W okresie świąt będziemy się częściej spotykać, ściskać, całować, życzyć sobie zdrowia. Wirusy i bakterie przenoszone drogą kropelkową będą miały idealne warunki do przenoszenia. Czy możemy się jakoś zabezpieczyć, np. szczepieniem? Nasi eksperci odpowiedzieli na pytania widzów Dzień Dobry TVN.
Masaż tkanek głębokich to delikatna forma terapii, przynosząca bardzo skuteczne efekty. Cały zabieg wykonuje się powoli, a siła ucisku dopasowywana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Podstawowym celem zabiegu jest zmiana struktury i ruchomości tkanek. Zwykle pierwsze efekty zauważa się po pierwszej sesji z fizjoterapeutą.
Czytanie to nie tylko miły sposób na spędzenie wolnego czasu. Badania pokazują, że sięganie po książki ma korzystny wpływ na pracę mózgu oraz poprawia pamięć u osób starszych. Jakie jeszcze korzyści daje czytanie dla przyjemności?
Wraz z nadejściem chłodniejszych dni stajemy się bardziej podatni na infekcje. Mimo że to wiedza powszechna, to nauka nie potrafiła odpowiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Najnowsze badania opublikowane w magazynie "Journal of Allergy and Clinical Immunology" rzucają zupełnie nowe światło na tę kwestię.
Rokitnik zwyczajny to krzew niemalże nadzwyczajny ze względu na zawartość wielu pożytecznych i prozdrowotnych składników. Dzięki swoim niesamowitym właściwościom znalazł zastosowanie zarówno w kuchni, jak i kosmetyce. Mikołaj Rey opowiedział nam o przetworach z rokitnikiem w roli głównej oraz zabrał na plantację tego krzewu.
Kiedy nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C, często słyszymy o tym, że może nam pomóc askorbinian sodu. Co kryje się pod tą skomplikowaną nazwą? Askorbinian sodu jest to substancja syntetyczna stosowana często jako przeciwutleniacz w żywności, a także suplement diety pomagający uzupełnić niedobory witaminy C w organizmie.
Diagnoza "rak" wywraca do góry nogami nie tylko życie pacjenta, ale również jego bliskich. W takich sytuacjach chorzy nie wiedzą, gdzie szukać informacji nie tylko o samej chorobie, ale i możliwych formach leczenia.
Najnowsze badania, które przeprowadził dr Stuart Fogel z Uniwersytetu w Ottawie, pokazują, że osoby preferujące wczesne wstawanie mają lepiej rozwinięte umiejętności w zakresie formułowania wypowiedzi i rozumienia komunikatów.
1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Powołany został, aby uświadamiać i uwrażliwiać. Czym jest HIV, AIDS i dlaczego ludzie zakażeni i chorzy nadal często są stygmatyzowani? Gdzie szukać pomocy? Edukujemy i obalamy mity w rozmowie z Maciejem "Gąsiu" Gośniowskim, aktywistą z Fundacji Edukacji Społecznej.
Wielu mężczyzn nie przejmuje się swoim zdrowiem i do lekarza idzie tylko w ostateczności. Podobne podejście ma Andrzej Sołtysik. Na szczęście prowadzący Dzień Dobry TVN postanowił się przełamać i wykonał wszystkie niezbędne badania profilaktyczne. Co z tego wyszło?
Witamina D produkowana jest w skórze pod wpływem promieniowania słonecznego, dlatego najmniejsze prawdopodobieństwo niedoborów występuje w okresie wiosennym i letnim. Jesienią i zimą trzeba zadbać o uzupełnienie diety w produkty dostarczające organizmowi tę witaminę. Dowiedz się, czym grozi niedobór witaminy D i jak tego uniknąć.
Bóle mięśniowe, ból kręgosłupa czy przeciążenie to dolegliwości, z którymi bardzo często zgłaszamy się do specjalisty. Ulgę przy tego rodzaju problemach zdrowotnych może przynieść tzw. suche igłowanie. Na czym ono polega? Czym różni się od akupunktury? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Kotlarski, fizjoterapeuta.
O tym, że smog i zanieczyszczone powietrze szkodzą naszemu zdrowiu, naukowcy informują od dawna. Najnowsze badania sugerują, że toksyny, które znajdują się w powietrzu, są bardzo niebezpieczne dla kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci. W ocenie badaczy zła jakość powietrza sprzyja martwym urodzeniom.
Czerwone buraki posiadają m.in. dużą ilość kwasu foliowego, magnez, potas oraz żelazo. Warto sięgać po to warzywo i wyroby z niego, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy nasza odporność wymaga wsparcia. Świetnie sprawdzi się tutaj syrop z buraka. Jak go zrobić? Sprawdź prosty przepis.
Wady serca u dzieci i dorosłych mogą być przyczyną wielu poważnych, a nawet zagrażających życiu kłopotów ze zdrowiem. Choć przy obecnym poziomie medycyny wykrywa się już nawet wady serca u płodu, w szpitalach często brakuje odpowiednich urządzeń do takich badań.
W marcu media obiegła wiadomość, że Bruce Willis - jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów - kończy karierę. Za taką decyzją stoją problemy ze zdrowiem, z którymi gwiazdor zmaga się od pewnego czasu. Niedawno do sytuacji aktora odniósł się Sylvester Stallone, a także zdradził, jak obecnie czuje się Willis.
Listopad jest miesiącem walki z nowotworami męskich narządów płciowych. Nie umknęło to uwadze Mateusza Damięckiego, który postanowił wziąć udział w akcji "Movember".
Jajka przepiórcze posiadają wiele zalet zarówno zdrowotnych, jak i smakowych. Właśnie dlatego stają się coraz popularniejszym wyborem. Ich rozmiar jest naprawdę niewielki, a przygotowanie ich na twardo zajmuje tylko trzy minuty.
Osoby, którym znudziło się morsowanie i chcą "czegoś więcej" mogą spróbować zimowego pływania. Na czym ono polega? Kto może uprawiać tę dyscyplinę? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Od 2006 obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy, którego celem jest zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na cukrzycę. Oficjalne dane pokazują, że w Polsce około 3 miliony ludzi cierpi na cukrzycę, a według nieoficjalnych liczba ta może wynosić nawet 4 miliony. O objawach i skutkach nieleczenia cukrzycy opowiedzieli goście Dzień Dobry TVN: Michał Figurski oraz Prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz.
Choć igły do penów są jednorazowe i informacja ta jest umieszczana na opakowaniach, nadal wiele osób wykorzystuje je wielokrotnie. Czym to grozi? To i inne pytania mogą Państwo zadać naszemu ekspertowi.
Choć każdy z nas wie, że sięganie po wysokoprzetworzone przekąski nie niesie za sobą nic dobrego, i tak to robimy. Co gorsza, nie potrafimy się powstrzymać i zamiast skończyć po jednym ciastku - zjadamy całe opakowanie.