Fizjoterapia stomatologiczna nie wiąże się tylko z jamą ustną. "Napięcia z twarzy bardzo lubią się przenosić w inne obszary ciała"
Fizjoterapia stomatologiczna to forma terapii manualnej, której celem jest relaksacja okolic narządu żucia. Wbrew pozorom nie wiąże się wyłącznie z jamą ustną. Na czym dokładnie polega? W czym może nam pomóc? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Karolina Mrozińska.
Teoria dysonansu poznawczego – co to jest dysonans i na czym polega?
Na czym polega dysonans poznawczy? Przykład znany nam z życia to sytuacja, gdy postępujemy nieracjonalnie (np. stosujemy niezdrowe używki) i tłumaczymy sobie zasadność takiego wyboru – odreagowaniem stresu, brakiem zasadności badań lub chęcią lepszej zabawy.
Polacy chorują ze stresu. Jak sobie z nim radzić? Lekarz: "Wystarczy wprowadzić w życie zasadę czterech S"
Stres, którego nie umiemy sobie zrekompensować może doprowadzić do poważnych problemów. Kumulacja napięcia w ciele może wywołać szereg dolegliwości, które w żaden sposób nie są łączone ze stresem. Jak odróżnić objawy psychosomatyczne od organicznych? Gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie z nadmiernym stresem? O tym wszystkim w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr Ewą Kempisty-Jeznach.
Co oznacza symbol Strajku Kobiet? "Jeśli komuś się kojarzy z SS to wyłącznie dlatego, że ma złą wolę"
Od kilkunastu dni na ulicach oraz w oknach domów króluje czerwona błyskawica. Ten symbol Strajku Kobiet u niektórych jednak wywołuje oburzenie - m.in. marszałek Sejmu Ryszard Terlecki podczas posiedzenia porównał go do znaku SS. Czy miał rację?
Według danych Eurostatu Polacy są na drugim miejscu w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o liczbę godzin spędzanych w pracy - średnio jest to ponad 43 godziny tygodniowo. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego, by zapytać, dlaczego - jego zdaniem Polacy tak dużo czasu poświęcają pracy, jak można zrelaksować się w biurze i dlaczego zapracowani ludzie podczas urlopu miewają zawały.