ogród to nasz drugi dom. Jak go zagospodarować?

Co do czego pasuje, czyli jak łączyć kolory?

Jak poprawnie szlifować drewno?

Autor: Adrianna Kowalczyk

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?