Styl Życia

Schronisko dla bezdomnych kwiatów. Tu każda roślina znajdzie swój drugi dom 

Styl Życia

Schronisko dla bezdomnych kwiatów. Tu każda roślina znajdzie swój drugi dom 

Bartek Jędrzejak wiosennie przywitał widzów Dzień Dobry TVN z Gdańska. Nasz prezenter pogody wybrał się do nietypowego miejsca, jakim jest schronisko dla bezdomnych roślin. To właśnie tam trafiają schorowane i niechciane kwiatki. Specjalistka zdradziła nam, jak prawidłowo przygotować rośliny doniczkowe na wiosnę.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Bardzo często słyszymy o schroniskach dla bezdomnych zwierząt, a czy wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak schronisko dla roślin? Powstało ono w Gdańsku z inicjatywy pani Mileny. W tym miejscu możemy oddać kwiatki, których chcemy pozbyć się z domu lub których nie potrafimy odratować. Doświadczeni specjaliści zaopiekują się roślinnością i sprawią, by wyglądała jak nowa.

Milena przyznała także, że kwiaty to istoty żywe, które posiadają zmysły węchu, dotyku, wzroku. Zaopiekowane rośliny, które będziemy pielęgnować, oddadzą nam swoją miłość w postaci nowych liści i pąków kwiatów.

Jak zadbać o rośliny doniczkowe i przygotować je na wiosnę?

Rośliny doniczkowe przez całą zimę narażone były na suche powietrze. Ich stan po jednym sezonie może być naprawdę opłakany. Co zrobić, by pomóc im się odrodzić?

- Jeśli roślina tego wymaga, przesadzamy ją. Sprawdzić należy system korzeniowy. Zazwyczaj należy wymienić doniczkę na większą. Należy pamiętać także o tym, aby na dnie zrobić dziurkę, by nadmiar wody mógł odpływać na podstawkę – radziła Milena.

Specjalistka zdradziła również, że roślinność możemy przecierać wodą lub delikatnym olejkiem neem. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Jak chronić rośliny ozdobne przed chorobami?

Rośliny strączkowe - pyszne i zdrowe! Wypróbuj przepisy Darii Ładochy

Kwiaty na walentynki, czyli rośliny w kształcie serca. Które wzbudzą największy zachwyt?

Co sądzisz o tym artykule?
65
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0