32-letnia Warszawianka Natasza Grądalska, ponad miesiąc temu dowiedziała się, że jest chora na białaczkę. Rak krwi rozwija się błyskawicznie. Aktualnie dziewczyna przebywa na oddziale zamkniętym szpitala, gdzie poddawana jest cotygodniowej chemioterapii. Rodzina i przyjaciele każdego dnia walczą o jej zdrowie namawiając ludzi do badań krwi i oddawania szpiku.
Mózgowe porażenie dziecięce to zespół przewlekłych i niepostępujących zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, powstałych w wyniku uszkodzenia mózgu przed, po i w czasie porodu. Jednak z uwagi na różnorodność i stopień nasilenia objawów trudno o jednoznaczną definicję tej choroby. Statystycznie mózgowe porażenie dziecięce występuje w dwóch przypadkach na 1000 w ogólnej populacji dziecięcej.
Grażyna Rucińska wygrała walkę z rakiem. W wyniku choroby straciła pierś. Dla kobiet taki ubytek to ogromne obciążenie. Jedyną szansą na normalne funkcjonowanie jest rekonstrukcja piersi. Niestety terminy finansowanych przez NFZ zabiegów są zbyt odległe. Wystawa fotograficzna, którą przygotowała, jest buntem przeciwko długim terminom oczekiwania na rekonstrukcję piersi.
Na oddziałach położniczych pojawił się niepokojący trend picia przez matki piwa karmelowego. Według niektórych lekarzy i matek, ten trunek, o niskiej zawartości alkoholu, poprawia laktację. Czy piwo karmelowe faktycznie może przekładać się na produkowanie większej ilości pokarmu u młodych mam? O tym, co wspomaga laktację rozmawialiśmy z Joanną Pietkiewicz, położną i konsultantką laktacyjną.
Lekarze Polskiego Towarzystwa Lekarskiego zdecydowali, że o fachowym przygotowaniu lekarza świadczyć będzie odpowiedni certyfikat. W naszym studiu gościliśmy dr Andrzeja Ignaciuka, prezesa PTME, który jest pomysłodawcą wprowadzenia tego typu dokumentów.
Każda kobieta, która choć raz w życiu zdecydowała się zastosować dietę doskonale wie, jak dużym wyzwaniem jest w niej uczciwie wytrwać. Nie trudno w końcu o kulinarny grzech, gdy wokół tyle pokus. Dlaczego przerywamy diety? Jak wytrwać w postanowieniu i osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Gościem DDTVN była dietetyk Dorota Osóbka oraz dziennikarka TVN Beata Tadla.
W ostatnich tygodniach wzrosła liczba zachorowań na grypę - informuje Państwowy Zakład Higieny. W pierwszych dniach lutego z tego powodu zmarły 24 osoby, a od początku roku liczba zgonów sięgnęła 54. Lekarze zachęcają, by osoby zarażone wirusem pozostawały w domu. Tymczasem chorzy zamiast leżeć w łóżku przychodzą do pracy, szkoły zaostrzając przebieg choroby oraz zarażają innych.
Wiktoria, mimo iż urodziła się bez kończyn i została porzucona przez biologiczną matkę, jest wesołą i ciekawą świata dziewczynką. Anna Maruszeczko, w studiu DDTVN, spotkała się z Wiktorią i Mirosławą Antczak, która zaopiekowała się i adoptowała dziewczynkę.
Jak często powinniśmy się kąpać, żeby być zdrowymi? Czy życie w czystości powoduje alergie? Czy solarium rzeczywiście szkodzi? Co na to nasz ekspert, doktor Piotr Gryglas? Na Wasze pytania i e-maile czekamy pod adresem: zdrowie@tvn.pl
Dotychczas, gdy pacjent chciał przyjąć jedno z zalecanych szczepień - na grypę lub żółtaczkę zakaźną - szedł do przychodni i tam kupował szczepionkę. Teraz, gdy lekarz wypisze receptę, pacjent może zrealizować ją tylko w aptece. Z zakupioną szczepionką, odpowiednio przechowywaną i transportowaną, musi wrócić do lekarza. Jak należy przechowywać szczepionkę? Jakie są konsekwencje źle przechowywanej szczepionki?
Kiedy dziecko nagle przestaje mówić i z trudem opisuje świat, w którym dotychczas świetnie się odnajdywało, rodzice często nie rozumieją sytuacji, w której się znaleźli. Z afazją mowy, bo tak nazywa się stopniowa utrata umiejętności mówienia, od lat mierzy się bohater naszego reportażu, Antoś Westrych. O tym, jak pomóc dzieciom, które nie formułują swoich potrzeb w tradycyjny sposób rozmawialiśmy z Iwoną Stępniewicz ze stowarzyszenia "Mówić bez słów".
Ludzie z natury mają skłonność do wybierania w życiu najprostszych rozwiązań, a jednak czasem warto podnieść swoją poprzeczkę wyżej, bo smak zwycięstwa po ciężkim boju potrafi nadać życiu sens. Amerykański Forrest Gump przekonał nas, że bieg może nieść ze sobą o wiele większy sens niż tylko ruch fizyczny. A nowoczesna charytatywność, coraz częściej sięga po pomysł zbierania pieniędzy połączeniu ze startem w zawodach sportowych. Takim nowoczesnym dobroczyńcom jest nasz dzisiejszy gość Bartłomiej Topa. A o tym, że sport może okazać doskonałym sposobem na otwarcie na wyzwania nas samych i ludzi wokół nas przekonuje bohater naszego reportażu.
Tysiące Polaków cierpi na bóle głowy, co gorsze lekarze nie potrafią im pomóc. O tym jak sobie poradzić z migreną w Dzień Dobry TVN opowiedział neurolog dr Marek Obersztyn.
Dzieci elfy - takim terminem określane są dzieci z Zespołem Williamsa. Dlaczego? Czym charakteryzuje się ta choroba? Gdzie szukać pomocy i wsparcia? Gościem Anny Maruszeczko w cyklu "Zielone Drzwi" była Małgorzata Szczucińska, wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Williamsa, mama 11-letniego Kubusia dotkniętego tą rzadką wadą genetyczną.
Jak co tydzień, doktor Piotr Gryglas odpowiada na listy widzów. Dziś w programie Dzień Dobry TVN omawia wskazania do wycięcia migdałków, radzi, jak leczyć przewlekłe zapalenie pęcherza i, co robić w przypadku omdleń.