Chętnie dzieli się swoją wiedzą m.in. z uczniami rzekuńskiej podstawówki.
"Trzeba cierpliwości i pokory, ale efekt jest bezcenny".
Wszystkich potrzebnych umiejętności nauczył się wyłącznie za pomocą internetowych poradników.
Jesienne wieczory to idealny czas na tę pasję.
Barbara Cały tworzy wyjątkowe suknie metodą szydełkową, które doceniono już na całym świecie. Kreacjami podkreśla piękno kobiet, ale nie boi się również odważniejszych projektów.
Kordonek do delikatne, ale bardzo trwałe nitki bawełniane lub poliestrowe, występujące w wielu kolorach. Kordonek sprawdza się w szydełkowaniu i haftowaniu. Sprawdź, co warto wiedzieć przed zakupem kordonka. Jak czytać schematy szydełkowania?
Choć koronkarstwo było tylko zainteresowaniem przekazanym z pokolenia na pokolenie, to jednak szybko przerodziło się w pasję, która pomogła kobiecie polepszyć jakość swojego życia.
Projekty Beaty Bylinki obalają stereotyp, że szydełkowanie przeznaczone jest wyłącznie dla zabijających nudę seniorów. Ekspertka krok po kroku pokazuje, jak zacząć przygodę z tą formą sztuki.
Andrzej Siekierka szyje stroje tradycyjne oraz stylizowane, a także na nowo odkrywa piękno ukryte w starych ubraniach. Lansuje tzw. styl siekierkowski i ma klientów z całego świata. Jak do tego doszło? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Szeroki wybór nici dostępnych na rynku może być onieśmielające, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z krawiectwem. Nici do haftu, nici do szycia, do szydełkowania i do maszyny. Podpowiadamy, jakie rodzaje nici wybrać i jak najlepiej dobrać je do sposobu szycia i używanego materiału.
Zaczynasz szydełkować, ale nie wiesz, jakie nici wybrać? Najlepsze są pochodzenia naturalnego. Len i bawełna są przewiewne, delikatne i łatwo dostępne. Sprawdź, czym się kierować przy wyborze nici do szydełkowania.
Szalem owinęli się nasi prowadzący.
Magdalena Koluch to polska emigrantka, która podbija nowojorski świat mody. Robi na drutach i jest dziewiarką. Współpracuje ze znanymi amerykańskimi projektantami oraz dużymi firmami, a jej nazwisko pojawia się w słynnych magazynach modowych.
Adrianna Biedrzyńska, jak większość aktorów, po zamknięciu teatrów została bez pracy. Aktorka nie zamierza jednak tracić czasu na ubolewanie nad swoim losem - zamiłowanie do szydełkowania przekuła w biznes. W czasie pandemii aktorka zarabia na życie sprzedając ubrania własnej produkcji.
Ma 12 lat, ale już jest gwiazdą Internetu, pracuje w telewizji, wydaje książki i ma swój sklep. To wszystko zrodziło się z pasji do szydełkowania. W czapce, którą wydziergał, chodzi m.in. aktorka Drew Barrymore. Jak Jonah Larson odkrył swój talent?
Zosia Piątek przy pomocy szydełka tworzy przedmioty użytkowe takie jak torebki, podstawki pod kawę czy koszyki. Naszym widzom zaprezentowała swoje prace i powiedziała, od czego zacząć przygodę z dzierganiem.
Iwona Janiak i Marta Zakrzewska udowadniają, że z bawełnianych sznurków da się zrobić cuda. Jakie? Z blogerkami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czy sama też coś uplotła?
Gość Dzień Dobry TVN Alicja Stańska-Stryjecka jest jedyną Polką, która ukończyła paryską Ecole Lesage - najbardziej prestiżową szkołę haftu na świecie, która obecnie należy do domu mody Chanel. Czy jest jakaś miara mistrzostwa w tym zawodzie? Kim są jej klienci? Czy nie obawia się, że jej praca będzie niedługo wykonywana tylko przez maszyny? Jakie ozdoby stosowane są na rynkach mody haute couture?
Maciek Potępa szydełkuje od 13. roku życia. Początkowo robił to w tajemnicy. Wówczas nie chciał się wyróżniać. Ze swoją pasją ujawnił się dopiero na studiach. Założył bloga. Jak na nietypowe upodobania syna zareagowali rodzice? Co Maciek szydełkuje najczęściej? Co to znaczy, że chłopak swoimi dzierganymi dziełami upiększa przestrzeń miejską?
W piątek w Dzień Dobry TVN: coś co możecie zobaczyć tylko u nas! Polska top modelka, warszawski Wilanów oraz międzynarodowa ekipa podczas pracy dla prestiżowego Vogue'a. Kasia Struss o byciu gwiazdą i nagości podczas sesji. Oprócz tego coś dla kobiet, które myślą, że wiedzą o mężczyznach już wszystko - u nas męski ekspert w szydełkowaniu. A na koniec, w związku ze zbliżającymi się wakacjami - to czego podczas latania nienawidzą stewardesy i inni pasażerowie. Zaczynamy o 8:00!
Monika i Katarzyna Gwiazdowskie, bliźniaczki z Wrocławia, tworzą uniktowe dziergane meble. Ich meble doceniają nawet w Azji. O swojej pasji, z której uczyniły biznes, opowiedziały w Dzień Dobry TVN. Czy Was też zachwycają te niezwykle meble tworzone za pomocą sznurka i szydełka.
Pytanie o hobby potrafi być męczące, zwłaszcza dla osoby, która go nie ma. Taką właśnie osobą był do niedawna Filip Chajzer! Zapewne jesteście zdziwieni, bo niejeden z Was podejrzewał, że dziennikarz Dzień Dobry TVN interesuje się modą. A jednak tak nie jest. Dopiero teraz Filip postanowił znaleźć sobie prawdziwe, męskie hobby. Brał więc udział w kursie... szydełkowania, garncarstwa, układania wikliny z papieru i w końcu próbował nauczyć się gry na pianinie. Jak mu poszło? Dlaczego coś, co miało wyglądać jak garnek wyglądało jak mini sedes? Kim jest Eliza, dla której zagrał Filip? :)
Szydełkowanie, robienie na drutach, haftowanie - to umiejętności, które zanikają, a których uczyły nas babcie. Jest jedna osoba, która postanowiła kontynuować tę tradycję. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agatę Rabose, którą miłość do rękodzieła doprowadziła do stworzenia swojego własnego biznesu.
Agata Oleksiak lubi, kiedy ludzie zwracają się do niej Olek. Szydełkować zaczęła już w liceum, kiedy musiała obciąć włosy i chciała zrobić dla siebie kilka czapek. Nigdy jednak nie przyszło jej do głowy, że szydełkowanie może stać się sztuką, sposobem na zarabianie i wyrażanie siebie. A jednak głośno o Agacie zrobiło się, kiedy „ubrała” w zrobiony przez siebie na szydełku kostium „Szarżującego Byka”- symbol Wall Street. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy samą artystkę wraz z dwoma szydełkowymi Spider-Menami!