Biust po karmieniu piersią traci swą jędrność, sprężystość i opada. Jak temu zaradzić? Czy warto poddać się operacyjnemu powiększeniu piersi? Czy mając implanty, można karmić dziecko? Gościem Dzień Dobry TVN był chirurg plastyczny Andrzej Sankowski.
Rodzina i przyjaciele osoby cierpiącej na depresję często są sfrustrowani, ponieważ nie wiedzą, jak się zachować w stosunku do niej i jak jej pomóc. Co zatem mówić osobie, która zmaga się z depresją? Jak ją aktywizować? Jak pomóc samej rodzinie, która również cierpi podczas choroby osoby najbliższej? O tym goście Dzień Dobry TVN psycholog Monika Dreger, aktorka Olga Bończyk i założycielka Fundacji Neverland Pati Sokół.
Dwunastoletnia Katelyn Thornley z Teksasu od ponad miesiąca kicha 12 tysięcy razy dziennie. Przestaje dopiero wtedy, gdy idzie spać. Lekarze nie mogą dojść do tego, co jest przyczyną kichania. Zastanawiają się, czy jest to alergia, podrażnienie, a może bardzo rzadka choroba.
Wydaje się, że dzieci powinny być radosne i beztroskie. Tymczasem świat coraz bardziej sprzyja rozwojowi u nich depresji. Już nawet dzieci w wieku przedszkolnym zmagają się z tą chorobą. Co dokładnie wywołuje u nich depresję? Jak ją rozpoznać u dziecka? Jak odróżnić zwykły smutek, czy bunt nastolatka od depresji? W Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Ewę Kasprzyk, której córka chorowała na depresję oraz psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską. Połączyliśmy się również z dziennikarzem Marcinem Wroną, który przebywa w Stanach Zjednoczonych. Zapytaliśmy go, jak Amerykanie radzą sobie z depresją dzieci.
Depresja to choroba XXI wieku, która dotyka każdego, bez względu na płeć, wiek i status społeczny. Statystycznie częściej chorują kobiety, ale wynik ten może być zafałszowany, ponieważ mężczyznom jest się trudniej przyznać do depresji. Dlaczego? Czy osobom, które są świadome depresji i mówią o tym na głos, łatwiej walczyć z tą chorobą? Jakie są objawy depresji u mężczyzn? Czy są jakieś sposoby, aby uciec depresji? Jakie są typy depresji? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli psychiatra i terapeuta dr n. med. Magdalena Namysłowska oraz poeta, pisarz Tomasz Jastrun.
Gerard Łukasik widzi tylko rozmazane światła i cienie. Ma za to znakomity słuch, dzięki któremu mógł zająć się strojeniem fortepianów. Jego muzyczny świat nie kończy się tylko na tym - Gerard komponuje również symfonie. Czym dla niego jest muzyka? Od kiedy przejawiał swoje zdolności muzyczne? Anna Maruszeczko gościła w Zielonych Drzwiach Gerarda i jego mamę Janinę.
Depresja jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych, który obecnie dotyka coraz młodszych ludzi. Badania wskazują, że dwa razy częściej chorują kobiety niż mężczyźni. Jak rozróżnić zły nastrój od depresji? Jakie są jej pierwsze symptomy? I Jak pomagać chorym skoro często odrzucają oni wsparcie bliskich? Na pytania prowadzących Dzień Dobry TVN odpowiedziały: Katarzyna Klimko–Damska, psycholog, Małgorzata Bernatowicz, wokalistka i Otylia Jędrzejczak, pływaczka.
Lekarze szczecińskiego szpitala - jako pierwsi w Polsce - zaczęli, na razie tylko eksperymentalnie, wszczepiać chorym na rozedmę specjalne kolie. Zabieg jest mało inwazyjny. To kamień milowy w walce z przewlekłą chorobą płuc i szansa dla chorych, którzy mają poważny problem z oddychaniem. W Dzień Dobry TVN gościliśmy prof. Tomasza Grodzkiego - dyrektor szpitala „Zdunowo” w Szczecinie, w którym przeprowadzono zabieg. Ile kosztuje przeprowadzenie zabiegu? Jak czują się pacjenci po wykonaniu zabiegu? Czy płuca są łatwym organem do przeszczepu?
