Zdrowie

Moc, która tkwi w kamieniu. Jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Zdrowie

Aktualizacja:

Kamienie mogą wzmacniać nasze podstawowe funkcje życiowe. Służą jako biżuteria, ozdoby domowe i do relaksu. Jak działają na nas kamienie szlachetne i kryształy? Jak je dobrać? O tym opowiadała nam dr Katarzyna Bratumiła Baran, krystaloterapeutka.

Kamienie mają moc

Katarzyna Bratumiła Baran jest doktorem historii architektury gotyckiej na Śląsku i wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydała 8 albumów o wpływie kryształów i minerałów na człowieka oraz naszą świadomość życia. W planie ma "Wielką Księgę Kamienia". Prowadzi też szkolenia dotyczące relaksu, regeneracji ciała i odzyskiwania spokoju umysłu. Stosuje autorską metodę układania intuicyjnych mandali kryształowych dookoła ciała człowieka oraz medytacji z minerałami.

Moja droga prowadziła przez uniwersytet i stwierdziłam, że druga jest dla mnie o wiele ważniejsza

- wyjaśniła krystaloterapeutka.

Do naszego studia przyniosła m.in. zanurzony w wodzie kryształ górski.

Kiedyś ludzie myśleli, że kryształ jest zamarzniętym lodem. Używamy go do strukturowania wody, nadaje jej kształt sześciokątny. Ona się potem genialnie wchłania, są już bidony z kryształami do picia wody. Bardzo wiele osób wrzuca go do dzbanuszka i popija wodę wzmocnioną tą strukturą

- mówiła dr Katarzyna Bratumiła Baran w Dzień Dobry TVN.

Jak działają na nas kamienie szlachetne i kryształy?

Ametyst sprawi, że głowa będzie lżejsza, bo łatwiej się zasypia. Piryt zawiera związki metaliczne, nadaje nam poczucie zasobu wewnętrznego. Celestyn porusza w nas nowe.

Jeśli mamy jakiś projekt, dobrze używać błękitów, celestyn jest najbardziej trafiony, jest czymś, co nas do tego popchnie

- tłumaczyła dr Katarzyna Bratumiła Baran, krystaloterapeutka.

Popularny bursztyn nie jest kamieniem . Jest żywicą, która wydostawała się z pradawnych drzew, by chronić ich zranienia lub zbierała się pod korą, co mogło być formą ochrony przed zmianami klimatu.

Ma właściwości odprężające, również może wspierać gojenie ran

- wyliczała nasza rozmówczyni.

Malachit to głębia zdrowia, nadaje ciału lepszy tonus.

Tonus, czyli lepsze nawilżenie i krążenie substancji, więc zieleniami chętnie się otaczajmy, one powodują pewnego rodzaju regenerację naszego ciała

- podkreślała ekspertka.

Reporterka Dzień Dobry TVN Aleksandra Rogowska - Lichnerowicz spotkała niezwykłego człowieka - Kubę Macha, który obecnie przygotowuje się do wystawy swoich prac w Paryżu. Wykorzystuje kamienie naturalne i ich moc. Obejrzyj reportaż:

Zobacz też:

Bursztynnik, którego dzieła cieszą się zainteresowaniem na całym świecie. "Kocham swoją pracę, to jest moja pasja"

Bursztyn – prawdziwe polskie złoto. Co na jego temat powiedział nam ekspert?

Diamenty i brylanty. Jaką wartość mają karaty w biżuterii?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Luiza Bebłot

Reporter: Aleksandra Rogowska - Lichnerowicz

Pozostałe wiadomości