Wiedźmy zwykle kojarzą nam się z postaciami z bajek lub legend. Jednak te współczesne, wyjątkowe kobiety nie zajmują się wcale czarami i magią.
Spirala nienawiści wobec kobiet trwała nieprzerwanie od XIV wieku. Stały się swoistym kozłem ofiarnym, a szerzący się mizoginizm doprowadził do śmierci wielu ludzkich istnień. Oficjalnie za wyrokami skazującymi za czary miała stać religia i obawa przed diabłem. Okazuje się jednak, że często była to metoda rozliczenia licznych społecznych rozrachunków. Jak było naprawdę?
"Postanowiłyśmy, że będziemy przełamywać stereotypy".
Michalina Nesterenko od lat interesuje się magią starosłowiańską i żyje według jej zasad. Z całą rodziną, by uchronić się od złych rzeczy, przeprowadzają specjalne rytuały. Na czym one polegają? O tym wróżka opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
W Papui Nowej Gwinei 96 proc. ludności to chrześcijanie, ale większość z nich wierzy jednocześnie w czarną magię. Co grozi osobom podejrzanym o czary? O polowaniu na czarownice w tym kraju mówiła w Dzień Dobry TVN Dominika Kulczyk.
Pomimo negatywnych konotacji, jakie niesie z sobą to słowo, mówią o sobie: Latawice. Zleciały do Zielonej Góry na „Zlot Czarownic”. Jaką przysięgę składają i czy mogą rzucić na kogoś urok? Okazuje się, że miotła to nie jedyne urządzenie, na którym potrafią latać:)