Jak urządzić kuchnię w stylu industrialnym? Oto propozycja Krzysztofa Mirucia

Wnętrza w stylu industrialnym pokochały miliony ludzi na całym świecie. Ten charakterystyczny wystrój jest jednym z najpopularniejszych sposobów urządzania mieszkań. Jak wprowadzić taki styl do swojej kuchni? Podpowiedział Krzysztof Miruć.

Czym jest styl industrialny?

Styl industrialny pojawił się w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy to recesja w Stanach Zjednoczonych spowodowała, że ludzie zaczęli gospodarować puste przestrzenie przemysłowe. Wówczas powstał nowy styl w architekturze. Choć niegdyś kojarzył się on z klasą robotniczą, a potem z artystami i niepokornymi duszami, dziś postrzegany jest jako synonim luksusu oraz ekstrawagancji.
Charakterystyczna dla stylu industrialnego jest przestrzeń (wysokie sufity i brak ścianek działowych), stonowane kolory (biele, szarości i beże), surowe materiały (drewno, cegła, beton lub metal), meble z duszą (oryginalne egzemplarze), a także niebanalne dodatki (np. lampy z drucianym kloszem bądź stare gramofony lub lampy).

Industrialna kuchnia w "Weekendowej metamorfozie" w HGTV

W programie "Weekendowa metamorfoza" HGTV para poprosiła Krzysztofa Mirucia o urządzenie upragnionej kuchni w stylu industrialnym. Mieli na to przeznaczony budżet o wysokości 100 tys. złotych. Bohaterka marzyła o dużym drewnianym stole, a mężczyzna o podwójnej lodówce. Nie bali się "totalnej demolki".
Architekt stworzył projekt dużej wygodnej kuchni z wnęką na wysoką zabudowę i sprzęty AGD. Całość została wykonana z jednego tworzywa, jednak w dwóch różnych kolorach - górne szafki zrobiono z białego materiału, natomiast dolne z czarnego. Stare meble kuchenne zastąpiło nowoczesne wyposażenie i elegancki blat.
- W tym mieszkaniu zaprojektowałem czarno-białą kuchnię. Fronty górne, jak i dolne wykonane są z płyty laminowane w głębokim macie z właściwością anty-finger. Blat natomiast wykonany jest z laminatu łudząco przypominającego kamień. Nawet krawędź jest prosta. Fronty i blat odporne są na zarysowania i zabrudzenia - opowiadał Krzysztof Miruć.
Nowe odcinki w każdą sobotę o godz. 22:00 w HGTV.
Zobacz też:
Autor: Sabina Zięba
Pozostałe wiadomości