O 12-letniej Wanessie Bąkowskiej z zespołem Downa, która wysłała swój obraz do królowej Elżbiety II i otrzymała oficjalną odpowiedź z podziękowaniami – pisał cały świat. W cyklu "Siła jest kobietą" mama dziewczynki - Karolina Bąkowska opowiedziała o talencie córki, blaskach i cieniach macierzyństwa i "szklance, która jest do połowy pełna". - Wychowywanie dzieci z niepełnosprawnością jest dla nas zaszczytem – deklaruje.
Wanessa Bąkowska interesuje się wszystkim, co jest związane z księżniczkami i z dworem królewski, ale tworzy także obrazy. Postanowiła wysłać swoje dzieło samej królowej Elżbiecie II. Ku zdziwieniu dziewczynki, brytyjska monarchini odpisała.
Przemek Kossakowski wraz z uczestnikami programu "Down the road" wziął udział w spotkaniu Akademii Sztuk Przepięknych. Zdjęciem z wizyty w Makowicach skradł serca obserwatorów.
Bartosz Matusiewicz to 23-latek z zespołem Downa, który ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe. Już w 2022 roku będzie reprezentować Polskę na igrzyskach olimpiad specjalnych w Rosji. Jak do tego doszło? O tym razem ze swoimi rodzicami opowiadał w Dzień Dobry Wakacje.
Przemek Kossakowski wraz z grupą sześciu osób z zespołem Downa po raz kolejny wyruszają w trasę. Tym razem wybrali się do malowniczej Turcji. Jakie przygody ich tam czekają? Czy Stambuł zrobi wrażenie na uczestnikach wyprawy? Poznaj szczegóły trzeciej serii "Down the Road. Zespół w trasie".
Michał Milka, bohater pierwszego sezonu "Down the road. Zespół w trasie" został głównym bohaterem książki Doroty Bielskiej. O nowym wydawnictwie w mediach społecznościowych poinformował Przemysław Kossakowski. "To przewodnik pozwalający zrozumieć część wspólnej rzeczywistości, której większość nie zna" – czytamy.
Adam Wdówka jest najmłodszym uczestnikiem programu "Down the Road". Chłopak w programie Kuby Wojewódzkiego wyznał, że bardzo chciałby zagrać z zespołem Afromental. Na odpowiedź grupy nie trzeba było długo czekać. Muzycy zaprosili Adama do siebie do studia. Jak wyglądało to niezwykłe spotkanie? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Bohaterowie programu "Down the Road. Zespół w trasie" prowadzonego przez Przemysława Kossakowskiego gościli niedawno w show Kuby Wojewódzkiego. Podczas rozmowy jeden z uczestników podzielił się z widzami swoim największym marzeniem. Czy udało się je spełnić?
Gośćmi w programie Kuby Wojewódzkiego byli Janusz Chabior i Agata Wątróbska oraz ekipa Down the Road razem z prowadzącym, Przemkiem Kossakowskim. W trakcie programu padły nawet pewne propozycje zawodowe. Jak wypadli goście Kuby?
Dominika Kasińska doskonale jest zanana widzom pierwszej edycji "Down the Road. Zespół w trasie". Uczestniczka po programie postanowiła kontynuować telewizyjną karierę i przeprowadzać wywiady. O swojej dziennikarskiej aktywności opowiedziała w Dzień Dobry TVN. Przy okazji zadała szereg pytań naszym prowadzącym. Jak im poszło?
Rozpoczęły się poszukiwania uczestników do trzeciej edycji programu "Down the Road". Premiera nowego sezonu planowana jest na koniec tego roku w serwisie Player.pl. Kolejną odsłonę programu zapowiada Przemek Kossakowski.
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia ludzie na całym świecie zakładają dwie odmienne skarpetki jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami dotkniętymi trisomią 21. Wśród gwiazd, które przyłączyły się do obchodów, znaleźli się Anna Lewandowska, Przemek Kossakowski i Ewa Szabatin.
Wyruszyli w trasę po Chorwacji i Grecji. "Down The Road 2" to opowieść o szóstce młodych ludzi, którzy razem z Przemkiem Kosakowskim udają się w podróż swojego życia. Czym ta edycja różni się od poprzedniej?
Janek Skiba to niezwykły dwudziestoośmiolatek. Jego wyjątkowość polega nie tylko na tym, że posiada dodatkowy chromosom, ale przede wszystkim na tym, że w życiu stara się łamać wszelkie stereotypy. Ma wiele pasji i niesamowitą ciekawość świata. Kim jest niezwykły bohater "Down The Road 2"?
Tommy i Maryanne Pilling poznali się na początku lat 90. XX w., kiedy razem pracowali na stołówce w ośrodku dla osób niepełnosprawnych. Między dwójką szybko zaiskrzyło i już dwa lata później stali na ślubnym kobiercu będąc tym samym pierwszym małżeństwem z zespołem Downa w Wielkiej Brytanii.
Przed nami finałowy odcinek programu "Usłyszcie nas". W niedzielę, 6 grudnia, o 22:30, widzowie TTV przekonają się, kto wygra pierwszą edycję. Nagroda powędruje do dwóch osób. Jak będzie wyglądał finał? Mentorzy programu - Przemek Kossakowski i Krzysztof Hirsztritt uchylili nam rąbka tajemnicy.
"Dzieciaki Cudaki" w Dzień Dobry TVN. Październik to miesiąc promowania świadomości społecznej na temat zespołu Downa. Pani Monika Hoffman-Piszora robi to jednak na co dzień. Blogerka stara się zmieniać światopogląd społeczeństwa i obala istniejące w Polsce stereotypy, które namnożyły się na przestrzeni lat. Wraz z mężem i dwójką dzieci pojawiła się w naszym programie i wspólnie opowiedzieli o tym, jak wygląda ich codzienność.
