Kamyczki to zabawa, która zdobywa coraz większą popularność. Do naszego kraju przywędrowała z Czech. Na czym polega? O tym jej miłośnicy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Kamyczki - jak się przygotować do zabawy?
Aby przyłączyć się do zabawy - w pierwszej kolejności - trzeba znaleźć kamyk i go pomalować, ozdobić w dowolny sposób. Oznaczamy go #kamyczki, dopisujemy kod pocztowy miejscowości, w której jesteśmy i zostawiamy w dowolnym miejscu.
Do tej zabawy najlepiej nadają się w płaskie kamyki i te, które nie są porowate. - Malujemy co chcemy. Muszą to być pisaki akrylowe, bo pisaki akrylowe - lub farbt akrylowe - są trwałe. Potem pokrywamy lakierem, też akrylowym - powiedziała w Dzień Dobry TVN Katarzyna Brózda-Piksa, administratorka grupy #kamyczki.
Zabawa w kamyczki. Co zrobić z pomalowanym kamykiem?
Pomalowany kamyczek zabieramy ze sobą na spacer. - Kładziemy gdzieś w jakimś miejscu widocznym, żeby osoba, która za nami pójdzie na spacer zauważyła ten kamyczek, zainteresowała się, co to jest takiego kolorowego - tłumaczyła Katarzyna Brózda-Piksa.
Osoba, która znalazła kamyk powinna zabrać go do domu. Zrobić mu zdjęcie, opublikować je w mediach społecznościowych, na profilu grupy, która skupia uczestników zabawy. Może też wpisać kod pocztowy, który widnieje na kamyczku i sprawdzić jaką drogę pokonał. Trzeba pamiętać, że nie możemy zatrzymać znaleziska, kamyk musi być ciągle w ruchu i powinniśmy go zostawić w widocznym miejscu np. w parku.
Nastazja Iwaszkiewicz, animatorka uważa, że najbardziej wartościowym elementem tej zabawy jest niespodzianka. - W momencie, kiedy przejdziemy przez park i znajdziemy takiego kamyczka, a jak byśmy znaleźli dobre słowo: "dzień dobry", "to będzie piękny dzień", "dasz radę"- stwierdziła.
Co jeszcze warto wiedzieć o tej zabawie? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.
Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Tę grę uwielbiali nasi rodzice i dziadkowie. Sprawdź, jak się gra w palanta
- Tajemnice nadmorskich piasków. Co można w nich znaleźć?
- Łowienie ryb to relaksujące hobby. Poznaj metody gwarantujące wędkarski sukces
Autor: KO
Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News