Zdrowie

Relaksacyjny masaż głowy pomoże zmniejszyć napięcie i stres. "Dobrze jest go wykonywać rano i wieczorem"

Zdrowie

Autor:
Justyna
Piąsta
Relaksacyjny masaż głowy
Relaksacyjny masaż głowyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Natłok pracy, duża liczba obowiązków, a także ciągły stres bardzo negatywnie na nas oddziałują. Możemy czuć się zmęczeni, przestraszeni czy drażliwi. By nieco rozładować napięcie, warto zrobić sobie odprężający masaż głowy. O tym, jak go wykonać i jakie przyniesie efekty, opowiedziała w Dzień Dobry TVN Justyna Walczewska, fizjoterapeutka stomatologiczna.

Masaż głowy - działanie

Masaż głowy to zabieg, który nie tylko dobroczynnie wpływa na stan włosów i skóry, ale również na nastrój. Może pomóc w zwalczeniu bólu, ukojeniu nerwów i zmniejszeniu uczucia stresu.

- Jest kilka ważnych punktów na głowie, które warto sobie rozmasować. Możemy podzielić masaż głowy na rozluźniający albo przeciwbólowy. Jeśli chodzi o przeciwbólowy, to skupiamy się na miejscach, które nas bolą, np. na skroniach. Mamy też kilka istotnych punktów na czaszce, nazywanych punktami marma, gdzie kumulują się napięcia. Można je uciskać lub prowadzić masaż całej głowy, żeby się rozluźnić i to napięcie zniwelować - powiedziała Justyna Walczewska, fizjoterapeutka stomatologiczna.

Gadżety do masażu głowy

Do podstawowego masażu głowy wystarczą jedynie nasze dłonie i opuszki palców, jednak można też wspomóc się specjalnymi gadżetami, które zintensyfikują działanie.

- Są to np. grabki zakończone kuleczkami. Można je wykorzystać też podczas mycia włosów, wtedy łączymy przyjemne z pożytecznym. Takie grabki dostępne są drogeriach lub w internecie, to nie są duże koszty. Do masażu przyda się też gadżet tzw. ośmiorniczka - wskazała fizjoterapeutka stomatologiczna.

Ile czasu trzeba masować głowę, by zauważyć efekty? - Do 5 minut dziennie. Dobrze jest wykonywać taki masaż rano i wieczorem. Rano, by się pobudzić do życia, a wieczorem, by się rozluźnić i pójść zrelaksowanym spać - wskazała Justyna Walczewska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości