Związki i seks

Pandemia zmusiła ich do wzięcia ślubu online. "Ja byłam w Krakowie, a mój narzeczony w Baltimore"

Związki i seks

Pandemia to wyjątkowo trudny czas dla związków. Niektóre pary, ze względu na zakaz podróżowania, zostały rozdzielone i mogą ze sobą rozmawiać tylko za pomocą nowoczesnych technologii. Co ciekawe, za jej pośrednictwem niektóre zawarły związki małżeńskie. Na taki ruch zdecydowała się Basia Rabiasz, a w dopełnieniu formalności pomogła jej Zofia Broen, która powadzi stronę internetową "Love is not a Tourism".

Jak wygląda miłość w czasie pandemii?

Zakaz przemieszczenia jest szczególnie bolesny dla zakochanych, którzy mieszkają w różnych częściach świata. Na szczęście historia Basi Rabiasz i jej narzeczonego pokazuje, że pandemia nie jest przeszkodą dla wielkiej miłości. Mimo że zakochanych dzielą tysiące kilometrów udało im się zorganizować ślub... na Zoomie.

- W maju urodzi się nasze pierwsze dziecko, nie chce go witać na świecie sama dlatego zaczęliśmy się zastanawiać, co możemy zrobić, żeby mój partner przyjechał do Polski. Należę do grupy "Love is not a Tourism" i ktoś zasugerował, żebyśmy wzięli ślub online - mówiła w Dzień Dobry TVN pani Basia Rabiasz.

Jak wygląda taka ceremonia?

- Oczywiści zaprasza się gości. Wysyła się im zaproszenia, aby mogli się połączyć online. Poza tym cała ceremonia wygląda normalnie - jest panna młoda, pan młody. Z tą różnicą, że ja byłam w swoim mieszkaniu w Krakowie, a mój narzeczony u siebie w Baltimore - wspomina pani Basia.

Love is not a Tourism - jak pomaga rozdzielonym kochankom?

Zakochanym, którzy z powodu pandemii zostali rozdzieleni i nie mogą się spotkać pomaga Zofia Broen, założycielka strony internetowej "Love is not a Tourism".

- Pokazujemy historie bardzo wielu ludzi, którzy mają partnerów na całym świecie. W tych czasach bardzo ciężko jest się spotkać. Sama jestem w takiej sytuacji. Zakaz lotów sprawił, że spotkałam się, że swoim parterem po pięciu miesiącach w Dubaju - mówiła Zofia Broen.

Uzyskanie zgody na wjazd do kraju i spotkanie z ukochaną osobą, która mieszka w innej części świata nie jest takie proste.

- Zewnętrzne granice Unii Europejskiej są zamknięte i aby móc wjechać do jednego z krajów członkowskich bardzo często potrzebne jest odpowiednie zezwolenie. Aby je uzyskać trzeba kontaktować się z urzędnikami najwyższego szczebla - mówiła.

- Zależy nam, aby stworzyć wyjątek dla par rozdzielonych przez pandemię, aby mogły podróżować i spotykać się ze sobą. Takie odstępstwo funkcjonuje m.in. W Holandii - dodała pani Basia.

Jak wygląda miłość na odległość?

- Bardzo dużo czasu spędzamy ze sobą online. Jemy, uczymy się razem. Wspólnie oglądamy seriale, gramy w gry. Zdarza się, że zasypiamy razem na Zoomie - mówiła Zofia Broen.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Edyta i Cezary Pazurowie w podróży poślubnej. Pieniądze zbierali przez 13 lat, teraz są w raju: "Zasłużyliśmy na to"

Emocje po wywiadzie Harry'ego i Meghan. "To jest największy kryzys od śmierci księżnej Diany"

Małżonki braci z zespołu Pectus recenzują ich piosenki. Tomek Szczepanik: "To kobiety rządzą światem"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości