Współczesne czarownice i ich wyjątkowa inicjatywa. "Postanowiłyśmy, że będziemy przełamywać stereotypy"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wiedźmy z Kolska
Wiedźmy z Kolska
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
"INSPIRUJACE KOBIETY" z Katarzyną Fetter
Nazywają się wiedźmami z Kolska, choć ich działalność nie ma nic wspólnego z czarami. Monika Wątor, Agnieszka Liśkiewicz i Kamila Florczak organizują pełne atrakcji spotkania w niewielkiej miejscowości w województwie lubuskim. Przyświeca im ważny cel - przełamywanie stereotypów dotyczących mieszkanek wsi. W Dzień Dobry TVN autorki wyjątkowej inicjatywy opowiedziały o potrzebie przynależności do kobiecej wspólnoty.

Wiedźmy z Kolska o wzmacnianiu kobiecych więzi

Kolsko to niewielka miejscowość położona w województwie lubuskim. Niegdyś jej mieszkanki podejrzewane były o praktykowanie magii. To właśnie tam odbył się proces czarownic, który doprowadził do śmierci kilkudziesięciu osób. Monika Wątor, Agnieszka Liśkiewicz i Kamila Florczak postanowiły uczcić pamięć ofiar straszliwej egzekucji i założyły wyjątkowe stowarzyszenie.

- Pomysł na naszą działalność pojawił się w 2013 roku, kiedy odbył się pierwszy piknik historyczny upamiętniający procesy o czary w Kolsku. Wtedy zakiełkowała nam myśl o tym, żeby wykorzystać te wydarzenia do tego, aby wzmacniać kobiety i opowiadać o ich sile i sprawczości - wyjaśniła Agnieszka Liśkiewicz.

Wiedźmy z Kolska o budowaniu pozytywnego wizerunku mieszkańców wsi

Spotkania kobiecego stowarzyszenia zwykle odbywają się w weekendy. Monika Wątor, Agnieszka Liśkiewicz i Kamila Florczak dokładają wszelkich starań, by mieszkanki wsi nie mogły narzekać na nudę. Ich działania niosą za sobą ważne przesłanie.

- Postanowiłyśmy, że w naszych działaniach będziemy przełamywać stereotypy dotyczące kobiet mieszkających na wsiach. Nie ma znaczenia, czy mieszkasz na wsi, czy mieszkasz w mieście. Masz takie same marzenia, takie same pragnienia, tak samo chcesz się rozwijać. To, gdzie mieszkasz, nie powinno cię w żaden sposób ograniczać - zapewniła Agnieszka Liśkiewicz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Marcin Łobaczewski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości