Każda kobieta, która choć raz w życiu zdecydowała się zastosować dietę doskonale wie, jak dużym wyzwaniem jest w niej uczciwie wytrwać. Nie trudno w końcu o kulinarny grzech, gdy wokół tyle pokus. Dlaczego przerywamy diety? Jak wytrwać w postanowieniu i osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Gościem DDTVN była dietetyk Dorota Osóbka oraz dziennikarka TVN Beata Tadla.
W ostatnich tygodniach wzrosła liczba zachorowań na grypę - informuje Państwowy Zakład Higieny. W pierwszych dniach lutego z tego powodu zmarły 24 osoby, a od początku roku liczba zgonów sięgnęła 54. Lekarze zachęcają, by osoby zarażone wirusem pozostawały w domu. Tymczasem chorzy zamiast leżeć w łóżku przychodzą do pracy, szkoły zaostrzając przebieg choroby oraz zarażają innych.
Wiktoria, mimo iż urodziła się bez kończyn i została porzucona przez biologiczną matkę, jest wesołą i ciekawą świata dziewczynką. Anna Maruszeczko, w studiu DDTVN, spotkała się z Wiktorią i Mirosławą Antczak, która zaopiekowała się i adoptowała dziewczynkę.
Jak często powinniśmy się kąpać, żeby być zdrowymi? Czy życie w czystości powoduje alergie? Czy solarium rzeczywiście szkodzi? Co na to nasz ekspert, doktor Piotr Gryglas? Na Wasze pytania i e-maile czekamy pod adresem: zdrowie@tvn.pl
Dotychczas, gdy pacjent chciał przyjąć jedno z zalecanych szczepień - na grypę lub żółtaczkę zakaźną - szedł do przychodni i tam kupował szczepionkę. Teraz, gdy lekarz wypisze receptę, pacjent może zrealizować ją tylko w aptece. Z zakupioną szczepionką, odpowiednio przechowywaną i transportowaną, musi wrócić do lekarza. Jak należy przechowywać szczepionkę? Jakie są konsekwencje źle przechowywanej szczepionki?
Kiedy dziecko nagle przestaje mówić i z trudem opisuje świat, w którym dotychczas świetnie się odnajdywało, rodzice często nie rozumieją sytuacji, w której się znaleźli. Z afazją mowy, bo tak nazywa się stopniowa utrata umiejętności mówienia, od lat mierzy się bohater naszego reportażu, Antoś Westrych. O tym, jak pomóc dzieciom, które nie formułują swoich potrzeb w tradycyjny sposób rozmawialiśmy z Iwoną Stępniewicz ze stowarzyszenia "Mówić bez słów".
Ludzie z natury mają skłonność do wybierania w życiu najprostszych rozwiązań, a jednak czasem warto podnieść swoją poprzeczkę wyżej, bo smak zwycięstwa po ciężkim boju potrafi nadać życiu sens. Amerykański Forrest Gump przekonał nas, że bieg może nieść ze sobą o wiele większy sens niż tylko ruch fizyczny. A nowoczesna charytatywność, coraz częściej sięga po pomysł zbierania pieniędzy połączeniu ze startem w zawodach sportowych. Takim nowoczesnym dobroczyńcom jest nasz dzisiejszy gość Bartłomiej Topa. A o tym, że sport może okazać doskonałym sposobem na otwarcie na wyzwania nas samych i ludzi wokół nas przekonuje bohater naszego reportażu.
Tysiące Polaków cierpi na bóle głowy, co gorsze lekarze nie potrafią im pomóc. O tym jak sobie poradzić z migreną w Dzień Dobry TVN opowiedział neurolog dr Marek Obersztyn.
Dzieci elfy - takim terminem określane są dzieci z Zespołem Williamsa. Dlaczego? Czym charakteryzuje się ta choroba? Gdzie szukać pomocy i wsparcia? Gościem Anny Maruszeczko w cyklu "Zielone Drzwi" była Małgorzata Szczucińska, wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Williamsa, mama 11-letniego Kubusia dotkniętego tą rzadką wadą genetyczną.
Jak co tydzień, doktor Piotr Gryglas odpowiada na listy widzów. Dziś w programie Dzień Dobry TVN omawia wskazania do wycięcia migdałków, radzi, jak leczyć przewlekłe zapalenie pęcherza i, co robić w przypadku omdleń.