Gwiazdy

Michał Wiśniewski o pierwszych koncertach Ich Troje. "Nowobogackie bokserki i make-up rodem z filmów o gejszach"

Michał Wiśniewski

Justyna Rojek/East News

Gwiazdy

Michał Wiśniewski o pierwszych koncertach Ich Troje. "Nowobogackie bokserki i make-up rodem z filmów o gejszach"

Michał Wiśniewski

Justyna Rojek/East News

Michał Wiśniewski często wraca wspomnieniami do pierwszych lat swojego zespołu. Ich Troje szybko zyskało popularność, a co za tym idzie - rzeszę fanów, którzy wiernie pojawiali się na koncertach. Jednak muzycy nie od razu zbijali kokosy. Lider zespołu zdradził, jak wyglądały ich początki. 

Michał Wiśniewski o zarobkach Ich Troje

Niedawno Ich Troje świętowało swoje 25. urodziny. Michał Wiśniewski wraz z zespołem przez wiele lat nie mieli sobie równych i do dziś uchodzą za żywe legendy polskiej sceny muzycznej. Jak to jednak bywa, ich początkowe gaże nie były zbyt wysokie. 

Muzyk napisał na swoim profilu na Instagramie, że mimo niskich stawek, na które nieraz się godzili na początku kariery, grali z taką samą energią, co podczas wysoko zakontraktowanych koncertów.

- Mimo liczebnika nieokreślonego koncertów, żaden z nich nie wyglądał identycznie. Niby dla muzyków to był tylko kolejny job, ale widać po ich minach, że nasza energia zarażała. Choć nasze gaże windowały to zakontraktowane koncerty za 1/10 stawki graliśmy z takim samym zaangażowaniem. Widać to po wersalce, która nie reprezentowała nas zacnie, ale świadczyła tylko o tym, że choćby na byle czym, ale czerpaliśmy z tej scenki radość. I no na końcu te jak na tamte czasy nowobogackie bokserki i make-up rodem z filmów o życiu japońskich gejszy. To se ne wrati! - napisał muzyk.

Fani podzielili się w komentarzach swoimi wspomnieniami związanymi z Ich Troje. 

Mój chłopak na pierwszą randkę zaprosił mnie na koncert mojego ukochanego zespołu. To był rok 2003, Rzeszów, hala Podpromie, chyba 8 grudnia. Do końca życia tego nie zapomnę. To był koncert, na jakim nigdy w życiu nie byłam, tak spektakularny i niesamowity... To byliście Wy, mój ukochany zespół ICH TROJE! Do dziś znam wszystkie Wasze utwory i chętnie do nich wracam. A ten chłopak, który zaprosił mnie wtedy na randkę jest od 15 lat moim mężem. Tak więc można powiedzieć, że jesteście podstawą tego udanego związku - napisała jedna z wielbicielek zespołu.

- Nagrywałam ten koncert na kasecie, żeby móc do niego wracać. Ich Troje na głośnikach od 6. roku życia - dodała inna. 

Ich Troje – wokalistki

Ich Troje uchodzi za jeden najczęściej zmieniających swój skład zespołów na polskim rynku muzycznym. Do tej pory u boku lidera zespołu występowały kolejno piosenkarki:

  • Magda Femme (1995-2001)
  • Justyna Majkowska (2001-2003)
  • Anna Świątczak (2003-2010)
  • Jeanette Vik (2010-2011)
  • Justyna Panfilewicz (2011-2013)
  • Marta Milan (2013-2017)
  • Agata Buczkowska (2017-2020)

Największy sukces zespół Ich Troje odnosił z drugą wokalistką, Justyną Majkowską, która wystąpiła na dwóch najpopularniejszych płytach grupy: "Ad. 4" i "Po piąte… a niech gadają". To właśnie z tych krążków pochodzą takie przeboje jak "Razem a jednak osobno", "Powiedz" i "Zawsze z Tobą chciałbym być". Obie te płyty pokryły się diamentem.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Jubileusz Ich Troje w dobie koronawirusa. "Jestem do tego przyzwyczajony. Wyżej du*y nie podskoczysz"

Co sądzisz o tym artykule?
52
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0