Koronawirus

Kwarantanna po przylocie do Polski z Wielkiej Brytanii. Kto nie musi jej odbywać?

Koronawirus

Kwarantanna po przylocie do Polski z Wielkiej Brytanii. Kto nie musi jej odbywać?

W Polsce trwa stan epidemii wprowadzony z powodu zagrożenia koronawirusem. Ciągle pojawiają się wątpliwości w związku ze szczepionkami, ryzykiem zakażenia i kwarantanną. Jeden z naszych widzów zastanawia się, czy po przylocie do Polski z Londynu musi przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Adwokat Eliza Kuna rozwiewa wszelkie wątpliwości. 

Test na COVID-19 po przylocie z Wielkiej Brytanii 

Kwestia odbywania kwarantanny czy okazywania negatywnego wyniku testu po przekroczeniu granicy kraju, w wielu przypadkach ciągle wydaje się niejasna. Wątpliwości ma m.in. nasz widz. 

Czy przylatując do Polski z Londynu muszę przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa? Czy odbywając kwarantannę po przylocie moja rodzina, u której się zatrzymam, może normalnie chodzić do pracy?

Adwokat Eliza Kuna wyróżniła dwa ustępstwa, kiedy nie musimy przebywać na kwarantannie po powrocie z Wielkiej Brytanii.

- Przy przylocie z Wielkiej Brytanii mamy obowiązek poddania się 10-dniowej kwarantannie. Z tej kwarantanny zwolnić może nas zaświadczenie o szczepieniu bądź test wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Nawet jeśli mamy obowiązek poddania się kwarantannie i nie zostaniemy z niej zwolnieni, nasi domownicy w Polsce takiego obowiązku nie mają i mogą normalnie chodzić do pracy - powiedziała prawniczka.  

Szczepionka przeciw COVID-19 - powikłania

W sieci zaczęły narastać mity na temat potencjalnych powikłań po szczepionce przeciw COVID-19. Jak się okazuje, obawy nie mają żadnej podstawy naukowej. 

- To, co wiemy o szczepionkach, które są najbardziej bliskie dopuszczenia, to są to standardowe powikłania, które występują przy szczepionkach, czyli może być podwyższona temperatura. Nie ma tutaj większych działań ubocznych - mówił jakiś czas temu w Dzień Dobry TVN prof. Marcin Drąg.

- Technologicznie to są najbardziej bezpieczne szczepionki - zaznaczył. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
55
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0