Newsy

Pogoda na wtorek: czeka nas dwudniowe ochłodzenie 

Newsy

Pogoda na wtorek: czeka nas dwudniowe ochłodzenie 

We wtorek czeka nas chwila oddechu od upałów. Temperatura prawie w całej Polsce spadnie poniżej 20 stopni. To dobra wiadomość dla tych, którzy do tej pory narzekali na ciężkie powietrze na zewnątrz. 

Pogoda na wtorek, 7 lipca 2020 r.

Jak informuje IMGW, Europa północna i południowo-wschodnia będą w zasięgu niżów i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżu znad Atlantyku. Polska będzie na skraju wyżu znad Atlantyku, tylko początkowo na wschodzie kraju zaznaczy się jeszcze strefa pofalowanego frontu, związanego z płytkim ośrodkiem niżowym na pograniczu Litwy i Rosji. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i pozostanie bez większych zmian.


W kraju, zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, nad morzem możliwe burze. Na Podkarpaciu prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Wysoko w Tatrach możliwy przelotny deszcz ze śniegiem lub śnieg. Temperatura maksymalna od 17 st. C do 20 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, nad morzem okresami dość silny i w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w Bieszczadach porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie 

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. 

Zobacz także:

Uważajmy podczas wypoczynku nad wodą. Ratownik: „Największy problem to niedostosowywanie się do zasad”

Co zabrać na kolonie – do Włoch, nad Bałtyk lub w Tatry?

Co zabrać na wczasy do Turcji? 

Źródło: PAP/x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
81
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0