Mniej więcej 40 tysięcy osób w roku zapada w śpiączkę. W całej Polsce są dwa ośrodki, które zajmują się ich wybudzaniem. Jeden z nich to Budzik, który budzi dzieci, a drugi to Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Fundacji „Światło” w Toruniu. Dzięki niezwykłej determinacji gościa Dzień Dobry TVN dyrektorki fundacji Janiny Mirończuk i pracowników ośrodka w ciągu 15 lat wybudzono ze śpiączki 39 osób. Na czym polega tajemnica ich sukcesu? Jak się wybudza? Jakie plany związane z ośrodkiem "Światło" ma Pani Janina? Czy wybudzeni pamiętają okres swojej śpiączki?
Coraz więcej osób ma problemy ze snem. Jakie są przyczyny bezsenności? Dlaczego zmęczony organizm nie może zasnąć? Jak walczyć z bezsennością? Czym może skutkować długotrwały brak snu? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktora Jacka Kawalca, który miał problemy ze snem i psychiatrę, specjalistę od zaburzeń snu Michała Skalskiego.
Pani Katarzyna ochroniła swoją 9-miesięczną córeczkę przed atakiem psów. Niestety sama została przez zwierzęta pogryziona. Kobieta doznała poważnych obrażeń. Obecnie po 10 miesiącach od zdarzenia wciąż jest leczona i rehabilitowana. Ty również możesz pomóc Pani Katarzynie.
Ciąża u każdej kobiety przebiega inaczej. Zdrowa ciąża tra od 40 do 42 tygodni. Co zrobić, gdy pacjentka nie urodzi w terminie, a jej ciąża trwa dłużej? Czy jest to niebezpieczne dla dziecka? Czym jest ciąża przenoszona? Zapytaliśmy o to Grzegorza Południewskiego, ginekologa-położnika.
Równość twarzy. To hasło kampanii fundacji "Changing Faces" Jakie jest jej przesłanie? Z prezesem fundacji Jamesem Partridgem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. W jaki sposób odzyskać pewność siebie po wypadku w wyniku, którego twarz została zdeformowana?
Nasi dzisiejsi goście opowiedzieli czym jest "Szczecińska Liga Superbohaterów". Na kanapie Zielonych Drzwi zasiedli: Batman, Supergirl i Spiderman, którzy naszej Superprowadzącej, Annie Maruszeczko, zdradzili co skłoniło ich do przywdziania strojów i wyruszenia z misją niesienia uśmiechu dzieciom w szpitalach i hospicjach! Zobaczcie koniecznie!
Staś to roczny maluch, u którego jakiś czas temu zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Mimo że choroba uznana jest za nieuleczalną i śmiertelną, rodzice Stasia postanowili o niego zawalczyć. Czy leczenie i rehabilitacja przynoszą efekty? Jak rodzina obchodziła pierwsze urodziny Stasia? Jaką pomoc rodzice otrzymują od innych? Czy mają marzenia? Z rodzicami Stasia - Katarzyną i Wojciechem Raweckimi rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.
Według danych statystycznych około pół miliona Polaków choruje na depresję. Pomimo tego problem wciąż się bagatelizuje. Jak do tej choroby zmienić podejście społeczeństwa? jak zwalczyć stereotypy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Dariusza Wasilewskiego, psychiatrę oraz Tomasza Lipińskiego. Wokalista walczył z depresją 15 lat. Jakie są pierwsze sygnały depresji? Jak ją odróżnić od gorszego nastroju?
