Pan młody zatańczył z nieuleczalnie chorą mamą. "Nie tak wyobrażałam sobie siebie na weselu swojego dziecka"

Wesele
Pan młody zatańczył z nieuleczalnie chorą mamą
Źródło: Westend61/Getty Images/Instagram
Kathy Poirier zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Porusza się na wózku inwalidzkim i ma niedowład rąk. Podczas wesela z pomocą synów zatańczyła z panem młodym. Ten wzruszający moment pokazały amerykańskie media.

Pan młody poprosił nieuleczalnie chorą mamę do tańca

Ta niezwykła historia miała miejsce w tym roku. Zak Poirier - syn chorej na stwardnienie zanikowe boczne Kathy Poirier - poślubił swoją wieloletnią partnerkę Anję D'adesky. Po zawarciu małżeństwa para młoda wraz ze swoimi gośćmi bawiła się w Ever After Farms Blueberry Wedding Barn w Mims na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz wideo: Walka o życie

Walka o życie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Jak słyszysz hasło nowotwór – sztywniejesz
Mama, która wygrała z nowotworem
Mama, która wygrała z nowotworem
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Maja Kapłon o walce z chorobą
Maja Kapłon o walce z chorobą
O choroba! Książka, która oswaja traumę
O choroba! Książka, która oswaja traumę

Podczas wesela pan młody poprosił swoją mamę do tańca, która od kilku lat mierzy się z nieuleczalną i postępującą chorobą układu nerwowego. Bracia Zaka Poiriera pomogli Amerykance podnieść się z wózka inwalidzkiego i asystowali ją na parkiecie. Polały się łzy.

Wzruszające nagranie z wesela stało się viralem

Ten wzruszający moment został udokumentowany. Nagranie z wesela obiegło sieć i stało się viralem. Kathy Poirier w rozmowie z FOX News przyznała, że ślub Zaka był dla niej trudnym momentem.

- Nie denerwowałem się tańczeniem z synem i tym, że moi pozostali dwaj synowie mnie podtrzymują. Natomiast nie tak wyobrażałam sobie siebie na weselu swojego dziecka. Musiałam zaakceptować fakt, że nie mogę stać ani używać rąk - mówiła.

Stwardnienie zanikowe boczne

Stwardnienie zanikowe boczne jest postępującą chorobą, w wyniku której dochodzi do trwałego uszkodzenia ośrodkowego i obwodowego neuronu ruchowego. Powoduje u chorych osłabienie mięśni i trudności w poruszaniu się, a w zaawansowanych stadiach pojawiają się problemy z oddychaniem, mową i przyjmowaniem pokarmu. Choroba często mylona jest ze stwardnienie rozsianym (SM).

Jak przyznała Kathy Poirier w wywiadzie dla Good Morning America, jej życie w ciągu niecałych trzech lat wywróciło się do góry nogami. Nie poddaje się i ciągle walczy o sprawność.

Zobacz wideo: Stwardnienie rozsiane - życie po diagnozie

Stwardnienie rozsiane – życie po diagnozie
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: Good Morning America/ FOX News

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images/Instagram

podziel się:

Pozostałe wiadomości