Newsy

Linia lotnicza rozdzieliła rodzinę. 13-miesięczne dziecko miało podróżować innym samolotem niż rodzice

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
fly4free.pl, tvn24.pl
Dziecko w samolocie

Para Australijczyków musiała zmierzyć się z nietypową sytuacją podczas podróży do Europy. Kryzys w branży lotniczej sprawił, że wiele połączeń zniknęło z siatki. Podobnie stało się z lotem podróżników z antypodów. Ich rejs został odwołany, a rodzicom 13-miesięcznego dziecka zaproponowano absurdalne rozwiązanie.

Włochy. Linie lotnicze oddzieliły 13-miesięczne dziecko od rodziców

Do niecodziennego incydentu doszło we Włoszech. Para Australijczyków podróżowała wraz z 13-miesięcznym dzieckiem po Starym Kontynencie. Europejską wyprawę zakończyła w Rzymie, skąd miała wrócić do domu bezpośrednim lotem. Niestety rejs został odwołany w związku z kryzysem w transporcie powietrznym.

Zgodnie z regulaminem przewoźnik szukał więc alternatywnych połączeń lotniczych, aby rodzina mogła swobodnie przemieścić się pomiędzy kontynentami. Rozwiązanie, które zaproponował, okazało się jednak irracjonalne.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Z powodu braku trzech wolnych miejsc w jednej maszynie linie lotnicze Qantas zaproponowały Australijczykom, by polecieli innym samolotem niż ich 13-miesięczne dziecko. Niemowlę miałoby wówczas podróżować bez opieki. Zdenerwowani rodzice natychmiast zareagowali na ten absurdalny pomysł. Podjęli 55 prób telefonicznego kontaktu z przewoźnikiem w celu rozwiązania tego problemu.

Linie lotnicze Qantas Airways tłumaczą się z wpadki

Jak podaje włoski dziennik "Il Messaggero", pracownicy linii lotniczych Qantas Airways nie zaoferowali australijskim pasażerom innego rozwiązania. Podróżnicy zostali zmuszeni, by spędzić dodatkowe 12 dni w Rzymie, czekając na samolot, którym mogli lecieć wraz z dzieckiem.

Dopiero po nagłośnieniu sytuacji w mediach przewoźnik przeprosił klientów i zaproponował im rekompensatę w wysokości 200 dolarów australijskich (ponad 600 złotych) pomnożoną przez liczbę dni, w których musieli ponieść koszty nieplanowanego pobytu we Włoszech.

Więcej na ten temat przeczytasz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: fly4free.pl, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Klaus Vedfelt/Getty Images

Pozostałe wiadomości