Trudno się powstrzymywać przed okazywaniem uczuć niemowlakowi. Wiele osób nie widzi nic złego w przytulaniu i dawaniu buziaków maluchowi. Tymczasem okazuje się, że nasze czułości mogą być groźne dla dziecka, zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy nosicielami opryszczki. Dlaczego ten wirus jest groźny dla malucha? Jakie pierwsze objawy opryszczki u niemowlaka powinny wzbudzić nasz niepokój? Gościem Dzień Dobry TVN był pediatra dr Leszek Bill.
Perfekcjonistka w każdym calu, nieustannie pracuje, a siedem lat temu dokonała przełomowego całkowitego przeszczepu twarzy, czym zapisała się w historii transplantologii. Ze światowej sławy chirurgiem i transplantologiem Marią Siemionow spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Czy pani Maria spodziewała się, że dokona "niemożliwego" i czy jest świadoma swojego sukcesu? Jaką studentką była i czym interesowała się w okresie studiów? Porozmawialiśmy również z mężem pani Marii - Włodzimierzem Siemionow. Jakim wsparciem jest dla żony i o co "ma żal"?
Przez lata walczył o pokój i życie innych, dziś walczy sam ze sobą. Grzegorz Sieradzki, weteran wojenny był gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych Drzwiach". Grzegorz cierpi na stwardnienie boczne zanikowe - nieuleczalną chorobę układu nerwowego. Mimo diagnozy, zdecydował się na dziecko i dziś jest tatą kilkumiesięcznej córki. W Dzień Dobry TVN gościliśmy siatkarza polskiej reprezentacji Andrzeja Wronę, aktora Jakuba Wesołowskiego oraz płk Leszka Stępnia. Panowie wspierają akcję charytatywną "Walka weterana" i mocno angażują się w jej propagowanie. Co sprawiło, że zdecydowali się pomóc akurat Grzegorzowi? Czy kwota potrzebna na leczenie weterana wojennego jest aż tak duża, by nie móc jej zebrać? Czy dzięki zbiórce pieniędzy córka będzie mogła dłużej cieszyć się tatą?
Intensywne bóle głowy, mdłości nie tylko poranne i ciągła potrzeba snu. Kinga Szczerbicka, bohaterka naszego cyklu "Słodki ciężar" ma za sobą siódmy tydzień ciąży i coraz bardziej odczuwa obecność dzidziusia pod swoim sercem. Jakie inne zmiany w tym okresie zachodzą w organizmie przyszłej mamy? Na co szczególnie powinna ona zwracać uwagę i przed czym się chronić? Zobaczcie, jak rozwija się zarodek na tym etapie. A jest na co popatrzeć, bowiem to czas, kiedy możemy zobaczyć dziecko po raz pierwszy!
Przeciwnicy mikrofalówek twierdzą, że mają one negatywny wpływ na odgrzewaną w nich żywność. Czy mają rację? Która z metod przygotowywania żywności pozwala na zachowanie najwięcej wartości odżywczych warzyw? Co to jest punkt dymienia? Zapytaliśmy o to dietetyczkę Barbarę Dąbrowską-Górską, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Mimo, że terapia fagowa ma w tej chwili jedyne charakter eksperymentalny i nie jest formalnie potwierdzona badaniami klinicznymi i tak budzi ogromne zainteresowanie w środowisku lekarskim i wśród potencjalnych pacjentów. Na czym dokładnie polega ta metoda leczenia i jaka droga czeka ją zanim zostanie uznana za bezpieczną i będzie mogła konkurować z antybiotykoterapią? Naszym gościem był prof. Andrzej Górski szef jedynego w UE ośrodka leczącego infekcje bakteryjne wirusami!
Występuje nagle, często powoduje utratę przytomności i wymaga natychmiastowej hospitalizacji. Mowa o krwawieniu śródczaszkowym, które jest wyjątkowo groźnym zjawiskiem, a konsekwencje jego wystąpienia mogą być tragiczne. Jakie sygnały organizmu powinny nas zaniepokoić? Jak można wpłynąć na zmniejszenie ryzyka powstania krwawienia wewnątrzczaszkowego? Jakie badania należy wykonać, aby stwierdzić istnienie tętniaka? Czy każdy tętniak kwalifikuje się do leczenia? Jakie są metody leczenia? Jak reagować, kiedy podejrzewamy, że u ktoś pojawił się nagle problem z naczyniami krwionośnymi? O tym goście Dzień Dobry TVN: neurolog dr Adam Kobayashi i ratownik medyczny Ariel Szczotok.
