szydełkowanie

  szydełkowanie

  Iwona Janiak i Marta Zakrzewska udowadniają, że z bawełnianych sznurków da się zrobić cuda. Jakie? Z blogerkami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czy sama też coś uplotła?

  Gość Dzień Dobry TVN Alicja Stańska-Stryjecka jest jedyną Polką, która ukończyła paryską Ecole Lesage - najbardziej prestiżową szkołę haftu na świecie, która obecnie należy do domu mody Chanel. Czy jest jakaś miara mistrzostwa w tym zawodzie? Kim są jej klienci? Czy nie obawia się, że jej praca będzie niedługo wykonywana tylko przez maszyny? Jakie ozdoby stosowane są na rynkach mody haute couture?

  Maciek Potępa szydełkuje od 13. roku życia. Początkowo robił to w tajemnicy. Wówczas nie chciał się wyróżniać. Ze swoją pasją ujawnił się dopiero na studiach. Założył bloga. Jak na nietypowe upodobania syna zareagowali rodzice? Co Maciek szydełkuje najczęściej? Co to znaczy, że chłopak swoimi dzierganymi dziełami upiększa przestrzeń miejską?

  W piątek w Dzień Dobry TVN: coś co możecie zobaczyć tylko u nas! Polska top modelka, warszawski Wilanów oraz międzynarodowa ekipa podczas pracy dla prestiżowego Vogue'a. Kasia Struss o byciu gwiazdą i nagości podczas sesji. Oprócz tego coś dla kobiet, które myślą, że wiedzą o mężczyznach już wszystko - u nas męski ekspert w szydełkowaniu. A na koniec, w związku ze zbliżającymi się wakacjami - to czego podczas latania nienawidzą stewardesy i inni pasażerowie. Zaczynamy o 8:00!

  Monika i Katarzyna Gwiazdowskie, bliźniaczki z Wrocławia, tworzą uniktowe dziergane meble. Ich meble doceniają nawet w Azji. O swojej pasji, z której uczyniły biznes, opowiedziały w Dzień Dobry TVN. Czy Was też zachwycają te niezwykle meble tworzone za pomocą sznurka i szydełka.

  Pytanie o hobby potrafi być męczące, zwłaszcza dla osoby, która go nie ma. Taką właśnie osobą był do niedawna Filip Chajzer! Zapewne jesteście zdziwieni, bo niejeden z Was podejrzewał, że dziennikarz Dzień Dobry TVN interesuje się modą. A jednak tak nie jest. Dopiero teraz Filip postanowił znaleźć sobie prawdziwe, męskie hobby. Brał więc udział w kursie... szydełkowania, garncarstwa, układania wikliny z papieru i w końcu próbował nauczyć się gry na pianinie. Jak mu poszło? Dlaczego coś, co miało wyglądać jak garnek wyglądało jak mini sedes? Kim jest Eliza, dla której zagrał Filip? :)

  Szydełkowanie, robienie na drutach, haftowanie - to umiejętności, które zanikają, a których uczyły nas babcie. Jest jedna osoba, która postanowiła kontynuować tę tradycję. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agatę Rabose, którą miłość do rękodzieła doprowadziła do stworzenia swojego własnego biznesu.

  Agata Oleksiak lubi, kiedy ludzie zwracają się do niej Olek. Szydełkować zaczęła już w liceum, kiedy musiała obciąć włosy i chciała zrobić dla siebie kilka czapek. Nigdy jednak nie przyszło jej do głowy, że szydełkowanie może stać się sztuką, sposobem na zarabianie i wyrażanie siebie. A jednak głośno o Agacie zrobiło się, kiedy „ubrała” w zrobiony przez siebie na szydełku kostium „Szarżującego Byka”- symbol Wall Street. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy samą artystkę wraz z dwoma szydełkowymi Spider-Menami!