Przemek Kossakowski dal się nam poznać jako niezwykle odważny i wrażliwy człowiek. W ostatnich dniach wraz z Michałem Mrozińskim i Kamilem Grabowskim wziął udział w sztafecie paratriathlonowej. Podczas zawodów doszło do nieprzyjemnego zdarzenia losowego. Mimo tego podróżnik nie poddał się, by nie zawieść swoich kolegów.
W ostatnim czasie serca widzów TTV, a następnie TVN, podbił program "Down the Road. Zespół w trasie". Na jego planie Przemek Kossakowski miał okazję podróżować m.in. z Krzysztofem Hirsztrittem. Teraz okazało się, że panowie zaplanowali pewną niespodziankę.
Wynalazł też bezinwazyjny test na zespół Downa, zajmuje się leczeniem bezpłodności u kobiet po chemioterapii, a obecnie robi doktorat na temat preeklampsji - patologii ciąży, która może powodować nawet śmierć matki oraz płodu. To właśnie na nią cierpiała Kim Kardashian. Na czym dokładnie polega ten rodzaj patologii ciąży? Czym się objawia? I jak często występuje? W Dzień Dobry TVN gościliśmy naukowca, który poświęcił życie na ratowanie zdrowia i życia kobiet Karola Charkiewicza, doktoranta na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Czy planuje zostać w Polsce?
Bartek Królik stoi za sukcesem wielu polskich gwiazd sceny muzycznej, jednak sam niezbyt często występuje publicznie. Dla nas zrobił wyjątek. Razem z żoną zaprosili dziennikarkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Olubińską do swojego domu, aby opowiedzieć o swojej córeczce Jagódce, która urodziła się z dodatkowym chromosomem, a co za tym idzie - ma Zespół Downa. Dlaczego zdecydowali się opowiedzieć swoją trudną historię? Co czują rodzice, którzy dowiadują się, że ich nienarodzone dziecko ma wadę genetyczną? I jaka jest Jagoda? "Z każdym dniem przekonywałam się, że jest lepiej niż zakładałam, że będzie" - powiedziała mama Jagódki - Karolina Królik.
Rodzice dzieci zespołem Downa wpadli na pomysł wysalania swoich pociech na ściankę wspinaczkową. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. To nie tylko świetny sposób rehabilitacji, ale także okazja do socjalizacji i stymulacji intelektualnej. Jak jeszcze rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą wspomagać ich rozwój? O tym w Dzień Dobry TVN prowadząca Zielonych Drzwi Anna Maruszeczko.
Synowie Katarzyny Miechoń i Aleksandry Gładyś-Jakubczyk chorują na zespół Downa. Kobiety postanowiły więc poświęcić życie swoim dzieciom. Pani Katarzyna opuściła Warszawę i założyła w Kielcach ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy. Pani Aleksandra - fundację wspierającą dzieci, które wymagają kompleksowej specjalistycznej pomocy. Mamy tworzą również grupy wsparcia dla rodziców niepełnosprawnych dzieci. Chcą, by pamiętali, że są nie tylko rodzicami, ale również zwykłymi ludźmi i mają prawo do szczęścia. A dzieci? Kobiety w cyklu Zielone Drzwi Anny Maruszeczko zgodnie stwierdziły, że dopiero synowie nauczyli je prawdziwie kochać.
W Jaworznie powstała pierwsza w Polsce sekcja jiu-jitsu dla dzieci z zespołem Downa. W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko gościła: trenera Sławomira Kowalczyka oraz rodziców: Elżbietę Orzechowską-Filipczyk - mamę Kacpra oraz Michała Chromiaka - tatę Jakuba. Powiedzieli, jak powstała sekcja i co daje dzieciom trening ju-jitsu.
Ofert pracy dla osób niepełnosprawnych wciąż jest mniej niż zainteresowanych, a proponowane miejsca pracy nie zawsze atrakcyjne. Do Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko zaprosiła Ewę Zych – mamę Michała z Zespołem Downa oraz Mariusza Siwonia – tatę Bożydara z Zespołem Downa, aby powiedzieli nam, jak przygotowali swoje dzieci do dorosłego życia.
Teatr 21 tworzą aktorzy z Zespołem Downa. Co daje im gra w teatrze? Jak się czują na scenie? Czy towarzyszy im wstyd? Gośćmi Anny Maruszeczko byli: Michał Pęszyński, aktor Teatru 21 oraz Justyna Wielgus – reżyserka ruchu w Teatrze 21.
Po urodzeniu dziewczynki z zespołem Downa odszedł od niej mąż. Potem nastąpił kolejny cios - po roku umarła córeczka. Elżbieta postanowiła wtedy adoptować chłopca z zespołem Downa. Trzy lata temu zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN i wtedy opowiedziała nam o swoich marzeniach. Dzisiaj sprawdziliśmy, czy się spełniły. Z wizytą u Elżbiety był nasz dziennikarz Marcin Sawicki.
Gośćmi Anny Maruszeczko w Zielonych Drzwiach byli rodzice dzieci z Zespołem Downa. Pomimo niepełnosprawności, pasją maluchów jest sport. Co im to daje? Czy oprócz przyjemności jest to dla nich forma terapii? O zaangażowaniu i samodyscyplinie dzieci trenujących karate opowiedzieli Beata Zipper-Malina (mama 16-letniej Agaty), Grzegorz Wasztyl (tata 7-letniego Grzesia) i Małgorzata Baluch-Walecka (mama 17-letniego Filipa).