Próchnica zębów to choroba cywilizacyjna. Już najmłodsze dzieci w wieku przedszkolnym zmagają się z tym problemem. Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiadły: stomatolog Marzena Kupis oraz aktorka Karina Kunkiewicz, mama dwójki dzieci. Czy według naszych gości gabinety stomatologiczne powinny wrócić do szkół? Na czym miałaby polegać szkolna profilaktyka i czy byłby to dobry sposób na walkę z próchnicą? Czy wiecie, że problemy z higieną jamy ustnej u dzieci najczęściej są wynikiem błędów rodziców?
Jedna nierozsądna decyzja, chwila nieuwagi, a konsekwencje na całe życie. Gościem Anny Maruszeczko w "Zielonych Drzwiach" był Sebastian Górniak, który po wypadku samochodowym wylądował na wózku inwalidzkim. Mimo to postanowił zrealizować swoje sportowe ambicje! Sebastian trenuje boks na wózku inwalidzkim. Jak sobie radzi w walce z przeciwnikami i własnymi słabościami? Czy jego trening wygląda tak samo, jak u pełnosprawnych pięściarzy? Dzięki komu Sebastian "powstał" po wypadku i ile dziś to dla niego znaczy? Gratulujemy Sebastianowi odwagi i determinacji!
Kilka lat temu amerykańska modelka Lauren Wasser po użyciu tamponu doznała wstrząsu toksycznego. W efekcie dziewczynie trzeba było amputować nogę. Z gościem Dzień Dobry TVN prof. Romualdem Dębskim, ginekologiem i położnikiem porozmawialiśmy o TSS - jakie są jego objawy? Ania Kalczyńska zapytała również ginekologa o rzeczywiste zagrożenie jakie niesie ze sobą używanie tamponów higienicznych. Czy wszystkie kobiety powinny ich używać?
W czerwcu 2015 r. zespół specjalistów ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadził pierwsze w Polsce przeszczepienie łańcuchowe nerek. Na czym ono polega? Czym różni się od przeszczepienia krzyżowego? Dlaczego nerka od żywego dawcy jest lepsza od nerki dawcy martwego? O tym chirurg, transplantolog prof. Artur Kwiatkowski oraz chirurg, transplantolog dr n. med. Rafał Kieszek, którzy brali udział w tej transplantacji. Panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
W kawiarence Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś dr Piotra Dąbrowieckiego. Alergolog poddawał gości badaniu spirometrycznemu. Na czym dokładnie polega badanie? Czy jest bolesne? Na własnej skórze sprawdził to Bartek Jędrzejak.
Zgodnie z duchem polskiego prawa udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej jest koniecznością. Dlaczego tak rzadko reagujemy na krzywdę innych? Czego się boimy? Czy pierwsza pomoc powinna być przedmiotem obowiązkowym w szkołach? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Janusz Wójcik, były trener polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz Jurek Owsiak, którego fundacja zorganizowała ogólnopolską akcję “Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste”.
Łukasz Hećman oraz Kamil Kowalewicz i jego żona Małgorzata uwielbiają podróżować. Dla Łukasza i Kamila to jednak spore wyzwanie, ponieważ jeżdżą na wózkach inwalidzkich. Z gośćmi "Zielonych drzwi" Anna Maruszeczko rozmawiała o komforcie podróżowania osób niepełnosprawnych. Jakie przeszkody czekają podróżujących o ograniczonej sprawności ruchowej? Czy na swojej drodze spotkali się z odmową pomocy? Skąd obawy Pani Małgorzaty przed samodzielną wyprawą męża?