eliza kuna

  eliza kuna

  W mediach coraz częściej mówi się o czwartej fali pandemii oraz sposobach, jak można jej zaradzić. Niestety akcja szczepień nie rozwija się zgodnie z założeniami rządu. Pojawiają się więc nowe propozycje, aby dla osób niezaszczepionych ograniczyć swobody obywatelskie. Czy jest to zgodne z prawem? O tym opowiedziała nam adwokat Eliza Kuna.

  Utrata pracy w branży dotkniętej przez pandemię oraz mniejsze koszty ponoszone na dzieci stały się podstawą do obniżenia alimentów dla dwójki nastolatków. - Na skutek zdalnego nauczania, a także innych ograniczeń związanych z epidemią (np. zamknięte sale fitness, ograniczone możliwości wyjazdów, korzystania z różnych form rozrywek), wydatki zostały ograniczone - uzasadnił sąd.

  Mimo że nasz kraj od 40 lat ma obowiązek przeciwdziałać szkodliwym dla praw kobiet stereotypom, w praktyce niewiele się zmienia. Tymczasem krzywdzące schematy utrudniają paniom m.in. realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet postanowiliśmy przyjrzeć się sytuacji i sprawdzić, o jakie prawa muszą walczyć współczesne Polki.

  Badania pokazują, że aż 42 proc. z nas przyznaje się do świadczenia pracy swoim znajomym czy rodzinie za darmo. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby ukrócić takie praktyki? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z adwokat, Elizą Kuną, makijażystką, Martą Gąską, "złotą rączką", Wieśkiem Skibą oraz kucharzem, Piotrem Kucharskim.

  W związku z pandemią koronawirusa polski rząd wprowadził liczne obostrzenia. Do jednych z nich należy m.in. zamknięcie obiektów noclegowych oraz punktów gastronomicznych. Wytyczne te mają funkcjonować do 17 stycznia. Co w sytuacji, gdy dużo wcześniej zaplanowaliśmy podróż służbową, opłaciliśmy hotel, a ten nie chce zwrócić nam teraz zaliczki? Czy jest to zgodne z prawem? Na pytanie odpowiedziała nam adwokat Eliza Kuna.

  Koronawirus to obecne zmartwienie wszystkich krajów na świecie. W poszczególnych państwach może się jednak różnić sposób jego leczenia. Wyjeżdżając zagranicę należy zdawać sobie sprawę, że ewentualna hospitalizacja z powodu COVID-19 może być kosztowna. Jak tego uniknąć?

  Wirus, pandemia COVID-19 i obowiązujące w związku z nią przepisy wciąż dla wielu są niejasne. Widzowie Dzień Dobry TVN zadają pytania za pośrednictwem formularza dostępnego w zakładce Koronawirus, a nasi eksperci rozwiewają wszelkie wątpliwości. Jedno z ostatnich pytań dotyczyło kwarantanny dla ozdrowieńców. Odpowiedzi udzieliła adwokat Eliza Kuna.

  Pandemia koronawirusa nie ustępuje, codziennie słyszymy o rekordowej licznie zakażeń. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa musimy się liczyć z wieloma ograniczeniami. To rodzi sporo wątpliwości, które starają się rozwiewać nasi eksperci. Jedno z pytań widza dotyczyło uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Wątpliwości rozwiała w naszym programie adwokat Eliza Kuna.

  Mimo że za oknem coraz zimniej, wiele osób nadal korzysta z rowerów. Część z nich wybiera jednoślad, aby nie narażać się na zakażenie, do którego może dojść w środkach transportu miejskiego. Pojawia się więc pytanie, czy jadąc na rowerze, należy mieć maseczkę na twarzy? Czy są miejsca, gdzie osłony nie są obowiązkowe?