Hobby

Szydełkowanie dla początkujących. Oto porady pasjonatek

Hobby

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Od czego rozpocząć naukę szydełkowania?
Od czego rozpocząć naukę szydełkowania?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Jesienne wieczory to idealny czas, by rozpocząć przygodę z szydełkowaniem. Pozwala ono nie tylko się zrelaksować, lecz i rozwijać kreatywność. Doskonale o tym wiedzą Oliwia i Paula Palczewskie, autorki książki "Stitchrays. Moda na szydełko", które w Dzień Dobry TVN opowiedziały o swojej pasji.

Moda na szydełko

Oliwia i Paula Palczewskie swoją przygodę z szydełkowaniem rozpoczęły podczas kwarantanny. Pierwszych splotów nauczyły się z tutoriali. - To było przez nudę spowodowaną ciągłym siedzeniem w domu. Po czasie tak to się rozwinęło, że potrzebowałam kolejnych rąk do pracy i nauczyłam Paulę szydełkowania. Miałyśmy z tym duży problem, bo jestem leworęczna. Przełożyć to na prawą rękę było naprawdę ciężkie - przyznała Oliwia Palczewska.

Dziś blogerki na swoim koncie mają wiele prac. Tworzą kapelusze, maskotki, swetry, a nawet kominiarki świecące w ciemności. - Coraz bardziej się rozkręcamy i powstają szalone projekty, które do tej pory nie zostały stworzone - podkreśliła Oliwia Palczewska.

Od czego rozpocząć naukę szydełkowania?

Przedmioty niezbędne do rozpoczęcia przygody z szydełkowaniem to:

  • włóczka – podstawowym kryterium rozróżniającym włóczki jest ich podział na naturalne i syntetyczne;
  • szydełko;
  • znacznik – narzędzie zwiększające komfort szydełkowania. Za pomocą znaczników możliwe jest zaznaczanie kolejnych rzędów, co zmniejsza prawdopodobieństwo pomyłki i konieczność wytężania wzroku;
  • nożyczki – używane do szydełkowania muszą być bardzo ostre.

Blogerki w studiu Dzień Dobry TVN pokazały, jak stworzyć ogrzewacze na kubki z podstawką. - Zaczynamy od pętelki początkowej. Łapiemy za koniec włóczki i nakładamy na dwa palce. Później krzyżujemy i musimy włożyć szydełko pod spód pierwszej nitki. Łapiemy za drugą nitkę. Trzymamy za końce i przeciągamy - tłumaczyła Paula Palczewska. - To jest łańcuszek, czyli baza - dopowiedziała Oliwia Palczewska.

Zobacz w materiale wideo efekty pracy naszych rozmówczyń.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości