Diety i odchudzanie

Jak schudnąć w miesiąc dzięki ćwiczeniom i diecie?

Diety i odchudzanie

Aktualizacja:
sałatka

Szybka utrata wagi po upływie miesiąca to marzenie wielu osób, które mają problem z nadwagą i chcą jak najszybciej pozbyć się niechcianych kilogramów. O ile utrata wagi na poziomie 5 lub 10 kg jest wyzwaniem, któremu można sprostać, to zrzucenie 20 kg w ciągu miesiąca wydaje się niemożliwe. Tak dużą utratą wagi mogą się pochwalić osoby, które przed odchudzaniem miały dużą nadwagę. U nich w pierwszych tygodniach diety spadek wagi jest największy.

Zgubienie wielu kilogramów w ciągu miesiąca wymaga bardzo niskokalorycznej diety i intensywnych ćwiczeń. Niestety większość diet tego typu jest bardzo uboga w witaminy i minerały, co w konsekwencji przekłada się na pogorszenie stanu zdrowia. Zagrożenie stanowi także efekt jo-jo, a więc powrót kilogramów ze zdwojoną siłą, gdy zacznie się jeść tak samo, jak przed dietą.

Jak schudnąć w miesiąc?

Diety trzydziestodniowe są bardzo restrykcyjne. Wymagają od odchudzającej się osoby żelaznej dyscypliny. Jadłospis w tych dietach jest ubogi – jeśli chcemy zgubić dużo, trzeba sztywno trzymać się zasad. Szybka utrata wagi w ciągu miesiąca nie jest korzystna dla zdrowia, dlatego też przed rozpoczęciem stosowania diety warto zadbać o suplementację witaminami i minerałami. Osoby będące na diecie skarżą się na bóle głowy, brak sił i nieustanne ssanie w żołądku.

Przy wyborze diety dobrze jest kierować się smakiem i obecnością w jadłospisie ulubionych produktów. Jednak próżno tam szukać słodyczy, napojów gazowanych lub potraw tłustych. Takiego menu nie posiada żadna zdrowa dieta. Jeśli zatem chcemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów w ciągu miesiąca, czeka nas mnóstwo wyrzeczeń.

Trzeba pamiętać, że kluczową wartością w odchudzaniu jest waga wyjściowa. Osoby otyłe, które przechodzą na niskokaloryczne posiłki, chudną najszybciej. W ich ciałach jest dużo wody, której organizm pozbywa się w pierwszym tygodniu diety. Dopiero potem jest spalana tkanka tłuszczowa.

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc?

O tym, jak schudnąć w miesiąc 5 kg, mogą przekonać się osoby, które zdecydują się na dietę norweską. Pozwala ona na utratę wagi w przeciągu 2 tygodni. Przez ten czas podstawą menu są jajka i grejpfruty. Dodatkowo można jeść gotowane mięso i ryby, pieczywo razowe oraz wszelkie surówki.

Inną kuracją odchudzającą, która daje wskazówki, jak schudnąć 7 kg w miesiąc, jest dieta kopenhadzka. W trzynastodniowym jadłospisie są tylko wybrane produkty, ponadto nie można podjadać. Dieta jest bardzo restrykcyjna i mało kaloryczna. Osoby ją stosujące mogą mieć kłopoty z koncentracją, skarżą się także na znaczny spadek energii.

Jak schudnąć w miesiąc 10 kg?

Jak schudnąć w miesiąc 10 kg? Będzie to możliwe dzięki diecie Healthy skinny girl diet (HSGD). Jest to kuracja wzbudzająca wiele kontrowersji, bo choć można jeść to, na co ma się ochotę, to trzeba się zmieścić w bardzo małym limicie kalorycznym ustalonym w planie na każdy dzień. Największy limit przypada w sobotę i niedzielę – jest to 1100 kcal. W pozostałe dni tygodnia to ledwie 800–1000 kcal.

Na tej diecie warzywa i owoce je się do woli, nie umieszczając ich w codziennym bilansie. Jest to dobry sposób na naukę dobrych nawyków żywieniowych, ponieważ aby zmieścić się w limicie kalorii, trzeba jeść bardzo dużo warzyw. Dieta ta nie jest polecana przez lekarzy, dlatego powinny ją stosować jedynie osoby bez obciążeń zdrowotnych. Mimo kontrowersji jest dobrym pomysłem na to, by schudnąć w miesiąc 10 kg bez efektu jojo. Osoby, które będą się stosowały do nowych nawyków żywieniowych, na pewno nie przytyją.

Jak schudnąć w miesiąc 20 kg?

Utrata 20 kg wagi w ciągu miesiąca nie jest dobrym pomysłem. To bardzo szkodliwe przedsięwzięcie, które może skutkować przykrymi konsekwencjami. Przede wszystkim nie ma diety CUD, która poda gotowy przepis na to, jak schudnąć w miesiąc 15 kg i więcej. Tak duży spadek wagi powinien następować stopniowo.

Jak schudnąć w miesiąc? Ćwiczenia

Najlepsze na pozbycie się nadwagi w ciągu miesiąca są ćwiczenia aerobowe. Dzięki nim tętno i oddech są przyspieszone, a organizm szybciej spala tkankę tłuszczową. Dobrym rozwiązaniem będzie bieg na bieżni lub jazda na rowerku stacjonarnym. Na siłowni zawsze jest obecny trener, który doradzi, jak schudnąć w miesiąc i jak ćwiczyć, aby początkowy trening nie był zbyt obciążający dla osoby, która chce stracić nadprogramowe kilogramy. Są to profesjonalne porady, których nie zastąpi żaden serwis internetowy.

Warto wiedzieć, że nie zawsze bieganie jest dobrym pomysłem. Niektóre osoby z obciążeniami zdrowotnymi nie mogą ćwiczyć w ten sposób. Trening biegowy można zastąpić marszem, jazdą na rolkach lub na rowerze. Ćwiczenia aerobowe można wykonywać także w domu, korzystając z orbitreka, skakanki lub roweru stacjonarnego.

Na czym zaś polega dieta selfie? Posłuchajcie o terapeutycznym wpływie robienia sobie zdjęć samodzielnie:

Zobacz także:

Jaką mąką zastąpić mąkę pszenną? Sprawdzone zamienniki

Jak zgubić zbędne kilogramy po kwarantannie? Dietetyk: „Trzeba do tego podejść z cierpliwością”

Dieta ketogeniczna – cudowna kuracja czy niebezpieczna metoda odchudzania? Dietetyk: „Ta dieta wywraca do góry nogami naszą piramidę żywienia”

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości